پرز: رئال مادرید بهترین باشگاه جهان است

فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید در مورد دشواری های این تیم در دوران کرونا صحبت کرد....


به گزارش "ورزش سه"، رئال مادرید نیز مانند بسیاری از باشگاه های بزرگ اروپایی درگیر مشکلات مالی ناشی از شیوع ویروس کروتا شده و از نظر مالی به شدت متضرر شده است. فلورنتینو پرز امروز در مصاحبه ای در این رابطه و کاهش بودجه رئال مادرید در ماه های اخیر صحبت کرده است.

فلورنتینو پرز گفت: "فوتبال به راه حل های جدیدی برای ایجاد رقابت بین باشگاه ها و قدرتمندتر شدن نیاز دارد. ما تنها باشگاهی در جهان بودیم که در تاسیس فیفا نقش آفرینی کرده و همراه با روزنامه اکیپ در تاسیس جام باشگاه های اروپا نیز کمک کردیم. ما در همه تغییرات نقش داشته و علاقمند به ایجاد رقابت بیشتر در فوتبال هستیم.

شلوغی تقویم دارد همه باشگاه ها را غرق می کند، هیچ استراحتی وجود ندارد و سلامتی بازیکنان در معرض خطر است. باشگاه های بزرگ اروپا باید مسئولیت ایجاد این تغییر را بر عهده گیرند. نسل جدید خواهان محتوای زیادی هستند و ما باید این رقابت را بهبود ببخشیم. در همه رده بندی ها ما بهترین باشگاه جهان هستیم و با تکیه بر این قدرت به سمت آینده خواهیم رفت.

برای فصل جاری ۶۱۷ میلیون بودجه پیش بینی کرده ایم که ۹۸ میلیون کمتر از پایان سال قبل است، زیرا تصور می کنیم امسال قادر به صدور مجوز ورود هواداران نیستیم. شیوع ویروس کرونا باعث کاهش بودجه ما شد. هزینه‌های عملیاتی ۱۰ درصد کاهش یافته و ما فصل را با تراز مالی مثبت ۳۱۳ هزار یورو تمام کردیم. البته بازگشت هواداران این ضرر تا حدی کاهش می دهد. سرمایه گذاری انجام شده برای بازسازی ۱۱۴ میلیون یورو بوده است و خیریه باشگاه ۳.۶ میلیون یورو برای مبارزه با ویروس کرونا کمک کرده است."

تگ ها


فلورنتینو پرز رئال مادرید