پرسپولیس چگونه ۵۰۸ هزار یورو به بودیمیر داد؟

پرداخت رقم سنگین سرخپوشان به ماریو بودیمیر شائبه هایی را در بین اهالی فوتبال ایجاد کرد اما حالا جعفر سمیعی توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، باشگاه پرسپولیس دو هفته قبل سرانجام توانست تمام بدهی خود به ماریو بودیمیر مهاجم کروات و سابق این تیم را بپردازد و به استقبال فصل نقل و انتقالات برود. پرسپولیس ۴۷۵ هزار یورو به این بازیکن بدهکار بود و با سود این رقم در نهایت ۵۰۸ هزار یورو به بودیمیر داد تا یکی از سنگین ترین پرونده های خود را مختومه کند.

این در حالی است که بازیکنان این تیم از ابتدای فصل تا همین حالا تنها ۳۰% دریافتی داشته‌اند که این موضوع مشکلات مالی قرمزها را نمایان می‌کند اما این باشگاه چگونه توانست ۵۰۸ هزار یورو به بودیمیر بدهد؟ جعفر سمیعی مدیرعامل پرسپولیس می‌گوید که عضو هیئت مدیره قرمزها در این راه کمک شایانی به باشگاه کرده و همچنین در بخش دیگری از صحبت هایش گفته بود که باشگاه پرسپولیس چاره ای به جز قرض نداشت.

او درباره وضعیت یک ماه اخیر باشگاه توضیح داد: تعدادی از بازیکنان را از دست دادیم و به همین خاطر کادر فنی فهرستی به باشگاه داد تا نفرات جدیدی را جذب کنیم. مدیریت باشگاه تمام سعی و تلاشش را کرد تا خواسته‌های کادر فنی را تامین کند. در فضایی آرام، نقل و انتقالت را پیش بردیم و توانستیم مهدی ترابی، شهریار مغانلو و فرشاد فرجی را جذب کنیم. در این راه موانع زیادی مانند طلب سنگین یورویی بودیمیر که از گذشته به ما ارث رسیده بود را داشتیم. ۵۰۸ هزار یورو پول قرارداد به علاوه بر جریمه دیر کرد را باید به این بازیکن پرداخت می کردیم. ما با کمک مجید صدری توانستیم این پول را به باشگاه بیاوریم و این بدهی را پرداخت کنیم.

وی درباره پرونده بودیمیر عنوان کرد: مدیریت باشگاه به خاطر تحریم برای پرداخت پول بودیمیر خیلی اذیت شد اما در نهایت فیفا پنجره نقل و انتقالاتی را باز کرد. پس از حل مشکل بودیمیر سازمان لیگ به ما اعلام کرد که به خاطر بدهی داخلی نمی توانیم بازیکن جذب کنیم. نمی دانم چرا باید در زمان مدیریت ما این همه مشکل به ارث برسد. در همین راستا اقداماتی صورت گرفت تا  با طلبکاران تسویه کنیم و با برخی نیز توافق کردیم.

سمیعی در پاسخ به این سوال که کارگزار باشگاه چه مقدار در این راه به باشگاه کمک کرد، تشریح کرد: قسمت زیادی از پول کارگزار صرف طلب بازیکنان و بدهی‌های گذشته باشگاه شده بود که قسمت اعظم آن مربوط به طلب برانکو بود. به خاطر نوع قرارداد با کارگزار نمی توانستیم منابع درآمد جدیدی داشته باشیم. به همین خاطر مبالغی را قرض کردیم تا مشکلات را حل کنیم. گر این کار را انجام نمی‌دادیم با مشکلاتی مواجه می‌شدیم. پرسپولیس باشگاه بزرگی است و هزینه‌هایی دارد که این درآمدها کفاف آن را نمی‌دهد. ما برنامه ویژه ای داریم تا درآمد بیشتری را برای باشگاه بیاوریم.

به نظر می‌رسد که پرسپولیس بخشی از درآمد آسیایی خود را به این شکل استفاده کرده و حالا در زمان وصول کردن پاداش آسیایی آن را به طرفین پرداخت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

پرونده های مالی پرسپولیس سه رقمی می‌شود!

افشین پیروانی در پرسپولیس می‌ماند

 

 

تگ ها


ماریو بودیمیر پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال