پرسپولیس یا طارمی؛ جریمه 3.7 میلیاردی برای کدام است؟

به گزارش مدال به نقل از وبسایت نود: پرسپولیسی ها علاوه بر محرومیت از داشتن طارمی و حضور در نقل و انتقلات، حالا نگرانی جدی برای پرداخت جریمه سه میلیارد و ۷۰۰ میلیونی فیفا را دارند ......

به گزارش مدال به نقل از وبسایت نود: پرسپولیسی ها علاوه بر محرومیت از داشتن طارمی و حضور در نقل و انتقلات، حالا نگرانی جدی برای پرداخت جریمه سه میلیارد و ۷۰۰ میلیونی فیفا را دارند. مبهم ترین بخش حکم فیفا علیه پرسپولیس و طارمی، مربوط به جریمه نقدی دو طرف است. در بخش محرومیت طارمی، مشخصا قید شده که او ۴ ماه نمی تواند در هیچ مسابقه ملی و باشگاهی هم شرکت کند و پرسپولیس هم از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم خواهد بود. ابهام، بر سر بحث جریمه مالی است که دو طرف، باید به ریزه اسپور بپردازند.

در حکم فیفا، مهدی طارمی به پرداخت ۷۸۹۵۰۰ یورو محکوم شده اما در بند بعدی، آمده که پرسپولیس هم در پرداخت این مبلغ مسئولیت مشترک دارد. سوال اینجاست اگر طارمی حاضر نشود یا نتواند این مبلغ را پرداخت کند، پرسپولیس هم جریمه خواهد شد؟ هوشنگ نصیرزاده کارشناس حقوقی فوتبال به نود می گوید هر دو طرف ماجرای یعنی پرسپولیس و طارمی، موظف به پرداخت این مبلغ هستند: «پرسپولیس و طارمی، به صورت تضامنی مسئول پرداخت این مبلغ هستند. برای فیفا، اهمیتی ندارد چه کسی چند درصد این مبلغ را پرداخت می کند و در صورت پرداخت نشدن آن، هر دو طرف جریمه خواهند شد و شامل محرومیت های بیشتر می شوند. پرسپولیس می تواند از مبلغ قرارداد طارمی، بخشی یا تمام این جریمه را بپردازد یا به هر شکلی، این جریمه را تقسیم کند اما موضوع مهم برای فیفا، پرداخت این مبلغ به شاکی پرونده است و هر دو طرف، مسئول پرداخت آن هستند.»

دکتر مهدی محمودی، کارشناس حقوقی اتحادیه فوتبال هم در گفت وگو با نود، توضیح داده توافق پرسپولیس و طارمی بر سر نحوه پرداخت این مبلغ، یک موضوع داخلی است و پرسپولیسی ها مجبور هستند رقم را تا مهلت تعیین شده پرداخت کنند: «فیفا باشگاه پرسپولیس را مقصر شناخته و به همین دلیل، آن ها ضامن پرداخت این مبلغ هستند. پرسپولیس و طارمی می توانند برای پرداخت این مبلغ توافق کنند یا حتی در صورت عدم همکاری طارمی برای پرداخت مبلغ، پرونده شان به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برود اما مسئله اینجاست مبلغ تا زمان مقرر، باید پرداخت شود و نحوه پرداخت آن یک موضوع داخلی است.»

با توجه به رقم قرارداد طارمی با پرسپولیس و میزان مطالبات او، احتمالا مهاجم پرسپولیس توان پرداخت همه، یا نیمی از مبلغ جریمه سه میلیارد و ۷۰۰ میلیونی را ندارد و باشگاه باید برای فرار از محرومیت های بیشتر این رقم را به حساب ریزه اسپور بریزد. رقمی که با توجه به حساب خالی پرسپولیس، می تواند آن ها را به دردسر بزرگتری بیندازد. پس از آن، سرخپوشان باید برای تقسیم این رقم با طارمی هم به توافق برسند. بازیکنی که از فصل بعد، قراردادی با پرسپولیس ندارد و مجبور نیست زیر بار پرداخت نیمی از این رقم هم برود.

 

تگ ها


اخبار روز مهدی طارمی پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال