پرسپولیس در انتظار معجزه مسقط / عصای موسی

حامد جیرودی / معجزه. این کلمه اي ا ......

حامد جیرودی / معجزه. این کلمه اي است که این روزها بسیار درباره پرسپولیس به کار برده مي شود! سرخپوشان پایتخت در حالی از ساعت 19:30 دقیقه امشب در ورزشگاه سلطان قابوس مسقط، بازی برگشت خود را در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر الهلال عربستان برگزار مي کنند که بازی رفت خود را برابر این تیم با نتیجه پر گل چهار بر صفر به حریف قدرتمند و آبی پوش خود واگذار کردند و حالا جبران این نتیجه و صعود به فینال، بیشتر به یک معجزه مي ماند!
پرسپولیس در شرایطی این دیدار را برگزار مي کند که در آخرین دیدار خود در هفته نهم لیگ برتر، به یک پیروزی روحیه بخش دست یافت و میزبان خود، استقلال خوزستان را با نتیجه سه بر یک شکست داد تا با امیدواری راهی عمان شود. حالا سرخپوشان در موقعیتی به مصاف الهلال مي روند که چیزی برای از دست دادن ندارند و مي روند تا در این بازی، به نوعی اعاده حیثیت کنند و اگر اتفاقات فوتبالی هم به سود این تیم رقم خورد، به یک پیروزی پر گل برابر این تیم برسند. شرایطی که رخ دادن آن روی کاغذ هم کمی سخت به نظر مي رسد.
الهلال هم بعد از پیروزی که برابر پرسپولیس در ورزشگاه بن زاید ابوظبی به دست آورد، تنها یک دیدار در لیگ برتر عربستان انجام داد و با نتیجه دو بر یک القادسیه را شکست داد تا با 13 امتیاز از پنج بازی و یک بازی کمتر نسبت به تیم های اول تا سوم و تنها به خاطر تفاضل گل کمتر در رده چهارم جدول قرار گرفته باشد. بازیکنان این تیم امیدوارند حالا و با نتیجه اي که در دیدار رفت به دست آمده، با عبور از پرسپولیس گام به دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا بگذارند. هر چند که رامون دیاز سرمربی 58 ساله و اروگوئه اي الهلال، بازی با پرسپولیس را سخت توصیف کرده و رقیب ایرانی خود را بسیار قدرتمند توصیف کرده است.
پرسپولیس در این بازی هم دو بازیکن اصلی خود را در اختیار ندارد. یکی حسین ماهینی که با کارت زردی که در بازی رفت گرفت، دو اخطاره شد و همچنین فرشاد احمدزاده که چند روزی است شکم خود را جراحی کرده و مدتی غایب خواهد بود. مهدی طارمی هم که پرسپولیسی ها در تلاش بودند تا محرومیت او را تعلق کنند، همچنان محروم است و او نیز در جمع غایبان این بازی است که از تهران این مسابقه را تماشا مي کند.
اما سرخپوشان در این بازی به احتمال زیاد پس از مدت ها با کاپیتانی سید جلال حسینی به میدان مي روند. مدافعی که این فصل را با مصدومیت آغاز کرده و تنها در بازی با سیاه جامگان در هفته چهارم لیگ برتر به میدان رفت. او در بازی رفت هم برای بازی اعلام آمادگی کرده بود اما بازی نکرد تا حرف و حدیث هایی درباره او به وجود بیاید اما سیدجلال در بازی دوستانه ایران و روسیه 90 دقیقه در ترکیب تیم کارلوس کی روش به میدان رفت تا نشان دهد آسیب دیدگی اش برطرف شده و اگر چه در بازی با استقلال خوزستان هم در تهران ماند و استراحت کرد اما مشکلی برای همراهی قرمزها در این مسابقه ندارد.
از طرف دیگر، برانکو مي تواند در این مسابقه از احمد نوراللهی هم استفاده کند. هافبک جنگنده اي که در بازی رفت هم در نیمه دوم به میدان آمد و تحرک زیادی به خط میانی سرخپوشان داد و با توجه به غیبت احمدزاده، احتمال دارد در ترکیب اصلی به میدان برود.
البته امید قرمزها برای گلزنی به علی علیپور دوخته شده. مهاجمی که این روزها در دوران اوج فوتبال خود به سر مي برد و در بازی قبل تیمش هم با زدن دو گل، آمادگی اش را به رخ کشید. در کنار او گادوین منشا هم حضور دارد که باید دید مي تواند همانند دیدارهای رفت و برگشت با الاهلی عربستان گلزنی کند یا خیر. البته پرسپولیسی ها باید امیدوار باشند در این بازی، پاس های مهندسی محسن مسلمان هم به مهاجمان این تیم برسد. ضمن این که از بازی هجومی و خطرناک بشار رسن نیز نمی توان بی تفاوت عبور کرد. هافبک عراقی و جوانی که در این مدت تاثیر حضور خود در میدان را نشان داده است.
در طرف مقابل، عمر الخربین مهاجم سوریه اي الهلال، بازیکنی خطرناک است. او در بازی رفت سه بار دروازه علیرضا بیرانوند را باز کرد و مدافعان پرسپولیس باید او را حسابی شناخته باشند. ضمن این که در کنار او کارلوس ادواردو هافبک برزیلی و گلزن الهلال هم بسیار خطرناک است.
در هر صورت، آنچه مشخص است، این است که پیروزی پرسپولیس در این مسابقه، آرزویی سخت به نظر مي رسد اما فوتبال بارها نشان داده که آرزوها ممکن است به حقیقت تبدیل شوند و پرسپولیس هم به پنجمین برد خود برابر الهلال برسد. بردی مثل پیروزی 21 سال پیش بر آلیمای قزاقستان با نتیجه پنج بر صفر!

 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس AFC Champions League فوتبال