پرداخت پول رولز رویس و پیکان سواری؛ هدیه بحرین و عراق برای صعود ایران!

آنجا در خیابان سئول هم همه می‌دانند که ویلموتس برای تیم ملی ایران کارایی ندارد و با این مربی احتمالا نمی توانیم به جام 2022 صعود کنیم....

در حالی که تیم ملی ایران می رفت تا نا امیدانه بقیه بازی‌های تیم ملی در مرحله انتخابی – مقدماتی را نظاره گر باشد، بحرین و عراق هدیه ای ویژه برای ایران فرستادند. آنها زورشان به هم نرسید تا با کسب یک تساوی عملا هر دو بازنده باشند و تیم ملی ایران حتی امیدوار به صعود به عنوان تیم اول . 
حالا اگر تیم ملی ایران هر چهار دیدار خود را با پیروزی پشت سر بگذارد حتی ممکن است به عنوان تیم اول هم صعود کند. 
وضعیت این‌گونه است : عراق با یازده و بحرین با 9 امتیاز در 5 بازی بالاتر از ایران قرار دارد که 6 امتیاز دارد و 4 بازی انجام داده است. 
ایران روز هفتم فروردین ماه با هنگ کنگ دیدار می‌کند و مسابقات بعد از این چهار ماه دوباره به راه می افتد اما پرسش اینست که آیا تیم ملی ایران با دست‌فرمان کنونی و بدون ساختار و برنامه ریزی درست می‌تواند هم بحرین و هم عراق را با ویلموتس شکست بدهد؟

فدراسیون فوتبال طرحی برای بازگشت دارد؟
پاسخ مشخص است، اگر تیم ملی با این ساختار جلو برود قطعا شکست خواهد خورد چه در این مرحله و چه در مرحله مقدماتی. در واقع ما چهار ماه فرصت داریم تا از هدیه بحرین و عراق استفاده کنیم. با این وجود اما تردیدهایی در مورد تصمیمسازی‌های فدراسیون فوتبال وجود دارد. فدراسیون تاج در پی اشتباهات ماههای اخیر یک مربی بی انگیزه و بی تفاوت که فوتبال آسیا را نمی شناسد را جانشین مربی سخت گیر و بد اخلاقی کرد که آسیا را می شناخت و اخلاق بازیکنان و مسئولان ما کاملا دستش آمده بود. 
نکته اما اینجاست که طرح و برنامه سخت گیرانه و ساختار سازی ویژه ای توسط فدراسیو.ن فوتبال طراحی و نقشه برداری نشده است. فدراسیون حتی در مورد ویلموتس تردیدهای زیادی هم دارد که البته برمی گردد به شکل قراردادی که با ویلموتس بسته شده است و هزینه گزافی روی دست فوتبال ایران در صورت جدایی میگذارد. 
در واقع به اندازه رولز رویس پول دادهایم اما مربی با توان فنی پیکان آورده ایم و حالا راه پس و پیشمان را گم کردهایم. 

با این دست فرمان صعود نمی کنیم!
استفاده از مربی ایرانی یک بازگشت به عقب شدید محسوب میشود و استفاده از مربی خارجی بزرگ هم هزینه مجدد و گزافی روی دست فوتبال ایران می گذارد. 
با این حال آنچه مشخص است اینست که با این دست فرمان چه با رولز رویس و چه با پیکان به جام 2022 صعود نخواهیم کرد و باید تا دیر نشده طرحی نو در اندازیم و تمرکز را به بازیکنانی که می گویند ویلموتس مثل ماشین اسباب بازی است بگردانیم. 
وگرنه چه از این مرحله صعود کنیم یا نکنیم فرقی ندارد، به هر حال در مرحله بعد پیروز میادین فوتبال در مواجهه با تیم های معمولی رو به بالا نخواهیم بود. 

محمد سررشته داری

 

بیشتر بخوانید:

سرمربی بحرین: همه تیم های گروه ما قوی هستند

تگ ها


تیم ملی ایران محمد سررشته‌داری کی‌روش ویلموتس فوتبال