پرسپولیس – استقلال خوزستان در ایستگاه شماره 12

پرسپولیس و استقلال خوزستان فردا برای دوازدهمین بار در ادوار لیگ برتر مقابل هم قرار خواهند گرفت....

پرسپولیس و استقلال خوزستان فردا برای دوازدهمین بار در ادوار لیگ برتر مقابل هم قرار خواهند گرفت.

دو تیم پرسپولیس و استقلال خوزستان فردا در نخستین دیدار از هفته هجدهم لیگ برتر در شرایطی مقابل هم قرار خواهند گرفت که پیش از این در 11 بازی در ادوار لیگ برتر سابقه رویارویی با یکدیگر را داشته‌اند.
به گزارش خبرنگار مدال، از زمان حضور استقلال خوزستان در لیگ برتر (فصل 92-93)، این تیم 11 بار با پرسپولیس بازی کرده است. این دو تیم در لیگ پانزدهم دوشادوش هم برای قهرمانی جنگیدند و در نهایت استقلال خوزستان با تفاضل گل بهتر این عنوان را از آن خود کرد. در سایر فصول دیدارهای دو تیم حساسیت چندانی نداشته‌اند و بازی‌های دو تیم در شرایطی برگزار شده که استقلال خوزستان در تلاش برای فرار از سقوط بوده است. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به تمامی تقابل‌های دو تیم در فصول گذشته؛

فصل 92-93؛
نخستین بازی دو تیم در هفته پانزدهم لیگ سیزدهم با تساوی بدون گل در ورزشگاه آزادی به پایان رسید و بازی برگشت دو تیم در هفته پایانی لیگ سیزدهم که در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار می‌شد با تک گل محمد عباس‌زاده از روی نقطه پنالتی به سود پرسپولیس خاتمه یافت.

فصل 93-94؛
در لیگ چهاردهم، پرسپولیس در هفته دهم میزبان استقلال خوزستان بود و با حساب دو بر یک این تیم را شکست داد. محمد عباس‌زاده هر دو گل پرسپولیس را در این بازی به ثمر رساند و مهدی مومنی نیز گلزن استقلال در این بازی بود. در بازی برگشت دو تیم که در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار می‌شد پرسپولیس ابتدا با گل مهدی طارمی پیش افتاد اما در نهایت این محمدرضا مهدوی بود که با گلزنی در دقیقه 84 بازی را به تساوی کشاند. آندری پانادیچ کروات هدایت پرسپولیس را به طور موقت در این دیدار برعهده داشت و این آخرین دیداری بوده که فردی به جز برانکو هدایت سرخ‌ها را برعهده داشته است.

فصل 94-95؛
در لیگ پانزدهم سرخ‌ها در هفته دوم راهی اهواز شدند و در یک بازی جنجالی که با اخراج زنده‌یاد نوروزی و اشتباهان متوالی در خط دفاعی این تیم همراه بود با حساب 2 بر 1 مقابل تیم عبدالله ویسی مغلوب شدند. حسن بیت‌سعید هر دو گل استقلال را در این دیدار به ثمر رساند و مهدی طارمی زننده تک گل پرسپولیس در این بازی بود. در بازی برگشت در ورزشگاه آزادی در شرایطی که دو تیم در کورس قهرمانی بودند و استقلال خوزستان دژ مستحکمی در خط دفاع در اختیار داشت پرسپولیس با دو گل امید عالیشاه و محسن بنگر این تیم را شکست داد.

فصل 95-96؛
در لیگ شانزدهم، پرسپولیسی‌ها در هفته نهم راهی اهواز شدند و مقابل استقلال خوزستان با تساوی یک بر یک متوقف شدند. رحیم زهیوی در این بازی استقلال خوزستان را پیش انداخت اما فرشاد احمدزاده در دقایق پایانی موفق شد بازی را به تساوی بکشاند. در بازی برگشت، پرسپولیس بار دیگر در ورزشگاه آزادی موفق به شکست دادن استقلال خوزستان شد و با تک گل مهدی طارمی این تیم را مغلوب کرد.

فصل 96-97؛
فصل گذشته نیز، پرسپولیس در هفته نهم در اهواز به مصاف استقلال خوزستان رفت و دومین پیروزی خود مقابل این تیم در اهواز را کسب کرد. علی علیپور (2 بار) و شجاع خلیل‌زاده گلزنان پرسپولیس در این بازی بودند و رضا کرملاچعب نیز تک گل آبی‌های اهواز را در این بازی به ثمر رساند. بازی برگشت نیز با تک گل سیامک نعمتی به سود پرسپولیس خاتمه یافت.

فصل 97-98؛
بازی رفت دو تیم در فصل جاری نیز با تساوی بدون گل در اهواز به پایان رسید و بازی فردا، دوازدهمین دیدار دو تیم در ادوار لیگ برتر خواهد بود.

پرسپولیس – استقلال خوزستان در ایستگاه شماره 12
پرسپولیس – استقلال خوزستان در ایستگاه شماره 12