پردرآمدترین مربیان فوتبال اروپا؛ لیستی که شما را شگفت زده می‌کند!

آیا می‌دانید پردرآمدترین مربی فوتبال اروپا چه کسی است؟...

تعریف مربیگری چند سالیست که در فوتبال اروپا عوض شده و دیگر وظیفه مربیان تنها کنار زمین ایستادن نیست. آن‌ها به معنای واقعی کلمه باید بازیکنان را مدیریت کنند و به همین دلیل کار آن‌ها و البته حقوق آن‌ها بیشتر شده است.
با هم ۱۱ نفر از پردرآمدترین مربیان اروپا را مرور می‌کنیم:
ساری – ۵ میلیون پوند
سرمربی تیم ناپولی که در ناپل دوران خوشی را می‌گذراند با قراردادی به ارزش ۵ میلیون پوند سرمربی چلسی شد. او در لندن روزگار خوشی نمی‌گذراند و ممکن است از این تیم جدا شود که این جدایی موجب تغییر دستمزد او خواهد شد.
کارلو آنچلوتی – ۶ میلون پوند
جانشین ساری در ناپولی ۶ میلیون پوند حقوق می‌گیرد. او که تابستان گذشته به سری‌آ پیوسته به همراه ناپولی رتبه دوم کالچو را کسب کرد.
امری – ۶ میلیون پوند
این مربی اسپانیایی که به جای ونگر روی نیمکت آرسنال نشست توانست به همراه توپچی‌ها به فینال لیگ اروپا برسد. مبلغ قرارداد او ۶ میلیون پوند است.
مانوئل پلگرینی – ۷ میلیون پوند
مربی سابق تیم رئال‌ مادرید و منچسترسیتی هم‌اکنون هدایت وستهم را بر عهده دارد فصل سختی را با این تیم گذراند و حتی در مقاطعی، خطر سقوط را هم احساس می‌کرد. او در سال ۷ میلیون پوند می‌گیرد.
یورگن کلوپ – ۷ میلیون پوند
یکی از موفق‌ترین مربیان فصل اروپا که در سال ۲۰۱۵ جایگزین راجرز شد. کلوپ نتوانست آن‌ها را به قهرمانی لیگ برتر برساند اما در دو فصل پیاپی لیورپول در فینال لیگ قهرمانان بازی کرده است.
اوله‌گونار سولسشر – ۷.۵ میلیون پوند
بازیکن سابق یونایتدی‌ها که برخی او را منجی شیاطین سرخ می‌دانستند به عنوان جانشین مورینیو به الدترافورد آمد. او سالیانه ۷.۵ میلیون پوند حقوق می‌گیرد که این مقدار حتی از دستمزد کلوپ هم بیشتر است.
پوچتینو – ۸.۵ میلیون پوند
پوچ سال گذشته قرارداد خود با تاتنهام را تا سال ۲۰۲۳ تمدید کرد و حالا رسانه‌ها اعلام کردند دستمزد او در سال ۸.۵ میلیون پوند است. با توجه به نتایج او و حضور تاتنهام در فینال لیگ قهرمانان باید گفت او کاملا شایسته دریافت این مبلغ است!
زیدان – ۱۰.۵ میلیون پوند
مبلغ قرارداد زیدان به همراه آپشن‌ها ۱۰.۵ میلیون پوند در سال است. او که سابقه قهرمانی در ۳ دوره پیاپی لیگ قهرمانان را دارد سال آینده برای کسب موفقیت کار سختی خواهد داشت.
پپ گواردیولا – ۱۵.۲ میلیون پوند
به طور دقیق مبلغ قرارداد او مشخص نیست اما دیلی تلگراف تخمین می‌زند او ۱۵ میلیون پوند در سال دستمزد می‌گیرد و حتی ممکن است حقوقش به ۲۰ میلیون پوند در سال برسد.
والورده – ۲۰.۲ میلیون پوند
قهرمان ۲ دوره اخیر لالیگا، در سال ۲۰.۲ میلیون پوند دستمزد می‌گیرد. او در لیگ قهرمانان خوب کار نکرده اما قراردادش تا ۲۰۲۰ اعتبار دارد.
دیه‌گو سیمئونه – ۳۵.۹ میلیون پوند
شاید عجیب باشد اما پردرآمدترین و گران‌قیمت‌ترین مربی دنیای فوتبال سیمئونه‌ آرژانتینی است که به اندازه گریزمان حقوق می‌گیرد. او در حضورش در اتلتیکومادرید توانست به فینال لیگ قهرمانان و لیگ اروپا برسد و حتی لالیگا را فتح کند.

 

تگ ها


گزارش اختصاصی پپ گواردیولا زین‌الدین زیدان والورده اوله گونار سولسشر یورگن کلوپ آنچلوتی مائوریتسیو ساری اتلتیکو مادرید لالیگا فوتبال