پرسپولیس-تراکتورسازی؛ فراتر از مهم

دیدار تیم های پرسپولیس و تراکتورسازی هوادارانی را از نقاط مختلف ایران به ورزشگاه آزادی می کشاند ......

دیدار تیم های پرسپولیس و تراکتورسازی هوادارانی را از نقاط مختلف ایران به ورزشگاه آزادی می کشاند.

 

 

به گزارش مدال، بعید است روز یکشنبه در ورزشگاه آزادی صندلی خالی وجود داشته باشد چرا که هواداران هر دو تیم پرسپولیس و تراکتور از همین حالا برای آغاز مسابقه لحظه شماری می کنند. در سامانه فروش بلیت الکترونیکی اکثر بلیت های بازی به فروش رسیده اند و همین موضوع اشتیاق طرفداران پرشور سرخ های تهران و تبریز را نمایان می کند.

اما اگر فکر می کنید این بازی تنها برای هواداران تهرانی و تبریزی حساس است، سخت در اشتباه هستید. پرسپولیس که طبیعتا در جای جای ایران هواداران پرتعداد خود را دارد ولی نکته جالب این است که بسیاری از آن ها برای تماشای این بازی و حمایت از تیم محبوبشان قصد دارند به تهران بیایند! اوضاع برای تراکتوری ها کمی متفاوت است. تی تی ها در تهران آنقدری هوادار دارند که بتوانند 10 درصد از ظرفیت ورزشگاه آزادی را پر کنند اما در آستانه بازی پرسپولیس و استقلال، اتوبوس های مختلفی از شهرهای آذربایجان برای سازماندهی تراکتوری ها به راه می افتد تا آن ها را به ورزشگاه آزادی برساند.

هم اکنون آن چه شبکه های اجتماعی نشان می دهد، حداقل 10 اتوبوس از تبریز، مرند، اهر و... برای سفر یک روزه به تهران اعلام آمادگی کرده اند و همین موضوع باعث می شود تا احتمالا بخشی از هواداران مقیم تهران پشت در ورزشگاه بمانند.

تراکتوری ها هر بار تمایل دارند بیش از 10 درصد از ورزشگاه آزادی را به دست خود در بیاورند اما واقعیت این است که در تمام دنیا، اگر پیش بینی ها بر این باشد که هواداران تیم میزبان تا شروع بازی می توانند 90 درصد خود را پر کنند، آن جایگاه ها به تیم میهمان نمی رسد. به طور مثال در بازی پرسپولیس - پدیده هیچگاه هواداران تیم مشهدی نمی توانند ظرفیت تماشاگران خود را پر کنند.

تگ ها


پرسپولیس فوتبال