پرداخت نشدن حقوق دونده المپیکی به خاطر سفر بدون مجوز به فرانسه

به گفته رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی، حسن تفتیان بابت سفر به فرانسه و حضور در اردو و مسابقات این کشور هیچ دریافتی نشده است چون اعزام او بدون هماهنگی انجام شد....

به گزارش خبرنگار مهر، حسن تفتیان که برای المیک توکیو کسب سهمیه کرده، شهریورماه گذشته به فرانسه سفر کرد و از حضور در مسابقات توره قاره‌ای این کشور و در رقابت با شرکت کنندگانی که بیشتر از کشور میزبان بودند به عنوان هشتم دست یافت.

این سفر تفتیان بدون اطلاع وزارت ورزش و مجوز شورای برون مرزی این وزارتخانه بوده و همین مسئله فدراسیون دوومیدانی و خودِ تفتیان را تحت فشار قرار داد؛ موضوعی که خبرگزاری مهر در گزارشی با عنوان «دردسرهای خروج بدون مجوز یک ورزشکار / دونده المپیکی زیر تیغ انتقادات» به آن پرداخت.

به خاطر سفر اینچنینی تفتیان، وی هیچ حمایت مالی از کمیته ملی المپیک - صرفاً بابت این سفر - نشد اما به گفته پیمان فخری حقوق وی در سایرمراحل پرداخت شده و حمایت‌ها ادامه هم خواهد داشت.

رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی در مورد حسن تفتیان اینچنین گفت: تفتیان بابت سفر به فرانسه هیچ دریافتی نداشت چون این اعزام بدون مجوز انجام شد. وی در دور اول حمایتی نشد اما حالا که شرایط با ثباتی در فدراسیون ایجاد شده، تمام برنامه‌های او با هماهنگی پیگیری می‌شود و حقوق او هم پرداخت خواهد شد.

فخری تاکید کرد: دوومیدانی به دلیل بلاتکلیفی در سیستم مدیریتی مشکلاتی داشت، گفت: البته از یک ماه پیش فدراسیون به شرایط پایدار رسیده و برنامه‌های ورزشکاران تحت کنترل است. در حال حاضر هم ۱۰ ورزشکار در نقاط مختلف کشور در حال تمرین هستند.
 

تگ ها


پیمان فخری کاروان ورزش ایران حسن تفتیان