پرسپولیس ۱- السد صفر؛ نسخه قطر را پیچیدیم

شاگران گل‌محمدی با نمایشی منطقی و گل لحظات پایانی آل‌کثیر السد را شکست دادند تا به جمع هشت تیم برتر آسیا بروند....

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس پس از صدرنشینی در گروه C لیگ قهرمانان که بالاتر از التعاون عربستان، الدحیل قطر و شارجه امارات قرار گرفت، به رقیب سرسخت و تنها نماینده فوتبال قطر در مرحله یک هشتم نهایی خورد؛ السد که در گروه D پایین‌تر از النصر عربستان ایستاد، امیدوار بود تا با استفاده از امتیاز میزبانی در بازی امشب بتواند سرخ‌پوشان را شکست دهد ولی شاگردان گل‌محمدی با تلاش مضاعف و حملات خطرناکی که به وجود آوردند، بالاخره موفق شدند با ضربه سر تماشایی و گلزنی عیسی آل‌کثیر در دقیقه ۸۹ به برتری یک بر صفر برابر مردان ژاوی دست یافته تا به‌عنوان تنها نماینده ایران به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها راه پیدا کنند.


مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا- فصل ۲۰۲۰
یکشنبه: ۹۹/۰۷/۰۶ ؛ ساعت ۱۷:۱۰
استادیوم: اجوکیشین‌سیتی(التعلیمیه)- شهر الریان قطر/ بدون تماشاگر
داور: کو هیونگ‌جین(کره جنوبی)/ کمک‌ها: یون وانگ‌یئول و پارک سانگ‌جون/ داور چهارم: کیم هی‌گون.

اخطار


وحید امیری(۶۴) از پرسپولیس

میلاد سرلک(۸۱) از پرسپولیس

بغداد بونجاح(۹۰) از السد

اخراج


سیامک نعمتی(۹۰) از پرسپولیس

سرمربی: یحیی گل‌محمدی
 

سرمربی: ژاوی

شرح گل


پرسپولیس 1 - السد صفر (دقیقه 89: عیسی آل‌کثیر): ارسال امید عالیشاه از روی کرنر به مقابل تیرک اول را عیسی آل‌کثیر با ضربه سر تماشایی و مهار نشدنی وارد دروازه السد کرد. (ویدیو گل)

۱۲:۲۰- ارسال پدرو از جناح راست زمین با ضربه سر اکرم عفیف در موقعیت خوبی به سانتی کازورلا رسید که شوت پای چپ و خطرناک این ستاره اسپانیایی را حامد لک با واکنش عالی گرفت و در ادامه خلیل‌زاده توپ را دفع کرد.

۱۵:۴۵- پاس در عمق نعمتی تبدیل به موقعیت جدی برای پرسپولیس شد که سرتوپ و شوت روی پای بشار رسن به سمت دروازه السد را طارق سلمان دفع کرد.
۱۶:۳۵- ارسال در عرض پهلوان و شوت زمینی پای چپ امیری به شکل خطرناکی از کنار دروازه السد عبور کرد.

۳۲:۴۰- سانتر تند و تیز عبدالکریم حسن از جناح چپ زمین را حامد لک از مقابل پای بغداد بونجاح جمع کرد.


۴۴:۵۰- شوت بی‌دقت محمد البیاتی از پشت محوطه جریمه با فاصله زیادی از دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه ۲+۴۵- ضربه سر آل‌کثیر روی ارسال پهلوان در اختیار سعد الشیب قرار گرفت.

۵۴:۱۰- عبدالکریم حسن با شوت روی پای پشت محوطه شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که توپ با اختلاف کمی از روی دروازه پرسپولیس به اوت رفت.

۵۷:۳۵- ارسال کازورلا از ضربه ایستگاهی سمت راست زمین در جناح مخالف به اکرم عفیف رسید که شوت بی‌دقت او راهی اوت شد.
۵۸:۴۰- دفع کرنر اکرم عفیف به پشت محوطه جریمه و شوت روی پای طارق سلمان با فاصله کمی از کنار تیرک عمودی دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
۶۱:۰۵- پاس رو به جلوی وحید امیری و ارسال زمینی بشار رسن از جناح راست زمین موقعیت عالی برای پرسپولیس به وجود آورد که با شوت آل‌کثیر و برخورد توپ به تیرک عمودی دروازه السد به اوت رفت.
۶۲:۰۵- پاس کازورلا به بغداد بونجاح و شوت پشت محوطه این بازیکن به مدافع پرسپولیس اصابت کرد و تبدیل به کرنر شد.
۶۳:۱۵- ضد حمله سریع بازیکنان پرسپولیس می‌توانست تبدیل به گل اول بازی شود، اما پاس در عمق آل‌کثیر را بشار رسن در مقابل دروازه السد به عقب پاس داد تا مدافعان قطری توتپ را دور کنند.

۶۶:۳۰- ضربه سر خوخی روی ارسال عفیف از کرنر با کمترین اختلاف از کنار دروازه پرسپولیس عبور کرد.

۶۹:۰۵- شروع مجدد لک در سمت راست زمین به امیری رسید که پاس در عمق این بازیکن به بشار رسن و در ادامه ارسال زمینی او و شوت محکم آل‌کثیر بازهم با بدشانسی او به تیرک افقی برخورد کرد و تبدیل به گل نشد.

۷۴:۵۰- پاس اکرم عفیف و شوت پشت محوطه نام تائه هی را حامد لک در دو مرحله جمع کرد.

۸۱:۰۱- حمله خطرناک السد و شوت اکرم عفیف را حامد لک با واکنش خوبی دفع کرد.
۸۲:۴۰- سعید آقایی در سمت چپ محوطه جریمه السد صاحب توپ شد که شوت کم‌دقت او به بیرون رفت.
۸۴:۲۵- پاس‌های پیاپی بازیکنان السد در پشت محوطه جریمه به گیلهرمه رسید که شوت روی پای او به شکل خطرناکی از بالای دروازه پرسپولیس رد شد.

بهترین بازیکن

عیسی آل‌کثیر با دوندگی بی‌امان در طول ۹۰ دقیقه بارها خط دفاعی السد را آزار داد و علاوه بر دو موقعیت جدی که به وجود آورد و می‌توانست همراه با گل باشد، خودش هم چهار بار شانس را برای گلزنی امتحان کرد که یک بار توپ به بیرون رفت، دو مرتبه توپ به تیرک‌های عمودی و افقی دروازه السد خورد ولی در سومین بار ضربه سر او به تور چسبید تا مرد اول سرخ‌ها در جدال با قطری‌ها باشد. البته تمام سرخ‌پوشان در این دیدار سنگ تمام گذاشتند و مثل بازی قبل درخشیدند تا این تیم به مرحله بعد برود.


اتفاق ویژه


پرسپولیس در شرایطی به مصاف السد رفت که با توجه به استراحت بازیکنان تیم قطری در آخرین دیدار مرحله گروهی، کار سرخ‌پوشان که چهار بازی دشوار پشت سر گذاشته بودند، سخت‌تر به نظر می‌رسید ولی شاگردان یحیی با غیرت مثال زدنی خود توانستند برابر حملات ستاره‌های ژاوی ایستادگی کنند و پس از دو بار به لرزه درآوردن تیرک این تیم، در دقیقه ۸۹ با گل آل‌کثیر برنده این بازی نفسگیر شوند.


در حاشیه


* آرمان رمضانی، مهاجم پرسپولیس به دلیل دو کارته بودن از بازی امشب مقابل السد محروم است.

کاپیتان اول سرخپوشان بار دیگر روی نیمکت ذخیره‌ها نشسته است. سیدجلال حسینی که باتجربه‌ترین بازیکن در لیست سرخ‌ها محسوب می‌شود همانند دیدار قبلی این تیم مقابل الشارجه کار را از روی نیمکت آغاز کرده و باید دید در جریان بازی فرصت به او خواهد رسید یا خیر.

حامد لک در شرایطی پنجمین حضور خود درون دروازه پرسپولیس را تجربه می‌کند که چهار کلین شیت تاکنون ثبت کرده و به دنبال تداوم این آمار مقابل تیم هجومی و فوق العاده السد قطر خواهد بود.

کنعانی زادگان در این بازی به نظر می‌رسد مامور مهار منطقه‌ای بغداد بونجاح شده است. مدافع بلندقامت و خوش فکر سرخ‌ها امیدوار است مهاجم الجزایری را از ثبت گل ششم خود در این رقابت‌ها ناکام بگذارد.

پرسپولیس بدون تغییر نسبت به آخرین بازی خود وارد جدال با السد قطر شده است. نمایش موفق آنها برابر الشارجه باعث شد تا یحیی به دنبال حفظ تیم برنده‌اش باشد.

تگ ها


پرسپولیس تهران السد قطر