پرسپولیس همچنان به برانکو وعده می‌دهد

سرمربی پرسپولیس ۶۲۰ هزار یورو از این باشگاه طلب دارد و پرسپولیسی‌ها می‌گفتند طلب او را از محل درآمد‌هایشان در لیگ قهرمانان 2018 پرداخت خواهند کرد. حالا اما مدیرعامل باشگاه می‌گوید که حتی پاداش نایب‌قهرمانی را صرف هزینه‌های روزمره پرسپولیس کرده است...

سرمربی پرسپولیس ۶۲۰ هزار یورو از این باشگاه طلب دارد و پرسپولیسی‌ها می‌گفتند طلب او را از محل درآمد‌هایشان در لیگ قهرمانان 2018 پرداخت خواهند کرد. حالا اما مدیرعامل باشگاه می‌گوید که حتی پاداش نایب‌قهرمانی را صرف هزینه‌های روزمره پرسپولیس کرده است

به گزارش مدال،پیش از آنکه به اصل مطلب برسیم، بد نیست صحبت‌های مدیرعامل باشگاه پرسپولیس را نه به‌عنوان یک تکذیبیه، بلکه برای مقدمه با هم بخوانیم. ایرج عرب در یک مصاحبه رادیویی گفته: «دوستانی که بحث حضور برانکو در تیم‌ملی را مطرح می‌کردند، روز گذشته هم مدعی شدند که فیفا برای مطالبات او به باشگاه نامه زده است. در حالی که این نامه اصلاً باید به فدراسیون زده شود، نه به باشگاه پرسپولیس.»
ماجرا از این قرار است که برانکو ایوانکوویچ از 11 ماه پیش تا امروز حتی یک دلار هم از باشگاه پرسپولیس نگرفته و بعد از نزدیک به یک سال، خواهان پرداخت مطالباتش شده که بخشی از آن مربوط به فصل پیش است. درخواستش را هم در بوق و کرنا نکرد. فقط از مدیر برنامه‌هایش که هموطن او هم هست، خواست که نارضایتی او از بدحسابی‌های مدیران پرسپولیس را به گوش آنها برساند.
کاری که به دلیل بی‌توجهی باشگاه، تکرار شد و آن را شکایت تعبیر کردند. گفتند برانکو همین نامه‌ها را برای فیفا هم فرستاده و در پاسخ، فدراسیون جهانی با یک نامه باشگاه پرسپولیس را تهدید کرده است. حال آنکه اصلا شکایتی از سوی برانکو ایوانکوویچ صورت نگرفته که فیفا به خاطرش به پرسپولیس نامه بدهد. فقط مدیر برنامه‌های برانکو دو نامه به باشگاه پرسپولیس برای دریافت مطالباتش فرستاده است و اگر تا دو سه هفته دیگر پول نگیرد، نامه سوم را برای باشگاه ارسال می‌کند.
اگر بعد از نامه سوم باز هم پرسپولیسی‌ها طلب مرد کروات را ندهند، آن‌وقت او نامه بعدی را با ضمیمه کردن 3 نامه قبلی برای فیفا ارسال می‌کند که این هم به معنی شکایت رسمی از باشگاه پرسپولیس نیست و فقط جنبه اطلاع‌رسانی دارد. مگر اینکه برانکو درخواست شکایت کند و وجه دادرسی را به بخش انضباطی فیفا بپردازد.
سرمربی پرسپولیس ۶۲۰ هزار یورو از این باشگاه طلب دارد و پرسپولیسی‌ها می‌گفتند طلب او را از محل درآمد‌هایشان در لیگ قهرمانان 2018 پرداخت خواهند کرد. حالا اما مدیرعامل باشگاه می‌گوید که حتی پاداش نایب‌قهرمانی را صرف هزینه‌های روزمره پرسپولیس کرده و برای پرداخت مطالبات برانکو منتظر پولی است که فیفا باید بابت حضور بازیکنان پرسپولیس در جام جهانی 2018 روسیه به این باشگاه بپردازد. آنها حتی مدعی شدند که به همین دلیل با فیفا مکاتبه کرده‌اند اما درخواست‌شان برای پرداخت مستقیم پاداش بازیکنان جام جهانی به حساب برانکو ایوانکوویچ مقبول نیفتاده است چرا که فیفا این کار را نوعی پولشویی تلقی کرده و نمی‌خواهد خود را به دردسر بیندازد.
با این حال پرسپولیسی‌ها دست‌بردار نیستند و این بار برای راضی کردن فیفا، فدراسیون فوتبال ایران را واسطه قرار داده‌اند. فدراسیونی که خودش می‌خواست از همین راه دستمزد کارلوس کی‌روش را بدهد و موفق نشد اما حالا ایرج عرب از رییس این فدراسیون خواسته که برای پرسپولیس پادرمیانی و فیفا را به پرداخت مطالبات معوقه برانکو راضی کند.
این چیزی است که مدیرعامل باشگاه هم تاییدش کرده: «قصد داریم مطالبات برانکو را از محل درآمدهایی که از فیفا بابت حضور بازیکنان پرسپولیس در جام جهانی کسب کرده‌ایم، در اختیار ایشان قرار دهیم. صحبت‌های مفصل و کاملی هم با آقای تاج داشته‌ایم تا بتوانیم این کار را انجام بدهیم. به هر حال مشکلاتی برای ورود و خروج ارز در کشور وجود دارد که می‌خواهیم وارد این بحث نشویم تا راحت‌تر بتوانیم پول کادر فنی را پرداخت کنیم. اگر نتوانیم در آینده نزدیک این بدهی را پرداخت کنیم، روش جدیدی را انتخاب خواهیم کرد تا بدهی خود به کادر فنی را به حداقل برسانیم.»
او همین حرف‌ها را در نشست اخیرش با مرد کروات هم به زبان آورده. عرب وقتی پیش از بازی با پیکان به اردوی پرسپولیس رفت، به برانکو ایوانکوویچ اطمینان داد که مطالبات او را یا از طریق پاداش‌های فیفا و اگر نشد، از طریق درآمدهای دیگر باشگاه طی دو قسط در ‌ماه‌های اردیبهشت و خرداد پرداخت خواهد کرد.
هر چند ترس از شکایت برانکو را هم از لحنش می‌شود فهمید وقتی می‌گوید: «واقعاً خوشحالم که مربی بزرگ و کار بلدی همچون برانکو در مجموعه پرسپولیس حضور دارد و این را می‌دانم که او هرگز مشکلات را به هم ربط نمی‌دهد.»