پرسپولیس بالاخره رکورد زرد و آبی را می‌شکند؟

سرخپوشان پایتخت امیدوارند با پیروزی مقابل سایپا به بیشترین تعداد امتیاز در تاریخ لیگ برتر برسند....

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس با کسب ۶۴ امتیاز و ثبت میانگین ۲.۲ امتیاز به ازای هر بازی در آستانه ثبت بهترین قهرمانی تاریخ خود با یک مربی ایرانی است اما شاگردان یحیی گل محمدی با جاه طلبی هرچه بیشتر، برای کسب بیشترین تعداد امتیاز در لیگ برتر تلاش می‌کنند و حالا تنها یک پیروزی تا این مهم فاصله دارند.

در لیگ یازدهم و دوازدهم شاگردان امیر قلعه نویی در سپاهان و استقلال، با کسب ۶۷ امتیاز از ۳۴ بازی، رکورد بیشترین تعداد امتیاز را شکستند اما نکته مهم این است که میانگین امتیازی (۱.۹۷) تیم ژنرال در هر دو فصل کمتر از دو امتیاز به ازای هر بازی بود. حالا تیم پرسپولیس با ۴ امتیاز کمتر در آستانه رسیدن به رکوردی است که میانگین امتیازی را تا ۲.۲۳ هم بالا می‌برد و آن ها را صاحب بهترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر می‌کند.

سرخ های تهرانی در لیگ شانزدهم با برانکو ایوانکوویچ ۶۶ امتیاز کسب کردند و اگر می‌توانستند در آخرین بازی لیگ سیاه جامگان را شکست دهند، به مرز ۷۰ امتیاز هم می‌رسیدند. در فصل جاری نیز تیم فوتبال پرسپولیس تهران با قهرمانی در هفته بیست و ششم و کسب ۶۲ امتیاز، فرصت رسیدن به ۷۴ امتیاز را هم داشتند اما توقف مقابل گل گهر و نساجی و شکست برابر ذوب آهن سبب شد تا این فرصت طلایی را از دست بدهند.

همچنین پرسپولیس در لیگ هفتم با افشین قطبی ۶۵ امتیاز گرفت که البته با کسر شش امتیاز، این عدد روی ۵۹ باقی ماند. البته نباید از یاد برد که قطبی هم این تعداد امتیاز را در لیگ ۱۸ تیمی به دست آورد ولی گل محمدی حالا در آستانه رسیدن به رکورد اوست و حتی با یک تساوی نیز به این تعداد امتیاز دست خواهد یافت.

پرسپولیسی ها امیدوار بودند در هفته های گذشته با ثبت امتیاز شماره ۶۷ از رکورد زرد و آبی امیر قلعه نویی عبور کنند اما حالا کار به جایی رسیده که در بازی با سایپا، آخرین فرصت را برای ۶۷ امتیازی شدن دارند.

تگ ها


پرسپولیس تهران