پرسپولیس با الهلال هم گروه نمی شود، استقلال با الاتحاد

با توجه به اینکه چند سالی است که تیم های ایرانی در صورت هم گروه شدن با تیمهای عربستانی دچار مشکلات زیادی می شوند قرعه کشی جام باشگاه های آسیا از این منظرهم دارای اهمیت شده است ......

با توجه به اینکه چند سالی است که تیم های ایرانی در صورت هم گروه شدن با تیمهای عربستانی دچار مشکلات زیادی می شوند قرعه کشی جام باشگاه های آسیا از این منظرهم دارای اهمیت شده است.

 به گزارش مدال،  مراسم قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۹ یکم آذرماه با حضور نمایندگان تیم‌های شرکت کننده در کوالالامپور مالزی انجام می‌شود و مسابقات امسال بعد از جام ملت‌های آسیا و از ۱۳ اسفند ماه آغاز خواهد شد.


نکته منفی لیگ قهرمانان امسال افزایش سهمیه تیم‌های عربستانی نسبت به سال گذشته است. در لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۸ با توجه به اینکه تیم‌های الاتحاد و النصر به دلیل ماجرای  عدم دریافت لایسنس حرفه‌ای سازی از آسیا حذف شدند عربستان تنها با دو نماینده خود یعنی الهلال و الاهلی شرکت کرد که الهلال در در دور گروهی و الاهلی در مرحله یک هشتم نهایی حذف شدند.


اما در سال ۲۰۱۹ ماجرا فرق می‌کند و تیم‌های ایرانی به احتمال فراوان با یک تیم عربستانی همگروه خواهند شد که بازهم می‌تواند دردسرهایی برای ایرانیان داشته باشد. تیم النصر از طریق پلی آف در مسابقات شرکت می‌کند و اگر بتواند صعود کند همگروهی ایرانی‌ها با یک تیم عربستانی ۱۰۰٪ قطعی می‌شود.


طبق قوانین قرعه کشی لیگ قهرمانان، تیم‌هایی که در یک رتبه از لیگ داخلی قرار دارند ، همچنین تیم‌هایی که از یک کشور هستند با هم همگروه نمی‌شوند. به عنوان مثال پرسپولیس در فصل گذشته قهرمان لیگ ایران شد و با قهرمان قطر، قهرمان عربستان و همچنین قهرمان امارات همگروه نمی‌شود.بنابراین همگروهی پرسپولیس با الدحیل، الهلال و العین منتفی است.


همین موضوع برای رتبه‌های دوم، سوم و قهرمان جام حذفی هر کشور صدق می‌کند. به عنوان مثال استقلال با الاتحاد که هر دو از طریق قهرمانی جام حذفی سهمیه گرفتند همگروه نمی‌شود.با این حساب، گروه پرسپولیس با انتخاب یکی از تیم‌های سید دو و سه مشخص می‌شود و تیم‌های سید چهار از طریق پلی‌آف صعود می‌کنند. سید دو (السد قطر، الاتحاد عربستان و الوحده امارات)، سید سه: (الاهلی عربستان، الوصل امارات و الریان قطر).


با وجود اینکه تنها دو روز از پایان لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ گذشته اما پرسپولیس باید خودش را آماده کند تا ۱۰ روز دیگر حریفان خود را در فصل آتی آسیا بشناسد و برای تکرار موفقیت فصل گذشته برنامه ریزی کند.

تگ ها


آرسنال فوتبال