پرداخت مطالبات سرخابیها در اوج اختلافات/ پول‌های میلیاردی از کجا آمد؟

دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از کدام منبع پول گرفته‌اند؟...

اختلاف هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ریشه در آن دارد که این شرکت دو باشگاه را به خاطر مصاحبه‌های بدون هماهنگی بازیکنان با برخی برنامه های تلویزیونی یا  برتن کردن لباسی غیر از برند تیم جریمه کرده است.

سایت مدال/ پرسپولیس و استقلال در شرایطی مطالبات بازیکنان و مربیان خود را پرداخت کرده اند که اختلافات  شدیدی بین دو باشگاه بر شرکت مجری بروز پیدا کرده. تا جایی که  حتی کار باشگاه استقلال به علنی کردن اختلافات و طرح شکایت هم کشیده شده است در  حالی  که شرکت مجری اسپانسری تاکید دارد آمادگی شفاف سازی و اثبات انجام تعهدات خود را دارد.

 در پی تمرین کردن بازیکنان استقلال  اعتصاب آنها امروز شکسته شد و باشگاه اعلام کرد مطالبات بازیکنان پرداخت می شود.

با اعلام مباشری مدیر اجرایی استقلال، طی امروز یا فردا ۲۵ درصد از مطالبات بازیکنان این تیم پرداخت خواهد شد

منزوی هم گفته درصدی امروز و درصدی هم بعد از العین پرداخت می شود. به نظر می رسد قرار است 25درصد امروز یا  فردا پرداخت شود و درصدی هم بعد از بازی با العین که آخرین بازی این فصل آبی ها است.

استقلال با شرکت مجری که رابط بین دو باشگاه  سرخابی با ایرانسل است اختلافات شدیدی دارد و از آنها شکایت هم کرده. مباشری گفته آنها را نمی توانیم حتی در جلسات ببینیم و از آن سو شرکت مجری هم اطلاعیه داده که همه پروژه های جدید بلاتکلیف مانده و حتی جلسه ای برگزار نمی کنند و ما با انتشار اسناد و مدارک   حاضریم ثابت کنیم که به تعهدات عمل کرده ایم و حتی بیشتر  تعهدات خود حامی باشگاه بوده ایم.

باشگاه پرسپولیس هم اخیرا دو واریزی هفت درصدی به بازیکنان داشته و پانصد هزار دلار از طلب برانکو را پرداخت کرده آن هم در حالی که اختلافات باشگاه با شرکت مجری اسپانسری منجر به بررسی مشکلات در چندین جلسه هیات مدیره شد.  

اختلاف هر دو باشگاه ریشه در آن دارد که این شرکت دو باشگاه را به خاطر مصاحبه‌های بدون هماهنگی بازیکنان با برخی برنامه های تلویزیونی یا  برتن کردن لباسی غیر از برند تیم جریمه کرده است.

 حال این سوال پیش می آید در اوج اختلافات سرخابی ها چگونه اخیرا  مطالبات اعضای تیم را پرداخت کرده اند؟ خبر می رسد پرسپولیس با پیگیری هیات مدیره ممکن است ضمن حفظ ایرانسل به عنوان اسپانسر شصت میلیاردی   با شرکتی جدید به عنوان کارگزار  توافق کرده و پرداختی های اخیر به تیم را از آنجا تامین کرده باشد و بخواهد و بعد از اتمام قرارداد در مرداد ماه با شرکت مجری فسخ کند.برخی هم می گویند پرداختی های اخیر سرخابی ها با واریز وجه از سوی ایرانسل به عنوان اسپانسر اصلی صورت گرفته و شرکت مجری هم در جریان است.

 حال استقلال از کجا تامین منابع مالی کرده؟ از ایرانسل مبالغی دریافت کرده یا که همچون ماههای گذشته که گفته می شود همچون  یکی باری که در ماههای گذشته وام مضاربه ای نه میلیاردی از یک بانک که انصاری آنجا سهام دارد گرفته بود  مجددا وام گرفته و یا اینکه از طریق دیگری مشکل مالی را حل کرده است.

 آیا پرسپولیس که برخلاف استقلال  اقدام به طرح  شکایت از شرکت مجری نکرده  از کارگزار جدید و فصل آتی خود  مبلغی را به عنوان علی الحساب قرارداد فصل بعد دریافت کرده و تابستان با شرکت مجری تمدید نمی کند یا که آنها هم از اسپانسر اصلی ایرانسل مبلغی گرفته اند؟ به طور کلی در پس پرده و در مباحث مالی کلان دو باشگاه اتفاقاتی در حال شکل گرفتن است اما ترجیح داده می شود اتفاقات جدید رسانه ای نشده و گفته نشود که پرداختی های اخیر دو باشگاه به تیم چگونه تامین منابع شده است!

*حسین قدوسی

تگ ها


اسپانسر استقلال اسپانسر پرسپولیس استقلال پرسپولیس لیگ برتر فوتبال ایران پرسپولیس استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال