پرسپولیس چگونه به جمع مدعیان برمی‌گردد؟

کالدرون و شاگردانش هنوز به خط قرمز بحران نرسیده اند و می توانند بار دیگر به کورس قهرمانی برگردند....

کالدرون و شاگردانش هنوز به خط قرمز بحران نرسیده اند و می توانند بار دیگر به کورس قهرمانی برگردند.

به گزارش مدال،در لیگ 16 تیمی فوتبال ایران برای رسیدن به عنوان قهرمان در پایان فصل، میانگین ۲ امتیاز از هر بازی کفایت می کند.از این رو تیمی که قصد قهرمان شدن داشته باشد باید از ۳۰ بازی حداقل ۶۰ امتیاز کسب کند. نگاهی به فصول گذشته نشان می دهد که پرسپولیس برانکو در سه فصل گذشته از ۶۰  امتیاز گذر کرد و توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

اما موضوع اینجاست که برخلاف پرسپولیس برانکو، پرسپولیس کالدرون  با کسب ۹ امتیاز از ۶ بازی همین اول فصل از میانگین لازم برای تکرار قهرمانی عقب افتاده است.بر پایه همین نتایج است که پیش بینی می شود پرسپولیس در فصل جاری باید با عنوان قهرمانی خداحافظی کند.

اما از سوی دیگر نگاهی به برنامه مسابقات نشان می دهد که پرسپولیس در این ۶ دیدار، حساس ترین بازی های خود را پشت سر گذاشته است.
تقابل با تیمهای دوم تا پنجم لیگ گذشته در همین 6 هفته ابتدایی خود،قرعه سخت ابتدای فصل کالدرون را نشان می دهد.موضوعی که بلافاصله پس از قرعه کشی مسابقات از سوی رسانه ها مطرح و عنوان شد که کالدرون با توجه به حضور کوتاه مدتش در ایران کار سختی پیش رو خواهد داشت.

 نکته مثبت آن است که تا آخر نیم فصل پرسپولیس با این تیمها دیدار نمی کند.پس هرچند که سرخ‌پوشان تهرانی دیدارهای شش امتیازی را واگذار کرده اند،اما دیدارهای باقی مانده پیش رو،حداقل روی کاغذ بازیهای راحت تری خواهد بود،  با این استدلال می توان این ادعا را مطرح کرد که پرسپولیس هنوز با شرایط بحرانی فاصله داشته و با چند نتیجه خوب می تواند به کورس قهرمانی بازگردد.بنابراین بسیار زود است تا واژه بحرانی را برای پرسپولیس کالدرون به کار ببریم.

در مجموع، ۳ بازی آینده مقابل پیکان،شاهین و ماشین سازی بسیار تاثیر گذار بوده و می تواند مرد آرژانتینی را بار دیگر به فرد محبوب سکوها تبدیل کند.سرخ‌پوشان اگر بتوانند از 3 بازی پیش رو امتیازات کامل را بگیرند، با 18 امتیاز از 9 بازی مجدداً به میانگین 2 امتیاز به ازای هر بازی می رسند و می توانند باز هم در بین مدعیان قرار گیرند.

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران هفته ششم لیگ نوزدهم پرسپولیس به جمع مدعیان برمیگردد؟ گابریل کالدرون فوتبال