پرسپولیس خواهان دستور موقت برای یحیی

باشگاه پرسپولیس همچنان پیگیر حضور سرمربی خود در دیدار فردا مقابل ماشین سازی تبریز است....

به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته بود که حکم کمیته انضباطی منتشر شد و یحیی گل محمدی به یک جلسه محرومیت قطعی محکوم شد که این جلسه روز آینده در مصاف با ماشین سازی اعمال خواهد شد. بلافاصله باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که به کمیته استیناف شکایت خواهد کرد و حالا خطاب به کمیته استیناف نوشته اند که با توجه به محدودیت زمانی، اجرای حکم توسط کمیته استیناف با صدور دستور موقت تعویض بیفتد.


شرح خبری که پرسپولیس با عنوان " پیگیری باشگاه پرسپولیس برای رفع محرومیت گل‌محمدی" منتشر کرده و صحبت های معاون حقوقی باشگاه نیز ضمیمه آن شده است، به شرح زیر است:


این باشگاه با استناد به مفاد آیین‌نامه انضباطی فوتبال ایران و مستندات قانونی، لایحه خود در اعتراض به رای صادره از سوی کمیته ‌انضباطی فدراسیون فوتبال در ارتباط با محرومیت سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس و استیناف‌خواهی نسبت به آن را جهت بررسی در کمیته استیناف، تقدیم فدراسیون فوتبال ایران کرد.


در این لایحه همچنین از کمیته استیناف خواسته شد با توجه به نزدیک بودن بازی بعدی پرسپولیس و غیر قابل بازگشت بودن رای در صورت اجرای محرومیت سرمربی تیم، در این مقطع حساس از رقابت‌ها، با صدور دستور موقت برای توقف اجرا تا زمان رسیدگی، موافقت کنند.


معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس ابراز امیدواری کرد با توجه به این که موارد استناد برای صدور حکم، اتفاق نیفتاده است و یحیی گل‌محمدی شامل آن نمی‌شود، درباره این رای، بازنگری مقتضی صورت بگیرد.


ایمان حسین‌پور شرف‌شاد، در این ارتباط به رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس گفت: در لایحه‌ای که تنظیم شده، اعتراض خود را بر اساس مفاد آیین‌نامه مقررات انضباطی فوتبال ایران ارائه کردیم. تشخیص این که نتیجه رای چه خواهد شد در صلاحیت کمیته استیناف فدراسیون فوتبال ایران است. در لایحه به چند مورد اشاره داشتیم و هواداران باید بدانند همچنان موضوع را با جدیت پیگیری می‌کنیم. تاکید مدیرعامل باشگاه نیز همیشه بر همین مساله است.


وی افزود: حسب متن آیین‌نامه انضباطی، در ماده ۵۵ به صراحت آمده «برای شخص دریافت کننده کارت قرمز، علاوه بر یک مسابقه محرومیت که متحمل آن می‌شود مجازات دیگری در نظر گرفته خواهد شد». یحیی گل‌محمدی هم در صحنه مورد نظر از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرده بودند.


حسین‌پور شرفشاد در پایان گفته است: همچنین با توجه به این که فاصله بازی‌ها بسیار کم است و بازی بعدی را پیش‌رو داریم، از کمیته استیناف خواسته شده در صورتی که بررسی لوایح و صدور رای، زمان‌بر است، با صدور دستور موقت، برای تعویق اجرای حکم تا زمان رسیدگی و صدور رای نهایی موافقت کنند.

تگ ها


پرسپولیس تهران یحیی گل محمدی