پرسپولیس ایران ۰ – ۱ السد قطر/ سرخ‌ها حریف داوری نشدند

پرسپولیس امروز در دیداری از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا میهمان السد قطر بود....

پرسپولیس امروز در دیداری از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا میهمان السد قطر بود.

تیم‌های پرسپولیس ایران و السد قطر امروز در دیداری از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم رفته‌اند.

شناسه بازی:
ساعت: 19:15/ سه‌شنبه 21 اسفند/ ورزشگاه جاسم بن حمد، دوحه، قطر

تیم داوری:
داور وسط: کیم دونجین/ کمک داوران: پارک سانجون و بانگ جئول/ داور ذخیره: کیم دایونگ (همگی از کره جنوبی)

کارت زرد:
اکرم عفیف (90)، بغداد بونجاح (6+90) از السد
شجاع خلیل‌زاده (35)، مهدی شیری (62) از پرسپولیس

ترکیب پرسپولیس ایران:
علیرضا بیرانوند، جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، مهدی ترابی (4+90 – احسان حسینی)، بشار رسن (3+90 – سروش رفیعی)، علی علیپور و ماریو بودیمیر (83 – سیامک نعمتی)/ سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ترکیب السد قطر:
سعد الشیب، پدرو میگل، طارق سلمان، حمید اسماعیل (57 – بوعلام خوخی)، عبدالکریم حسن، جونگ وو یونگ (70 – علی اسدالله)، گابی، سالم الهاجری، حسن الهیدوس، اکرم عفیف و بغداد بونجاح/ سرمربی: ژسوالدو فریرا

شرح گل:
دقیقه 90+5، پرسپولیس 0 – 1 السد: روی یک ضربه ایستگاهی و با تاثیرگذاری عبدالکریم حسن، بغداد بونجاح در محوطه شش قدم و در شرایطی مشکوک به آفساید دروازه پرسپولیس را باز کرد.

نمای بازی:
بازی دو تیم با سرعت بالایی آغاز شد و هر دو تیم در دقایق ابتدایی بازی شانس‌هایی برای گلزنی داشتند که با بی‌دقتی مهاجمین و واکنش‌های عالی از دروازه‌بان‌ها از دست رفتند. پرسپولیس برای نزدیک شدن به دروازه السد عمق دفاع این تیم را هدف گرفته بود و این در حالی بود که السد اصرار به حمله از جناحین داشت. السد نیمه دوم را بهتر از پرسپولیس آغاز کرد و این بار دور زدن مدافعین و ضربات پشت محوطه جریمه در دستور کار این تیم قرار گرفتند که این ضربات نیز نتیجه‌ای نداشتند. پرسپولیس در آخرین ثانیه‌ها در شرایطی دروازه خود را باز شده دید که بونجاح مهاجم السد در موقعیت آفساید گلزنی کرد تا پرسپولیس باز هم از داوری در این بازی‌ها آسیب دیده باشد. با این نتیجه السد 3 امتیازی شد و بالاتر از پرسپولیس در رده سوم قرار گرفت و پرسپولیس با یک امتیاز قعرنشین این گروه شد.

دقایق حساس:
دقیقه 8: شوت از راه دور حسن را مدافعین پرسپولیس برگشت دادند.
دقیقه 9: حرکت انفرادی ترابی با ضربه وی از درون محوطه جریمه السد همراه شد که این ضربه برگشت داده شد و در ادامه نیز ضربات رسن و بودیمیر نیز راهی به دروازه السد نیافت.
دقیقه 12: روی پاس بونجاح، عفیف در گوشه محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی با برخورد به مدافعین پرسپولیس راهی کرنر شد.
دقیقه 15: پرتاب بلند خلیل‌زاده با اثرگذاری بودیمیر در شرایطی ایده‌ال به نوراللهی رسید که ضربه این بازیکن با برخورد به دروازه‌بان السد راهی به دروازه این تیم نیافت.
دقیقه 24: شوت از راه دور بونجاح توسط مدافعین پرسپولیس برگشت داده شد.
دقیقه 28: حرکت علیپور در عمق دفاع السد با ضربه وی همراه شد که این ضربه با واکنش الشیب به شکلی خطرناک عرض دروازه السد را طی کرد.
دقیقه 35: ارسال عفیف در محوطه جریمه به بونجاح رسید که ضربه سر این بازیکن را بیرانوند مهار کرد.
دقیقه 38: پاس اسماعیل در فضای پشت محوطه جریمه پرسپولیس به عفیف رسید و این بازیکن پس از چرخش اقدام به شوتزنی کرد، هر چند این ضربه از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه 41: حرکت در عمق علیور و ضربه پای چپ وی از درون محوطه جریمه از کنار دروازه الشیب به بیرون رفت.
دقیقه 42: پرتاب بلند خلیل‌زاده با اثرگذاری مدافعین السد به کامیابی‌نیا رسید که ضربه سرضرب این بازیکن از بالای دروازه السد به بیرون رفت.
دقیقه 49: شوت از راه دور اسماعیل را بیرانوند مهار کرد.
دقیقه 51: شوت بونجاح از درون محوطه جریمه را بیرانوند با واکنشی به موقع برگشت داد.
دقیقه 53: روی پاس کات بک علیپور، بودیمیر صاحب موقعیت شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی از کنار دروازه السد به بیرون رفت.
دقیقه 56: روی ارسال ترابی، نوراللهی در موقعیتی ایده‌آل صاحب توپ شد که ضربه وی راهی به دروازه السد نیافت.
دقیقه 59: شوت از راه دور بونجاح با واکنش تماشایی بیرانوند راهی کرنر شد.
دقیقه 64: شوت از راه دور وونگ یو توسط بازیکنان پرسپولیس برگشت داده شد.
دقیقه 65: روی پاس در عمق بودیمیر، علیپور صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی از کنار دروازه الشیب به بیرون رفت.
دقیقه 66: شوت از راه دور بونجاح با فاصله زیاد از بالای دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.
دقیقه 68: شوت الهیدوس از گوشه محوطه جریمه پرسپولیس با فاصله زیاد نسبت به دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 72: روی پاس نوراللهی، ترابی صاحب موقعیت شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی با فاصله زیاد نسبت به دروازه السد راهی اوت شد.
دقیقه 77: شوت پای چپ پدرو با فاصله زیاد نسبت به دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه 78: رسن روی یک ضدحمله در شرایطی خطرناک در محوطه جریمه السد صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که این ضربه با واکنش الشیب راهی کرنر شد.
دقیقه 84: شوت پای راست عفیف توسط مدافعین پرسپولیس برگشت داده شد.
دقیقه 2+90: شوت نعمتی روی پاس علیپور توسط مدافعین السد برگشت داده شد.