پرسپولیس 2 – 0 استقلال خوزستان/بازگشت سرخ‌ها به صدر

پرسپولیس در هفته هجدهم لیگ برتر میزبان استقلال خوزستان بود....

پرسپولیس در هفته هجدهم لیگ برتر میزبان استقلال خوزستان بود.

تیم‌های پرسپولیس و استقلال خوزستان امروز در هفته هجدهم لیگ برتر به مصاف هم رفتند.

شناسه بازی:
ساعت: 16:00/ پنج‌شنبه 25 بهمن/ ورزشگاه آزادی تهران

تیم داوری:
داور وسط: موعود بنیادی‌فر/ کمک داوران: تورج عیوض محمدی و علی دودانگه/ داوران پشت دروازه: سعید رحیمی مقدم و شاهو اصلانی/ داور ذخیره: هادی طوسی/ ناظر داوری: حسن کامرانی‌فر

کارت زرد:

شجاع خلیل‌زاده (53) از پرسپولیس
وحید نامداری (68) از استقلال خوزستان

کارت قرمز:
مصطفی کیانی (کارت زرد در دقایق 32 و 34) از استقلال خوزستان

ترکیب پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، شایان مصلح، کمال کامیابی‌نیا، امید عالیشاه (61 – سروش رفیعی)، مهدی ترابی (81 – مهدی شریفی)، بشار رسن (68 – سیامک نعمتی)، علی علیپور و ماریو بودیمیر

ترکیب استقلال خوزستان:
فرزین گروسیان، مصطفی کیانی، میثم شاه‌مکوندزاده، ساسان شیرمردی، وحید حمدی‌نژاد، ایوب کلانتری، میثم کریمی، وحید نامداری، امیرحسین باقرپور (87 – رضا درویشی)، محمد شریفی و وحید خشتان (73 – مجتبی رمضانی)

شرح‌ گل‌ها:
دقیقه 62: پرسپولیس 1 – استقلال خوزستان 0: کرنر ارسالی بشار رسن با ضربه سر سیدجلال حسینی درون دروازه استقلال خوزستان قرار گرفت.
دقیقه 88: پرسپولیس 2 – استقلال خوزستان 0: روی یک ضدحمله سریع و با پاس کات سیامک نعمتی، علی علیپور صاحب توپشد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی به رغم واکنش گروسیان درون دروازه استقلال خوزستان قرار گرفت.

نمای بازی:
پرسپولیس مطابق انتظار بازی را بهتر از حریف خود آغاز کرد و در همان دقایق آغازین بازی می‌توانست به گل برسد. در ادامه با توجه به تجمع بازیکنان استقلال خوزستان در نیمه خودی، ضریب اشتباهات بازیکنان پرسپولیس به خصوص در خط میانی بالا رفت. بازی در اواسط نیمه نخست به جنجال کشیده شد و پس از اخراج بازیکن استقلال خوزستان و توقف چند دقیقه‌ای بازی، تا پایان نیمه نخست کمتر شاهد ایجاد موقعیت روی دروازه‌های دو تیم بودیم. در نیمه دوم، پرسپولیس باز هم چند موقعیت روی دروازه استقلال خوزستان ایجاد کرد و در نهایت روی یک ضربه کرنر و با ضربه سر سیدجلال حسینی به گل رسید. پس از گل سرخ‌ها برای رسیدن به گل‌های بیشتر تلاش کردند و در اواخر بازی روی حرکت سریع نعمتی و علیپور اختلاف را به دو رساندند. با سه امتیاز این بازی، پرسپولیس به امتیاز 37 رسید تا موقتا بالاتر از سپاهان در صدر جدول لیگ برتر قرار بگیرد.

دقایق حساس:
دقیقه 4: ارسال رسن روی یک ضربه ایستگاهی با ضربه سر علیپور همراه شد که این ضربه با فاصله از بالای دروازه استقلال خوزستان به بیرون رفت.
دقیقه 11: ارسال بازیکنان پرسپولیس در محوطه جریمه استقلال خوزستان به علیپور رسید که ضربه والی این بازیکن به شکلی خطرناک از بالای دروازه این تیم به بیرون رفت.
دقیقه 14: ضربه ترابی از فضای پشت محوطه جریمه از کنار دروازه گروسیان به بیرون رفت.
دقیقه 18: شوت زا راه دور کلانتری راهی به دروازه پرسپولیس نیافت.
دقیقه 21: پرتاب بلند شیری با اثرگذاری بازیکنان پرسپولیس به عالیشاه رسید که ضربه این بازیکن را گروسیان به سختی برگشت داد. پرسپولیسی‌ها در ریباند این صحنه نسبت به خطای گروسیان روی علیپور معترض بودند.
دقیقه 27: شوت میثم کریمی از پشت محوطه جریمه به شکلی خطرناک از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.
دقیقه 31: با پاس بودیمیر، خلیل‌زاده در درون محوطه جریمه استقلال خوزستان صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی را مدافعین استقلال خوزستان دفع کردند.
دقیقه 36: ضربه ایستگاهی رسن به دیوار دفاعی بازیکنان استقلال خوزستان برخورد کرد و در ادامه ضربه سرضرب ترابی از بالای دروازه گروسیان راهی به بیرون رفت.
دقیقه 53: باقرپور مهاجم استقلال خوزستان با عبور از خلیل‌زاده در موقعیتی مشکوک به خطا، با بیرانوند تک به تک شد و از وی عبور کرد اما ضربه وی در حالی که تحت فشار مدافعین پرسپولیس بود از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت.
دقیقه 76: شوت از راه دور کامیابی‌نیا راهی به دروازه استقلال خوزستان نیافت.