پرسپولیس در چه صورتی به مرحله بعد می‌رود؟

سوال مهمی که پرسپولیسی ها در جستجوی آن هستند این است که در چه صورتی به مرحله بعدی صعود خواهند کرد؟...

به گزارش ورزش سه، سرخپوشان پایتخت باخت تلخی را در مقابل الدحیل قطر تجربه کردند و نتوانستند به صدرنشینی خود ادامه دهند. حالا الدحیل با ۹ امتیاز در صدر است و پرسپولیس با ۷ امتیاز این تیم را تعقیب می‌کند.


التعاون تیم شش امتیازی گروه و الشارجه تیم چهار امتیازی گروه هستند و امشب به مصاف هم رفتند. این بازی با پیروزی شش گله الشارجه همراه شد و همین نتیجه آن ها را به مدعی جدی صعود تبدیل کرد. پرسپولیس حالا شانس کمی برای سرگروهی دارد اما با کسب پیروزی قطعا صعود خواهد کرد و اگر خوش شانس باشد، می‌تواند سر گروهی را نیز از آن خود کند.


نکته مهم این است که اکنون کنفدراسیون فوتبال آسیا پرسپولیس را تیم دوم گروه می‌داند اما صعود سرخ ها در چه صورتی حاصل خواهد شد؟ پرسپولیس اگر بتواند با نتیجه ۰-۰ یا ۱-۱ الشارجه را متوقف کند، باتوجه به قانون گل زده بیشتر در خانه حریف، به مرحله بعدی خواهد رفت. اما نتیجه ۲-۲ یا هر تساوی دیگری حکم به صعود الشارجه خواهد داد چرا که آن ها با تفاضل گل +۶ وضعیت بهتری دارند.

البته برخی منابع اینطور گفته اند که طبق قوانین جدید ای اف سی (بعد از کرونا) برای احتساب تیم پیروز در بازی های رودررو، گل زده در خانه حریف ملاک نیست چرا که بازی ها متمرکز برگزار می‌شوند. اما آنچه در قسمت قوانین سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (آپدیت - ۱۸ آبان) دیده می‌شود؛ همان روال سابق است (در این خصوص ورزش سه فردا از AFC استعلام نهایی را می‌گیرد)

شکست الشارجه یا تساوی کم گل که مقابل پرسپولیس دو بار کامبک زد و همچنین چهار بار دروازه الدحیل و شش بار دروازه التعاون را گشود، عملا کار آسانی نیست. بنابراین یک احتمال، تساوی پرگل یا شکست مقابل الشارجه بود. در صورت باخت به شارجه، سرخ ها قطعا حذف خواهند شد اما تساوی ممکن است منجر به صعود یا حذف شود.


این در حالی است که به هیچ وجه احتمال ندارد که پرسپولیس و الشارجه همزمان به مرحله بعدی صعود کنند و در واقع صعود الدحیل به مرحله بعدی قطعی است؛ پس یک جدال هیجان انگیز در انتظار این دو تیم خواهد بود با این توضیح که نتیجه تساوی در بازی پرسپولیس - شارجه، اگر با پیروزی التعاون همراه شود، باعث حذف هر دو تیم خواهد شد. بنابراین شاگردان یحیی گل محمدی باید برای پیروزی به زمین بروند.

جدول گروه C لیگ قهرمانان آسیا؛ پرسپولیس با تفاضل گل کمتر و به خاطر گل زده در خانه حریف، جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است.

تگ ها


پرسپولیس تهران