پرداخت مرحله سوم حقوق المپین ها از بهمن ماه آغاز می شود

ورزشکارانی که برای حضور در المپیک توکیو، کسب سهمیه کرده اند بهمن ماه بخش اول مرحله سوم حقوق مصوب خود را دریافت می کنند....

به گزارش خبرنگار مهر، طبق مصوبه اخیر ستاد ملی بازی‌های المپیک و آسیایی، ورزشکارانی که برای بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو کسب سهمیه کرده‌اند، حقوق ماهیانه در قالب مرحله سوم دریافت خواهند کرد.

سال گذشته این ورزشکاران طبق مصوبه همین ستاد یک سال از حقوق ماهیانه ۵ میلیون تومان بهره مند شدند. اما با توجه به تعویق المپیک این حقوق برای مدت شش ماه دیگر در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

در این مرحله نیز همچون دو مرحله قبل، سهم ورزشکاران و سرمربیان آنها ماهیانه ۵ میلیون تومان است و مربیان المپیکی ماهیانه ۲.۵ میلیون تومان دریافتی خواهند داشت.

حقوق یک سال اول المپین ها به طور مشترک توسط وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک پرداخت شد. به این صورت که پرداخت شش ماه اول با وزارت ورزش و پرداخت شش ماه دوم با کمیته ملی المپیک بود. مشارکت این دو نهاد برای مرحله سوم حقوق‌ها نیز اجرا خواهد شد. بر این اساس تأمین اعتبار برای حقوق سه ماهه اول با وزارت ورزش است و کمیته المپیک مسئولیت تأمین اعتبار سه ماهه دوم را برعهده دارد.

پرداختی مرحله سوم حقوق المپیکی‌ها برای اول بهمن تا اول مرداد سال آینده تصویب شده است.

تگ ها


ستاد ملی مقابله با کرونا وزارت ورزش و جوانان کمیته ملی المپیک