افت واضح آمار دفاعی پرسپولیس

پرسپولیس آخرین بار که در لیگ قهرمانان آسیا در دوبازی متوالی دو گل خورده بود مربوط به رقابت های لیگ قهرمانان سه فصل پیش بود....

به گزارش مدال، پرسپولیس در دو بازی اش در لیگ قهرمانان ۲۰۱۹/۲۰۲۰ چهار گل خورده است. این تیم در هر بازی دو بار دروازه اش برابر الدحیل و الشارجه باز شده که این موضوع با توجه به قدرت دفاعی این تیم در ۴ فصل گذشته اتفاقی عجیب به نظر می رسد.


آخرین بار پرسپولیس ۲ سال و ۴ ماه و ۴ روز پیش برای دومین بار متوالی در دو بازی دو گل و بیشتر خورد. در نیمه نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۱۶/۲۰۱۷ پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی به مصاف الهلال رفت ، در بازی رفت ۴ بر صفر شکست خورد و بازی برگشت دو، ۲ مساوی شد.


بعد از آن پرسپولیس در لیگ قهرمانان دیگر در دوبازی متوالی دو گل یا بیشتر نخورد تا یکی از بهترین خطوط دفاعی در فوتبال آسیا را در اختیار داشته باشد. البته پرسپولیسی ها دو گل هم در لیگ برتر از استقلال خوردند تا آمار ۶ گل در سه بازی را به جای بگذارند که همانطور که گفته شد با توجه به قدرت دفاعی این تیم در دوران برانکو و در نیم فصل اول با کالدرون کمی این اتفاق عجیب به نظر برسد.


موضوع قابل ذکر این است که یحیی گل محمدی نیز در این سه بازی ترکیب های مختلفی را در خط دفاعی و ساختار دفاعی تیمش به بازی گرفته است. او در دربی در نبود شجاع زوج کنعانی زادگان و سیدجلال را بازی داد و کمال کامیابی نیا را در پست هافبک دفاعی بازی داد.


در بازی با الدحیل کنعانی زادگان و شجاع مدافعان وسط بودند و ربیع خواه به ترکیب اصلی بازگشت. در بازی برابر الشارجه باردیگر زوج شجاع و سیدجلال را بازی داد هرچند در بین نیمه کنعانی زادگان را به جای حسینی به زمین فرستاد. در هافبک میانی بازهم کمال به ترکیب برگشت اما با وجود این تغییرات تفاوتی در تعداد گل های خورده به وجود نیامده است.

بیشتر بخوانید:
السد 3 سپاهان 0؛ شکست تلخ طلایی‌پوشان مقابل یاران ژاوی
شارجه 2 پرسپولیس 2؛ توقف یاران گل‌محمدی در امارات

تگ ها


پرسپولیس تهران پرسپولیس فوتبال ایران خط دفاع پرسپولیس اخبار پرسپولیس الشارجه پرسپولیس الشارجه-پرسپولیس AFC Champions League فوتبال