پرسپولیس 1 (3) – 1 (1) پدیده/ صعود با چیپ علیپور +ویدیو

پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی میزبان پدیده بود....

تیم‌های پرسپولیس و پدیده شهر خودرو امروز در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به مصاف هم رفتند.

شناسه بازی:
ساعت: 17:15/ دوشنبه 29 بهمن/ ورزشگاه آزادی تهران

تیم داوری:
داور وسط: اشکان خورشیدی/ کمک داوران: محمدرضا ابوالفضلی و آرمان اسعدی/ داوران پشت دروازه: یاسر همرنگ و محمد عطایی/ داور ذخیره: حسن اکرمی/ ناظر: ایرج نظری

کارت زرد:
محمدحسین مرادمند (25)، یونس شاکری (69)، رضا صدری (113)، بهنام برزای (در جریان ضربات پنالتی) از پدیده

ترکیب پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، جلال حسینی (85 – محمد نادری)، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، شایان مصلح، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی (72 – ماریو بودیمیر)، سروش رفیعی (61 – بشار رسن)، مهدی ترابی (94 – امید عالیشاه) و علی علیپور/ سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ترکیب پدیده شهر خودرو:
میلاد فراهانی، محمدحسین مرادمند، علی نعمتی، مرتضی منصوری (120 – محمد آقاجان‌پور)، محمدرضا ناصحی، مسعود ریگی، اکبر صادقی، محمد قاسمی‌نژاد، امین قاسمی‌نژاد (102 – حسین مهربان)، محمدمهدی مهدی‌خانی (90+1 – رضا صدری) و یونس شاکری (119 – بهنام برزای)/ سرمربی: یحیی گل‌محمدی

نمای بازی:
پدیده بازی را بهتر از پرسپولیس آغاز کرد و خیلی زود نیز مزد شروع خوب خود را گرفت. با این حال پرسپولیس خیلی زود به بازی بازگشت و روی یک شروع مجدد بازی با به تساوی کشاند و پس از این گل بود که بازی متعادل دنبال شد و دو تیم در نیمه نخست بازی حتی یک ضربه در چارچوب دیگر (به جز دو گل) نداشتند. این روند در نیمه دوم نیز ادامه داشت و دو تیم در تلاش برای کنترل بازی بودند. تلاش‌های دو تیم در نیمه دوم بازی حاصلی نداشت و احتیاط چاشنی کار هر دو تیم بود، هر چند دو تیم در دقایق پایانی این نیمه تلاش‌هایی برای گلزنی انجام دادند. این روند در زمان‌های اضافه نیز ادامه داشت و کمتر شاهد ایجاد موقعیت از سوی دو تیم در زمان‌های اضافی بودیم. پرسپولیسی‌ها در نیمه دوم وقت‌های اضافه توپ و میدان را در اختیار داشت با این حال در اختیار داشتن مالکیت توپ و زمین نیز سودی برای این تیم نداشت و بازی در زمان‌های اضافی نیز با تساوی به پایان رسید. در ضربات پنالتی پرسپولیس پنالتی اول و سوم خود را از دست داد و پدیده نیز به رغم گل کردن پنالتی اول خود، 2 پنالتی بعدی خود را خراب کرد و پنالتی چهارم این تیم را نیز بیرانوند مهار کرد تا با پنالتی چیپ علیپور، سرخ‌ها در نیمه نهایی حریف سپاهان شوند.

شرح گل‌ها:
دقیقه 11، پرسپولیس 0 – پدیده شهر خودرو 1: پاس امین قاسمی‌نژاد در فضای پشت مدافعان پرسپولیس به محمدمهدی مهدی‌خانی رسید و این بازیکن توپ را از بالای سر بیرانوند وارد دروازه این تیم کرد. تلاش مصلح برای ممانعت از باز شدن دروازه پرسپولیس در این صحنه سودی نداشت.
دقیقه 19، پرسپولیس 1 – پدیده شهر خودرو 1: کرنر ارسالی مهدی ترابی با ضربه سر غیرقابل مهار شایان مصلح درون دروازه پدیده قرار گرفت.

ضربات پنالتی:
ضربه اول پرسپولیس: بشار رسن – اوت
ضربه اول پدیده: بهنام برزای – گل
ضربه دوم پرسپولیس: احمد نوراللهی – گل
ضربه دوم پدیده: مسعود ریگی – اوت
ضربه سوم پرسپولیس: ماریو بودیمیر – گل
ضربه سوم پدیده: محمدحسین مرادمند – اوت
ضربه چهارم پرسپولیس: مهدی شیری – اوت
ضربه چهارم پدیده: علی نعمتی – مهار پنالتی توسط بیرانوند
ضربه پنجم پرسپولیس: علی علیپور – گل

دقایق حساس:
دقیقه 2: کرنر ارسالی قاسمی‌نژاد با اثرگذاری بازیکنان این تیم در حال ورود به دروازه پرسپولیس بود که پرسپولیسی‌ها توپ را از روی خط دروازه برگشت دادند.
دقیقه 3: پرتاب اوت بلند بازیکنان پدیده به شاکری رسید وی اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وب با فاصله از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه 45: ضربه محمد قاسمی‌نژاد از درون محوطه جریمه پرسپولیس با برخورد به مصلح دفع شد.
دقیقه 53: پاس کات بک نعمتی به رفیعی رسید و این بازیکن اقدام به شوتزنی کرد که این ضربه حاصلی نداشت.
دقیقه 60: پاس در عمق پرسپولیسی‌ها به مهدی ترابی رسید و این بازیکن اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی را فراهانی مهار کرد.
دقیقه 63: در پی اشتباه فراهانی در خروج، مهدی ترابی در شرایطی نامتعادل با دروازه خالی از دروازه‌بان پدیده مواجه شد که ضربه وی از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت.
دقیقه 73: پاس کات بک مصلح روی خط محوطه جریمه به خلیل‌زاده رسید که ضربه بغل پای این بازیکن از کنار دروازه فراهانی به بیرون رفت.
دقیقه 77: ارسال بازیکنان پرسپولیس روی یک ضربه ایستگاهی و ضربه سر کامیابی‌نیا حاصلی برای پرسپولیسی‌ها نداشت.
دقیقه 82: ارسال احمد نوراللهی و ضربه سر علیپور به راحتی در اختیار فراهانی قرار گرفت.
دقیقه 90+4: پرتاب بلند نعمتی با اثرگذاری مرادمند در محوطه جریمه به قاسمی‌نژاد رسید که ضربه وی را بیرانوند در یک ضرب مهار کرد.
دقیقه 90+5: شوت از راه دور علیپور با اتلاف بسیار نسبت به دروازه پدیده راهی اوت شد.
دقیقه 95: ضربه بودیمیر از پشت محوطه جریمه با فاصله بسیار زیاد از بالای دروازه پدیده به بیرون رفت.