پرسپولیس نمی‌خواهد طارمی را از دست بدهد

علیرغم تلاش چند روز اخیر مهدی طارمی برای انتقال به فوتبال اروپا، با توجه به اینکه پیشنهاد قابل توجهی از نظر کیفی به این بازیکن نرسیده، باشگاه مایل به جدایی او نیست ......

علیرغم تلاش چند روز اخیر مهدی طارمی برای انتقال به فوتبال اروپا، با توجه به اینکه پیشنهاد قابل توجهی از نظر کیفی به این بازیکن نرسیده، باشگاه مایل به جدایی او نیست.

به گزارش مدال به نقل از ورزش سه: مهدی طارمی با توجه به آقای گلی دو فصل اخیر فوتبال ایران و همچنین صدرنشینی در جدول گلزنان آسیا، اکنون سودای حضور در فوتبال اروپا را دارد. بر این اساس او طی روزهای اخیر مذاکرات جدی خود برای جدایی از این تیم و برآورده کردن انتظارات مالی باشگاه با توجه به پیشنهاداتش را داشته است که در جلسه روز گذشته و پیشنهادی که داشته در این راه ناکام ماند.

طارمی با شرط یک میلیون دلاری باشگاه برای جدایی مواجه شده است تا از این طریق هم این تیم بتواند به سود مالی ناشی از این انتقال با توجه به باقی ماندن یک فصل از قراردادش دست یابد و هم اینکه بتواند از این منبع مالی در صورت جدایی بهترین مهاجم دو فصل اخیر بازیکنی همطراز او را جذب کند. اما در نهایت با توجه به شرایط این تیم که باید در 4 جام در فصل آینده به رقابت بپردازد به نظر می رسد مهمترین عاملی که باعث شده تا باشگاه از مواضع خود در قبال مبلغ دریافتی برای صدور رضایتنامه کوتاه نیاید، علاقمندی برای حفظ این بازیکن باشد. خروج مهدی طارمی در این شرایط تنها شاید مبلغی به ارزش یک و نیم میلیون در حساب باشگاه سپرده ایجاد کند که آن هم مربوط به پرداخت فصل آینده به این بازیکن خواهد بود و در صورت جدایی و دریافت مبلغ یک میلیون دلاری با توجه به اینکه مهاجمی در سطح او در فوتبال ایران حضور ندارد، باشگاه و برانکو باید این مبلغ را برای جذب بازیکنی خارجی و باکیفیت صرف کنند. اما حضور مهدی طارمی علاوه بر قدرتمندتر شدن این تیم در فصل آینده از بعد تبلیغات و جذب منابع مالی نیز می تواند به سود باشگاه باشد. شریک تجاری باشگاه پرسپولیس که اساس درآمدزایی آن بر پایه مشارکت هواداران است روی مهدی طارمی به عنوان یکی از محبوب ترین بازیکنان پرسپولیس حساب ویژه ای می تواند برای درآمدزایی باز کند و چهره ویژه این اتفاق در حال حاضر این بازیکن محسوب می شود.

سوای این مسائل نیز باشگاه نمی خواهد در این فصل که با جذب گادوین منشا و حفظ اکثریت بازیکنانش از دیدگاه هواداران عملکرد مثبتی در نقل و انتقالات داشته، با جدایی طارمی برگ برنده خود را از دست بدهد. خصوصا اینکه این انتقال در حال حاضر با توجه به پیشنهادات دریافت شده نه از نظر مالی و نه کیفی به سود طرفین نیست و نمی تواند هیجان لازم را به هواداران القا کند تا حس رضایتمندی آنها برطرف شود. 

همین مساله باعث شد تا باشگاه در جلسه 180 دقیقه روز گذشته خود با مهدی طارمی روی مواضع خود برای عدم صدور رضایتنامه با مبلغی کمتر از اعلام قبلی باقی بماند و حتی توجیه کم بودن پیشنهاد مالی تیم های خواهان مهدی طارمی را نیز نپذیرد. مهدی طارمی در صورت بقا در پرسپولیس از هر دو حیث مالی و کیفی به سود سرخپوشان خواهد بود و این اتفاق باعث می شود تا جدایی او تا پیش از جام جهانی از ترکیب پرسپولیس با اما و اگرهای زیادی همراه شود. مگر اینکه این بازیکن بخواهد با پرداخت یک میلیون دلار از قرارداد خود فضای فوتبال اروپا را در اولین سال حضورش تقریبا رایگان تجربه کند. 

اکنون در فاصله 24 ساعت تا تصمیم نهایی طرفین که مهدی طارمی تنها دو راه دارد و یا باید این مبلغ را فراهم کرده و همچون رضاییان مجوز جدایی اش را دریافت کند یا به تمرینات این تیم اضافه شود، باید دید تکلیف شماره 9 چه خواهد شد

 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس فوتبال