پرسپولیس و نقل و انتقالات؛ رفتنی ها و آمدنی ها

سرمربی پرسپولیس بلافاصله بعد از قهرمانی تیمش، برنامه ویژه خود برای تقویت تیم را استارت زده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سرمربی پرسپولیس بعد از قهرمانی تیمش مدعی شد که تیمش را برای فصل آینده تقویت خواهد کرد و با اشاره به مصدومیت و جدایی احتمالی برخی بازیکنانش، از نیاز به تغییر در تیم صحبت کرد: " قطعا بعد از پایان لیگ و جام حذفی تغییراتی خواهیم داشت و در اینباره به جمع بندی می‌رسیم. درباره بازیکن خارجی که نمی‌دانم و فکر کنم ممنوع کرده‌اند."

گل محمدی در شرایطی این جملات را بر زبان آورده که طی ۴۸ ساعت اخیر جلساتی با افشین پیروانی (مدیرنقل و انتقالات و سرپرست تیم) و همچنین مهدی رسول پناه نیز داشته اما در تلاش بوده تا از هرگونه کد دادن برای شناسایی نفرات مدنظرش برای جذب و احتمالا کسانی که در فصل آینده در تیم نخواهند بود خودداری کند.

اما در سمت مقابل مهدی رسول پناه قرار داشته که همواره طی مدت اخیر نقدهای فراوانی به نوع مدیریت و شیوه‌ای که در پیش گرفته وجود داشته. سرپرست موقت پرسپولیس برخلاف نظر سرمربی تیمش در اظهارنظری غیرحرفه‌ای مدعی شده حداکثر تیم حفظ خواهند شد: "شاکله اصلی را که شامل ۹۹ درصد بازیکنان می شود را نگه می‌داریم و با بازیکنان همکاری خواهیم داشت."

جملات کوتاه مهدی رسول پناه را البته می‌توان در چند پاراگراف کوتاه مورد نقد قرار داد: 


* از تیم کنونی علیرضا بیرانوند به طور قطعی جدا شده و راهی انتورپ بلژیک شده است.


* تلاشی برای تمدید قرارداد با علی علیپور صورت نگرفته و در شرایطی که از ابتدای فصل بحث زیادی درباره ادامه حضور آقای گل سرخ‌ها وجود داشته، نه او و نه باشگاه حرکت جدی برای این موضوع صورت نداده‌اند و شایعات قوی از انگیزه علیپور برای حضور در فوتبال اروپا خبر می‌دهد.


* ماجرای کریستین اوساگوآنا نیز مشخص نیست و احتمالا عدم همکاری طرفین برای فصل آینده نیز وجود خواهد داشت. خصوصا اینکه این مهاجم در مدت حضورش در پرسپولیس موفق به ثبت گل نشده و طی چند هفته اخیر بعد از شروع لیگ نیز نتوانسته به ایران بازگردد. 


* مهمترین چالش برای باشگاه بشار رسن خواهد بود. هافبک عراقی که گفته می‌شود کمتر از ۲۰ درصد دریافتی داشته و تامین منابع لازم برای پرداخت مطالبات این فصل، پیش پرداخت برای تمدید قرارداد نیز با حرکت قابل توجهی از سوی مدیریت همراه نشده است.


* محمد نادری نیز به پایان قرارداد قرضی خود با این باشگاه رسیده است و پرسپولیس در صورتی که تمایل به ادامه همکاری داشته باشد، باید رضایتنامه دائم او را از کورتریک بلژیک دریافت کند. موضوعی که هیچ نامه رسمی تا این لحظه برای آن به باشگاه بلژیکی ارسال نشده است.


* در خصوص دیگر بازیکنانی که ادعای پیشنهاد خارجی دارند البته بحثی با توجه به غیررسمی بودن آن انجام نمی‌شود؛ بازیکنانی مثل شجاع خلیل زاده، مهدی ترابی و احمد نوراللهی.


* پرسپولیس در حال حاضر به طور قطع در پست دروازه‌بان، مدافع راست، مدافع چپ و مهاجم نیاز به جذب بازیکنان دارد. در پست گلر بیرانوند جدا شده، در سمت راست ماهینی جدا شده و آنها تنها شیری را در اختیار دارند. در سمت چپ انصاری مصدوم است و نادری هم وضعیت نامشخصی دارد و در پست مهاجم نیز با جدایی استوکس و وضعیت نامعلوم علیپور و اوساگوآنا آنها قطعا روی جذب بازیکن حساب ویژه باز کرده‌اند.


با همین نگاه اجمالی مشخص می‌شود که ادعای رسول پناه به عنوان سرپرست برای انجام تنها یک درصد تغییر در تیم امری غیرقابل قبول خواهد بود و او نیز همانند تمامی مدیران غیرورزشی با جملات غیرحساب شده خود باعث چالش برای تیم و سرمربی شده است.

توجه به دیدگاه یحیی گل محمدی نیز کاملا مشخص می‌کند که سرمربی سرخ‌ها بعد از دستیابی به اولین قهرمانی لیگ برتری خود و پاک کردن بخش بزرگی از خاطرات اولین دوره مربیگری‌اش در این تیم، اکنون به دنبال ایجاد ساختار مدنظر خود خواهد بود. جایی که قطعا تغییرات خیلی وسیع‌تری پیش روی پرسپولیس خواهد بود. منابع آگاه از باشگاه پرسپولیس خبر می‌دهند یحیی لیست ابتدایی خود را با حضور نفرات پرشمار و قابل توجهی ارائه داده است و حتی تکذیب این موضوع نیز نمی‌تواند قطعیت آن را زیر سوال ببرد. یحیی که نمی‌خواهد دیدارهای باقیمانده لیگ (برای رکوردشکنی و تاریخ سازی) و همچنین بازی‌های مهم جام حذفی را از دست بدهد و ذهن شاگردانش را برهم بزند، فعلا از رسمی شدن مذاکرات خودداری کرده اما به خوبی از این موضوع آگاه است که دیگر تیم‌‎ها نیز در این رابطه بیکار ننشسته‌اند و مهمترین پوئن در مذاکره با بازیکنان مدنظرش رایزنی با شاگردان خلف و مورداعتمادش بوده است.

در این راستا باید انتظار حداقل حضور سه تا چهار بازیکن که سابقه همکاری در تیم‌های قبلی یحیی گل محمدی را داشته‌اند کشید و سرمربی سرخ‌ها با قدرت بالا به دنبال آماده سازی تیمش برای چهار دیدار حساس لیگ قهرمانان با نفرات جدید و صعود از این مرحله خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

هفت شاکی پرسپولیس مشخص شدند/ پرونده‌ها دوباره به جریان افتاد

پرسپولیس به دنبال شکستن رکورد استقلال

 

 

تگ ها


پرسپولیس تهران فوتبال ایران نقل و انتقالات یحیی گل محمدی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال