پرسپولیس تسویه حساب گرفت/ سرخ‌ها با بازیکنان جدید مقابل پارس جنوبی

با اعلام باشگاه پرسپولیس و با توجه تسویه بدهی‌های مشخص شده در کمیته تعیین وضعیت، مجوز بازی بازیکنان جدید پرسپولیس صادر خواهد شد....

به گزارش مدال، با اعلام رسمی باشگاه پرسپولیس و با توجه به اقدامات صورت گرفته تمام بدهی‌های مطرح شده در کمیته تعیین وضعیت تسویه شده است. 
به این ترتیب باشگاه پرسپولیس، تمام پرونده های خود در کمیته تعیین وضعیت تا این تاریخ را بسته است و از ناحیه کمیته تعیین وضعیت منعی برای ثبت اسامی بازیکنان پرسپولیس در سازمان لیگ وجود نخواهد داشت. 
نماینده باشگاه پرسپولیس به همین منظور برای دریافت کارت بازی تعدادی از بازیکنان جدید تیم راهی سازمان لیگ شده است.

جمشید نورشرق رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال با تایید این خبر مدعی شد استقلالی‌ها هنوز موفق به اخذ این مجوز نشده‌اند. وی در پاسخ به این سوال که وضعیت باشگاه‌های بدهکار برای استفاده از بازیکنان خود در دیدارهای فردا و پس فردا چگونه خواهد بود، گفت: در همین ارتباط، جلسه‌ای با مدیران باشگاه‌ها و مسئولان فدارسیون فوتبال داریم تا ببینیم وضعیت چگونه می‌شود اما آنچه مسلم است، این باشگاه‌ها برای استفاده از بازیکنان و مربیان جدید باید ۱۰۰ درصد بدهی خود را تسویه کنند.

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال افزود: از سه هفته قبل، دو مرتبه از طریق سایت اطلاع رسانی فدراسیون فوتبال مصاحبه و اعلام کردیم که اگر باشگاه‌ها فکر می‌کنند با موکول کردن وضعیت خود به روزهای آخر می‌توانند ما را تحت فشار بگذارند، اشتباه می‌کنند و چنین اتفاقی نخواهد افتاد اما با این حال، کار را به روز آخر موکول کردند.

نورشرق تاکید کرد: معتقدیم فوتبال باید درست شود. به هیچ وجه منطقی نیست، باشگاهی که بدهی انباشته دارد، بازیکنان جدید گران قیمت جذب کند.

این مقام مسئول در فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در گذشته رویه‌ این گونه بود که باشگاه‌ها با تسویه ۲۰ درصد بدهی‌های خود می‌توانستند لیگ را آغاز کنند اما وقتی به کمیته تعیین وضعیت آمدم اعلام کردم که قرار نیست کمیته تعیین وضعیت، بدهی باشگاه‌ها را مدیریت کند و باشگاه‌ها برای استفاده از بازیکنان جدید خود باید ۱۰۰ درصد بدهی‌شان را تسویه کنند.

وی گفت: خوشبختانه برخی باشگاه‌ها خیلی خوب همکاری کردند اما همچنان بدنه فوتبال نادرست است. تمام مشکلات موجود به خاطر این است که مدیران باشگاه‌ها، الزامی احساس نمی‌کنند و آنچه وجود دارد، بی‌مسئولیتی است.

نورشرق ادامه داد: به طور قطع، یکی از نتایج کارهای‌مان و پافشاری روی این مساله، واقعی کردن قیمت بازیکنان خواهد بود. امروزه بخش عمده‌ای از مشکلات بازیکنان در اداره مالیات و دارایی است. موردی داشتیم که بازیکنی قراردادی ۷۰۰ میلیونی بسته بود اما تمام پول خود را نگرفته بود و تسویه حساب هم داشت اما باید به اداره مالیات، مالیاتی بر مبنای ۷۰۰ میلیون پرداخت می‌کرد.

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال اضافه کرد: هنوز تعداد قابل توجهی از باشگاه‌ها بدهی خود را تسویه نکرده‌اند و حتی برخی از آنها برای اینکه چند ماه بیشتر مهلت بگیرند زید و عمر را هم دیده‌اند اما فایده نخواهد داشت. البته ما به عنوان کمیته تعیین وضعیت، سازوکاری را برای تسویه بدهی باشگاه‌ها پیش‌بینی کرده و پیشنهادهایی را هم داده‌ایم که در صورت موافقت و قطعیت یافتن، اعلام می‌کنیم.

وی تاکید کرد: البته باید این را بگویم که هدف کمیته تعیین وضعیت، تعطیل کردن فوتبال نیست بلکه قصد داریم وضعیت باشگاه‌ها را از نظر مالی، سازماندهی کنیم.

نورشرق گفت: آنچه مسلم است باشگاه‌هایی که تسویه حساب نکردند، از همه بازیکنانی که جذب کرده‌اند نمی‌توانند استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:
ترکیب احتمالی پرسپولیس‌‌‌‌‌ مقابل پارس جنوبی جم

تگ ها


پرسپولیس اخبار پرسپولیس استقلال اخبار استقلال کمیته تعیین وضعیت جمشید نور شرق بدهی باشگاه استقلال بدهی باشگاه پرسپولیس استقلال پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال