پرسپولیس به دنبال برد ۲۱ مقابل پیکان/ استارت سرخ‌ها برای قهرمانی

تیم فوتبال پرسپولیس دنبال بیست و یکمین برد خود در تاریخ رقابت های لیگ برتر مقابل پیکان است....

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس برای نزدیک شدن به چهارمین قهرمانی متوالی خود در رقابت های لیگ برتر بایستی قعرنشین فعلی جدول را در شهرقدس شکست دهد.

سرخپوشان پایتخت که یکشبنه هشتم تیرماه پس از چهار ماه دوری از لیگ برتر به میدان می روند، سی امین بازی خود مقابل پیکان در تاریخ لیگ برتر را در حالی برگزار می کنند که تاکنون ۲۰ برد کسب کرده اند.

خودروسازان که با ۱۵ امتیاز به دنبال فرار از منطقه سقوط هستند تنها پنج بار پرسپولیس را در نوزده دوره برگزاری مسابقات لیگ برتر شکست داده اند.

پرسپولیس تاکنون ۵۲ بار دروازه پیکان را گشوده است که نشان از میل بالای مهاجمان خود در سال های گذشته برای بازکردن دروازه پیکانی ها دارد. تیمی که ۱۱ بار هم توانسته دروازه خود را مقابل پیکان بسته نگه دارد و مانع از گلزنی آنها شود.

بهترین پیروزی پرسپولیس برابر پیکان به بازی رفت فصل ۹۲-۹۱ باز می‌گردد که سرخ‌ها با ۶ گل از سد این تیم گذشتند. بهترین برد پیکان مقابل پرسپولیس نیز پیروزی سه بر صفر این تیم در فصل ۹۰-۸۹ بوده است. پرگل‌ترین بازی دو تیم نیز به برد چهار بر سه پیکان مربوط می شود.

شاگردان یحیی گل محمدی که در حال حاضر با ۴۷ امتیاز در صدر جدول هستند اختلاف ۱۰ امتیازی خود با رقبا را حفظ کرده اند و برای رسیدن تثبیت قهرمانی خود نیاز به بردهای متوالی در هفته های پیش رو دارد.

تگ ها


تیم فوتبال پرسپولیس تیم فوتبال پیکان تهران لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال