پرسپولیس قهرمانی در زمین بازی را می‌خواهد!

باشگاه پرسپولیس تأکید به ادامه برگزاری مسابقات دارد و معتقد است شرایط برای انجام بازی‌ها وجود دارد....

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که تعداد زیادی از باشگاه‌های لیگ برتری طی نامه‌ای از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال درخواست تعطیلی کامل رقابت‌های فصل ۹۹-۹۸ را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا داشتند، اما پرسپولیسی‌ها می‌گویند باید بازی‌ها ادامه پیدا کند تا آنها بتوانند به قهرمانی برسند.

افشین پیروانی درباره ادامه مسابقات لیگ برتر به رادیو ورزش گفت: سخنگوی محترم دولت امروز اعلام کرده‌اند که مدارس با رعایت مسائل بهداشتی از ۲۷ اردیبهشت بازگشایی خواهند شد و همینطور آرایشگاه‌ها و رستوران‌ها و بعضی مشاغل پُرخطر دیگر هم به کار بازخواهند گشت ولی نمی‌دانم مشکل فوتبال چیست که هنوز برای ادامه آن به جمع بندی نرسیده‌اند؟ روی سخنم با افرادی است که دوست دارند پرسپولیس قهرمان نشود و بازی‌ها ادامه پیدا نکند، اما من به شما قول می‌دهم اگر لیگ امسال تعطیل شود، سال دیگر هم برگزار نخواهد شد و فوتبالیست‌ها باید دنبال یک شغل دیگر باشند.

او تصریح کرد: کره جنوبی هم درگیر کرونا بوده، اما لیگش را شروع کرده و آلمان از چند روز دیگر لیگ خود را آغاز می‌کند. انگلیس و ایتالیا هم برای ادامه لیگ خود را آماده می‌کنند. به نظر من دوستان منطق را بیشتر ملاک قرار دهند و احساسی صحبت نکنند. بعضی از دوستان هم گفته‌اند بازی‌ها تعطیل شود و ما را نماینده ایران در آسیا معرفی کنید. یعنی سهمیه را می‌خواهند، اما حاضر نیستند پرسپولیس قهرمان اعلام شود؟

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس اضافه کرد: من همین‌جا به نمایندگی از باشگاه بزرگ پرسپولیس می‌گویم که ما دوست داریم قهرمانی‌مان درون زمین رقم بخورد. با این حال تاکید ما روی سلامتی مردم است. این را هم بگویم کسانی هم که دارند تصمیم‌گیری می‌کنند، خودشان به یک سری از تیم‌ها وابستگی دارند. همه جا اکثرا باز شده و مردم به کارشان بازگشته‌اند. نمی‌دانم مشکل فوتبال چیست؟ پس لیگ یک را می‌خواهند چه کنند؟

پیروانی با بیان اینکه خیلی از تیم‌ها آنجا هم زحمت کشیده‌اند و هزینه کرده‌اند، گفت: یعنی تمام جامعه امنیت بهداشتی دارد به غیر از فوتبال؟ ما در مرداد هم بازی‌های آسیایی در پیش داریم. مگر می‌شود از اسفند تمرین نکرده‌ایم و بعد از ۵ ماه فقط با چند بازی دوستانه ساده سراغ این بازی‌ها برویم؟ من نمی‌دانم دوستان چه فکری می‌کنند و منتظر چه هستند.

او اضافه کرد: شک نکنید تمرینات که شروع شود، هر روز یکی، دو باشگاه می‌گویند فلان بازیکن یا فلان مربی‌مان یا ماساژورمان کرونا گرفته‌اند و دوباره همین بهانه‌های تکراری را برای ادامه لیگ مطرح می‌کنند.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه برای ما هم جان و سلامتی مردم از هر چیزی مهم‌تر است، ابراز کرد: همه صنوف به کار برگشته‌اند و فکر می‌کنم فقط باشگاه‌های ورزشی و فوتبال باقی مانده است. کارخانه‌ها و مشاغلی که دوستان منبع درآمدی‌شان است به کار برگشته‌اند ولی فقط انگار فوتبال مشکل دارد. با این حال شک نکنید اگر فوتبال امسال ادامه پیدا نکند فصل بعد هم شرایط برگزاری را ندارد.

تگ ها


افشین پیروانی پرسپولیس تهران