پرسپولیس 3 – 1 سپیدرود/ گزارش لحظه به لحظه

پرسپولیس امروز در رشت میهمان سپیدرود بود....

پرسپولیس امروز در رشت میهمان سپیدرود بود.

تیم‌های پرسپولیس و سپیدرود امروز در چارچوب هفته بیست و دوم لیگ برتر به مصاف هم رفتند.

شناسه بازی:
ساعت: 16:30/ شنبه 25 اسفند/ ورزشگاه سردار جنگل، رشت

تیم داوری:
داور وسط: حسین زرگر/ کمک داوران: آرمان اسعدی و محمدعلی پورمتقی/ داوران پشت دروازه: حسن اکرمی و علی‌اصغر مومنی/ داور ذخیره: ایوب غلام‌زاده/ ناظر داوری: مسعود مرادی

کارت زرد:
محمد غلامی (48)، محمد نزهتی (82) از سپیدرود
مهدی شریفی (80)، محمد نادری (90) از پرسپولیس

ترکیب پرسپولیس:
بوژیدار رادوشوویچ، جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، مهدی ترابی (73 – امید عالیشاه)، بشار رسن (60 – سروش رفیعی)، سیامک نعمتی و علی علیپور (3+90 – سعید کریمی)/ سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ترکیب سپیدرود:
کوروش ملکی، لوکا نورادزه، میلاد شیخی سلیمانی، میلاد قربان‌زاده، امین جوادی‌مقدم (52 – علی عباسی)، میثم تهی‌دست، محمدسلیمان علیزاده، حسین ابراهیمی (47 – محمد بلبلی)، مهرداد بایرامی، میثم فردوسی و محمد غلامی (72 – محمد نزهتی)/ سرمربی: نادر دست‌نشان

شرح گل:
دقیقه 10، پرسپولیس 1 – 0 سپیدرود: علی علیپور روی یک حمله سریع در محوطه جریمه سپیدرود صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی دور از دستان ملکی درون دروازه سپیدرود قرار گرفت.
دقیقه 31، پرسپولیس 2 – 0 سپیدرود: کرنر ارسالی بازیکنان پرسپولیس با ضربه سر شجاع خلیل‌زاده در موفعیتی ایده‌آل به احمد نوراللهی رسید و این بازیکن بدون دردسر دروازه خالی سپیدرود را باز کرد.
دقیقه 40، پرسپولیس 3 – 0 سپیدرود: روی حرکت در عمق علی علیپور، مهدی ترابی صاحب توپ شد و با یک پاس کات بک سیامک نعمتی را در موقعیت گلزنی قرار داد که این بازیکن نیز با یک ضربه آرام دروازه سپیدرود را برای بار سوم باز کرد.
دقیقه 67، پرسپولیس 3 1 سپیدرود: روی یک کار تیمی و با پاس عرضی محمد غلامی، مهرداد بایرامی در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد و دروازه خالی پرسپولیس را باز کرد. 

نمای بازی:
پرسپولیس بازی را خوب آغاز کرد و در اولین حمله جدی خود به گل رسید. شاگردان برانکو در همان نیمه اول دو گل دیگر وارد دروازه سپیدرود کردند تا نیمه نخست را با برتری سه گله به پایان برسانند. سپیدرود در نیمه نخست سردرگم بود و بازیکنان این تیم در انتقال توپ و پوشش فضاها مشکلات جدی داشتند. سپیدرود نیمه دوم را با دو تعویض آغاز کرد و  با تغییر آرایش پایه این تیم به 1-4-1-4، شاهد نمایش بهتری از بازیکنان این تیم بودیم. نیمه دوم با اعلام دو پنالتی در دو دقیقه که یکی از آنها توسط رادوشوویچ مهار شد و دیگری با نظر داور پشت دروازه منتفی اعلام شد اندکی به جنجال کشیده شد. برتری سپیدرود در نیمه دوم جز یک گل سودی برای این تیم نداشت و در نهایت بازی با برتری پرسپولیس به پایان رسید تا شاگردان برانکو با رسیدن به امتیاز 45، سال 97 را با صدرنشینی به پایان برسانند.

دقایق حساس:
دقیقه 20: ضربه آرام غلامی به راحتی در اختیار رادوشوویچ قرار گرفت.
دقیقه 23: شوت سرضرب نعمتی از زاویه‌ای بسته با واکنش ملکی راهی کرنر شد.
دقیقه 24: کرنر ارسالی ترابی با ضربه سر علیپور همراه شد که این ضربه با واکنش دیدنی ملکی راهی کرنر شد.
دقیقه 42: علیپور در محوطه جریمه سپیدرود صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که این ضربه از کنار دروازه سپیدرود به بیرون رفت.
دقیقه 50: شوت از راه دور میلاد قربان‌زاده با فاصله زیاد از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه 52: ضربه غلامی از پشت محوطه جریمه پرسپولیس با فاصله از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت.
دقیقه 60: شوت از راه دور قربان‌زاده از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه 69: بایرامی در محوطه جریمه پرسپولیس متوقف شد و داور اعلام پنالتی کرد. ضربه پنالتی غلامی را رادوشوویچ در دو مرحله مهار کرد.
دقیقه 77: ارسال علیزاده از راست و ضربه سر بایرامی با واکنش دیدنی رادوشوویچ راهی برگشت داده شد.
دقیقه 89: روی پاس عالیشاه نعمتی در شرایطی ایده‌آل صاحب توپ شد که ضربه وی با واکنش ملکی راهی کرنر شد.

حاشیه بازی:
*
پس از گل سوم پرسپولیس، بخشی از هواداران سپیدرود ورزشگاه را ترک کردند.
* در شرایطی که داور بازی در دقیقه 70 روی مهدی ترابی اعلام حطای پنالتی کرده بود با نظر داور پشت دروازه نظر داور عوض شد و داور بازی دستور به ادامه بازی داد.