پرسپولیس 1 – 0 نفت آبادان/ صعود سرخ‌ها به صدر در شب بارانی +ویدیو

پرسپولیس در هفته بیستم لیگ برتر میزبان نفت آبادان بود....

تیم‌های پرسپولیس و نفت آبادان امروز در هفته بیستم لیگ برتر به مصاف هم رفتند.

شناسه بازی:
ساعت: 18:30/ پنج‌شنبه 9 اسفند/ ورزشگاه آزادی تهران

تیم داوری:
داور وسط: رضا مهدوی/ کمک داوران: رضا سخندان و امیررضا آشور ماهانی/داوران پشت دروازه: علی صفایی و علی بای/ داور ذخیره: محسن سلطانی ناظر داوری: حیدر شکور

کارت زرد:
احمد نوراللهی (48)، سیامک نعمتی (81) از پرسپولیس
محمد قریشی (33)، وفا هخامنش (78)، مسلم مجدمی (85) از نفت آبادان

ترکیب پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد نادری، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، مهدی ترابی (3+90 – محمداحسان حسینی)، بشار رسن (72 – سروش رفیعی)، علی علیپور و ماریو بودیمیر (76 – محمدامین اسدی)/ سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ترکیب نفت آبادان:
محمد دریس، وفا هخامنش، محمد قریشی، عقیل کعبی، فردین عابدینی (46 – ماکومبا کانجی)، سیروان قربانی، مصطفی احمدی، مسلم مجدمی، وینیسیوس فرانکو (65 – حسین بغلانی)، عزیز سیدیکوف (71 – محمدرضا غبیشاوی) و جاناتان بالوتلی/ سرمربی: پائولو سرجیو

شرح‌ گل‌ها:
دقیقه 20، پرسپولیس 1 – نفت آبادان 0: حرکت ماریو بودیمیر از سمت چپ دفاعی نفت با ارسال وی همراه شد که علی علیپور این ارسال را با یک ضربه سر وارد دروازه این تیم کرد.

نمای بازی:
بازی دو تیم در دقایق آغازین تحت‌الشعاع بارش شدید باران در استادیوم آزادی بود و این بارش غیرمنتظره سبب شد تا بازیکنان دو تیم در میانه میدان اشتباهات متعددی داشته باشند. پرسپولیس در ادامه به دروازه نفت نزدیک شدند و حملاتی را روی دروازه این تیم ترتیب دادند که یکی از این حملات تبدیل به گل برتری سرخ‌ها شد و در چند صحنه نیز دریس دروازه‌بان جوان نفت دروازه این تیم را نجات داد. نفت در آغاز نیمه دوم با یک تعویض روحیه‌ تهاجمی‌تری پیدا کرد و در چند صحنه نیز به دروازه پرسپولیس نزدیک شد اما در ادامه باز هم پرسپولیس بر بازی مسلط شد و در چند صحنه بازی هم دروازه نفتی‌ها توسط سرخ‌پوشان تهدید شد که در چند صحنه تیرک دروازه نفت نیز به لرزه درآمد. پرسپولیسی‌ها توسط علیپور یک پنالتی را هم از دست دادند با این حال با حفظ برتری خود مقابل نفت، برای یازدهمین بار در فصل جاری با پیروزی از زمین خارج شدند تا موقتا و با دو بازی بیشتر نسبت به سپاهان در صدر جدول لیگ برتر قرار بگیرند.

دقایق حساس:
دقیقه 8: ضربه از راه دور قربانی راهی به دروازه پرسپولیس نیافت.
دقیقه 22: ضربه فنی بودیمر از پشت محوطه جریمه با واکنش دیدنی دریس راهی کرنر شد.
دقیقه 28: شوت ترابی از پشت محوطه جریمه را دروازه‌بان نفت راهی کرنر کرد.
دقیقه 34: نعمتی در محوطه جریمه نفت صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی را دریس برگشت داد و در ادامه نیز توپ راهی اوت شد.
دقیقه 38: روی یک کار تیمی از جانب پرسپولیسی‌ها، بودیمیر در محوطه جریمه نفت در شرایطی ایده‌آل صاحب توپ شد که ضربه وی را دریس برگشت داد.
دقیقه 40: ضربه پای چپ بالوتلی از پشت محوطه جریمه با فاصله بسیار کم از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه 43: ضربه از راه دور بالوتلی با فاصله زیاد از بالای دروازه بیرانوند راهی اوت شد.
دقیقه 50: پاس کات بک سیدیکوف پیش از این که به وینیسیوس برسد توسط خلیل‌زاده قطع و راهی کرنر شد.
دقیقه 54: فرار علیپور روی پاس در عمق ترابی و پاس کات بک این بازیکن از مقابل پای بودیمیر رد شد و این بازیکن کروات نتوانست دروازه نفت را برای بار دوم باز کند.
دقیقه 56: بودیمیر در محوطه جریمه نفت صاحب توپ شد و با عبور از مدافع این تیم دروازه دریس را باز کرد اما این گل با تشخیص داور بازی خطا و مردود تشخیص داده شد.
دقیقه 58: شوت از راه دور علیپور با برخورد به تیرک افقی دروازه نفت به زمین بازی برگشت.
دقیقه 61: روی یک کار تیمی و با پاس بودیمیر، علیپور در محوطه جریمه صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که این ضربه راهی به دروازه نفت نیافت.
دقیقه 74: ضربه از راه دور غبیشاوی از کنار دروازه بیرانوند راهی اوت شد.
دقیقه 80: ضربه ایستگاهی ترابی با برخورد به تیرک افقی دروازه نفت راهی اوت شد.
دقیقه 86: ترابی در محوطه جریمه نفت توسط مجدمی متوقف شد تا داور پس از کش و قوس‌های فراوان اعلام پنالتی کند. علی علیپور در این صحنه پشت توپ قرار گرفت که ضربه وی با برخورد به تیرک عمودی دروازه راهی اوت شد.