پرسپولیس – استقلال/ دربی نوروزی با رمز موفقیت «قهرمانی»

پرسپولیس و استقلال فردا در چارچوب دربی پایتخت به مصاف هم خواهند رفت....

پرسپولیس و استقلال فردا در چارچوب دربی پایتخت به مصاف هم خواهند رفت.

پرسپولیس و استقلال در چارچوب هفته بیست و سوم لیگ برتر فردا به میدان خواهند رفت.

به گزارش خبرنگار مدال، پرسپولیس و استقلال فردا در هفته بیست و سوم لیگ برتر مقابل هم به میدان خواهند رفت.

اطلاعات بازی:
ساعت: 16:00/ شنبه 10 فروردین/ ورزشگاه آزادی تهران

تیم داوری:
داور وسط: اشکان خورشیدی/ کمک داوران: رضا سخندان و علی میرزابیگی/ داوران پشت دروازه: محمدرضا اکبریان و محمدحسین زاهدی‌فرد/ داور ذخیره: آرمان اسعدی/ کمک داوران ویدیویی (آفلاین): علیرضا فغانی و محمدرضا منصوری/ ناظر داوری: فریدون اصفهانیان

غایبین احتمالی:
پرسپولیس شایان مصلح، محمد انصاری و حسین ماهینی را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد و استقلال در غیاب وریا غفوری، غیاب طارق همام، رضا آذری و الهیار صیادمنش مصدوم بازی خواهد کرد.

نمای بازی:
در حساس‌ترین بازی هفته بیست و سوم و شاید حساس‌‌ترین بازی فصل جاری لیگ برتر، پرسپولیس و استقلال فردا در چارچوب دربی پایتخت به مصاف هم خواهند رفت. پرسپولیس تیم اول جدول است و استقلال با 2 امتیاز کمتر در رده دوم جدول قرار دارد و در چنین وضعیتی پرسپولیس در صورت کسب یک تساوی و لغزش سپاهان باز هم صدرنشین باقی خواهند ماند و استقلال برای رسیدن به صدر نیاز به کسب پیروزی در دربی 6 امتیازی و تعیین‌کننده خواهد داشت. پرسپولیس پس از شروع نه چندان خوب نیم‌فصل دوم، هفته به هفته بهتر شده و به بازیکنان جدید این تیم در ترکیب سرخ‌ها جا افتاده‌اند و این در حالی است که استقلال در سوی مقابل این روزها در لیگ برتر به تیمی رحم نمی‌کند و در 9 بازی از 10 بازی اخیر خود در لیگ برتر با پیروزی از زمین خارج شده تا با آمادگی کامل به مصاف رقیب سنتی خود برود. استقلال برای کسب پیروزی کار دشواری مقابل پرسپولیس در پیش خواهد داشت چرا که تیم سخت‌کوش برانکو در فصل جاری لیگ برتر تنها یک بار مغلوب شده و ساختار دفاعی پرسپولیس در فصل جاری نقطه قوت این تیم بوده است.

چهره‌های برتر:
مهدی ترابی و احمد نوراللهی بازیکنان کلیدی ترکیب پرسپولیس هستند و آیاندا پاتوسی و فرشید باقری نقشی مشابه در ترکیب استقلال دارند.

دوئل‌ها:
تقابل مهدی ترابی و پژمان منتظری در خط دفاعی استقلال و جدال آیاندا پاتوسی و کمال کامیابی‌نیا در میانه میدان جالب خواهد بود.

تقابل‌های قبلی:
دو تیم پیش از این 88 بار مقابل هم قرار گرفته‌اند که سهم پرسپولیس 22 پیروزی و سهم استقلال 26 پیروزی بوده و 40 بازی با تساوی دو تیم خاتمه یافته است.

ترکیب احتمالی پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، بشار رسن، ماریو بودیمیر و علی علیپور

ترکیب احتمالی استقلال:
مهدی رحمتی، روزبه چشمی، محمد دانشگر، پژمان منتظری، امید نورافکن، علی کریمی، فرشید باقری، داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی، آیاندا پاتوسی و گادوین منشا