پرسپولیس 1 – 0 استقلال/ گزارش لحظه به لحظه

پرسپولیس و استقلال امروز در چارچوب دربی پایتخت به مصاف هم رفتند....

پرسپولیس و استقلال امروز در چارچوب دربی پایتخت به مصاف هم رفتند.

تیم‌های پرسپولیس و استقلال امروز در از هفته بیست و سوم لیگ برتر به مصاف هم رفتند.

شناسه بازی:
ساعت: 16:00/ شنبه 10 فروردین/ ورزشگاه آزادی تهران

تیم داوری:
داور وسط: اشکان خورشیدی/ کمک داوران: رضا سخندان و علی میرزابیگی/ داوران پشت دروازه: محمدرضا اکبریان و محمدحسین زاهدی‌فرد/ داور ذخیره: آرمان اسعدی/ کمک داوران ویدیویی (آفلاین): علیرضا فغانی و محمدرضا منصوری/ ناظر داوری: فریدون اصفهانیان

کارت زرد:
شجاع خلیل‌زاده (45)، عیلرضا بیرانوند (2+45)، مهدی ترابی (56) از پرسپولیس
میلاد زکی‌پور (45)، علی کریمی (60) از استقلال

ترکیب پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، سروش رفیعی (2+90 – محسن ربیع‌خواه)، مهدی ترابی (85 – بشار رسن)، ماریو بودیمیر (78 – سیامک نعمتی) و علی علیپور/ سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ترکیب استقلال:
مهدی رحمتی، روزبه چشمی، آرمین سهرابیان، پژمان منتظری، میلاد زکی‌پور، علی کریمی، فرشید باقری (70 – داریوش شجاعیان)، اسماعیل گونکالوس، فرشید اسماعیلی (65 – محسن کریمی)، آیاندا پاتوسی و گادوین منشا (78 – مرتضی تبریزی)/ سرمربی: وینفرد شفر

شرح گل:
دقیقه 22، پرسپولیس 1 – 0 استقلال: کرنر ارسالی مهدی ترابی با ضربه سر احمد نوراللهی تبدیل به گل اول بازی شد. (ویدیو)

نمای بازی:
استقلال بازی را بهتر از پرسپولیس آغاز کرد و چند موقعیت نیز برای گلزنی در همام دقایق ابتدایی داشت که این موقعیت‌ها با ضربات نه چندان دقیق بازیکنان این تیم و واکنش‌های به موقع بیرانوند به جایی نرسید. پرسپولیس روی اولین موقعیت جدی خود به گل رسید و پس از گل این پرسپولیس بود که بر جریان بازی سوار شد. پس از گل استقلال با استرس بالایی بازی را دنبال کرد و آن طراوت دقایق ابتدایی بازی از این تیم دور شد. بازی دقایق پایانی نیمه نخست با اعلام پنالتی به سود استقلال به جنجال کشیده شد و جو ملتهبی درون زمین به وجود آمد و با از دست رفتن این پنالتی توسط اسماعیلی، نیمه اول به پایان رسید. نیمه دوم تحت تاثیر پنالتی از دست رفته استقلال آغاز شد و دقایق ابتدایی این نیمه با خطاهای متعدد و اشتباهات بازیکنان در میانه میدان همراه بود. هر چه در نیمه دوم پیش رفتیم حملات استقلال پررنگ‌تر شد اما این حملات نیز راه به جایی نبردند و مدافعین پرسپولیس بازی کم‌اشتباهی از خود ارائه دادند. استقلال در اواخر بازی روی به بازی مستقیم و ارسال‌های متعدد آورد که این توپ‌های بلند نیز سودی به حال آبی‌ها نداشت تا پرسپولیس با تک گل نوراللهی در این دیدار پیروز شود و جایگاه خود در صدر جدول را تثبیت کند.

دقایق حساس:
دقیقه 6: کرنر ارسالی پاتوسی در محوطه جریمه به منشا رسید که ضربه سر این بازیکن را بیرانوند در یک ضرب مهار کرد.
دقیقه 8: شوت از راه دور کریمی با اختلاف از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.
دقیقه 11: ایسما پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد و پس از یک چرخش اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی با احتلاف از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه 16: در یک رفت و برگشت منتظری در محوطه جریمه پرسپولیس به توپ رسید و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه آرام وی را بیرانوند در یک ضرب مهار کرد.
دقیقه 19: کرنر ارسالی پاتوسی با ضربه سر باقری همراه شد که این ضربه با اختلاف از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه 23: پاس در عمق باقری به پاتوسی رسید که ضربه پای چپ این بازیکن را بیرانوند مهار کرد.
دقیقه 36: ضربه والی نوراللهی از پشت محوطه جریمه را رحمتی با واکنش به موقع مهار کرد.
دقیقه 38: منشا در فضای پشت محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد و پس از عبور از یک مدافع پرسپولیس اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی با فاصله از بالای دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.
دقیقه 1+45: تکل کامیابی‌نیا روی اسماعیلی در محوطه جریمه پرسپولیس از جانب داور بازی پنالتی تشخیص داده شد. اسماعیلی پشت توپ قرار گرفت که ضربه چیپ وی از بالای دروازه بیرانوند به بیرون رفت. (ویدیو)
دقیقه 58: ضربه ایستگاهی پاتوسی از پشت محوطه جریمه پرسپولیس با برخورد به مدافعین این تیم راهی کرنر شد.
دقیقه 65: پاس عرضی محسن کریمی پیش از آنکه در محوطه جریمه به پاتوسی برسد توسط حسینی راهی کرنر شد.
دقیقه 68: شوت از راه دور و آرام علیپور را رحمتی در یک ضرب مهار کرد.
دقیقه 82: حرکت انفرادی علیپور و ضربه وی از زاویه بسته راهی به دروازه استقلال نیافت.

حاشیه بازی:
*
استقلال وریا غفوری، محمد دانشگر، طارق همام، الهیار صیادمنش و رضا آذری را به دلیل مصدومیت در این بازی در اختیار ندارد.
* پرسپولیس در غیاب شایان مصلح، محمد انصاری و حسین ماهینی مصدوم در این دیدار به میدان رفته است.
* خسرو حیدری، فرشاد محمدی مهر، مرتضی تبریزی، محسن کریمی، امید نورافکن و حسین حسینی نیمکت نشینان استقلال در این مسابقه هستند.
* امید عالیشاه، بشار رسن، مهدی شریفی، محسن ربیع خواه، آدام همتی، محمد احسان حسینی، سیامک نعمتی، سعید کریمی و بوژیدار رادوشوویچ نیمکت نشینان پرسپولیس در این بازی هستند.
* بازی با یک دقیقه تاخیر به احترام درگذشتگان سیل اخیر آغاز شد.
* اعلام پنالتی برای استقلال در دقایق پایانی باعث التهاب در بازی شد. پس از اعتراض شدید بازیکنان دو تیم به داور، خلیل‌زاده و زکی‌پور با کارت زرد جریمه شدند.