پرسپولیس 2 – 0 پدیده شهر خودرو/ صعود سرخ‌ها به صدر

پرسپولیس در هفته شانزدهم لیگ برتر پدیده را از پیش رو برداشت تا به صدر جدول برسد....

پرسپولیس در هفته شانزدهم لیگ برتر پدیده را از پیش رو برداشت تا به صدر جدول برسد.


به گزارش مدال، تیم‌های پرسپولیس و پدیده شهر خودرو امروز در هفته شانزدهم لیگ برتر به مصاف هم رفتند.

شناسه بازی:
ساعت: 17:00/ چهارشنبه 17 بهمن/ ورزشگاه آزادی تهران

تیم داوری:
داور وسط: مهدی سیدعلی/ کمک داوران: سعید قاسمی و علیرضا ایلدروم/ داور پشت دروازه: رضا مهدوی و امیر عرب براقی/ داور ویدیویی: علیرضا فغانی/ داور ذخیره: علی‌اکبر نوری/ ناظر داوری: زاهد بحرینی

کارت زرد:
شجاع خلیل‌زاده (56) از پرسپولیس
عبدالله حسینی (75) از پدیده

ترکیب پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، شایان مصلح، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، سروش رفیعی (73 – بشار رسن)، سیامک نعمتی، امید عالیشاه (66 – ماریو بودیمیر) و علی علیپور (90+2 – محمد نادری)

ترکیب پدیده شهر خودرو:
میلاد فراهانی، محمدحسین مرادمند، عبدالله حسینی، مرتضی منصوری، محمدرضا ناصحی (80 – سینا زامهران)، مسعود ریگی، اکبر صادقی، سعید صادقی (67 – یونس شاکری)، محمد قاسمی‌نژاد، امین قاسمی‌نژاد و حسین مهربان (67 – بهنام برزای)

شرح گل‌ها:
دقیقه 24، پرسپولیس 1 – پدیده 0: توقف شایان مصلح در محوطه جریمه پدیده توسط اکبر توسط داور بازی پنالتی تشخیص داده شد. علی علیپور این ضربه را وارد دروازه پدیده کرد تا بازی با یک گل به سود پرسپولیس دنبال شود.
دقیقه 33، پرسپولیس 2 – پدیده 0: روی پاس کامیابی‌نیا، سیامک نعمتی در فضای پشت محوطه جریمه پدیده صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که این شوت با برخورد به دستان فراهانی وارد دروازه این تیم شد.

نمای بازی:
پدیده بازی را بهتر از پرسپولیس آغاز کرد و می‌توانست در همان دقایق ابتدایی نیز به گل برسد با این حال در ادامه این پرسپولیس بود که کنترل بازی را در دست گرفت. پرسپولیس در 9 دقیقه دو بار دروازه پدیده را نیمه نخست باز کرد تا با حاشیه‌ای امن نیمه نخست را به سود خود به پایان ببرد. پدیده در نیمه دوم نیز روند تهاجمی خود را در پیش گرفت با این حال حملات این تیم در نیمه دوم نیز راه به جایی نبرد و پرسپولیسی‌ها در نیمه دوم نیز به مانند نیمه نخست موفق شدند کنترل جریان بازی را در اختیار خود بگیرند.نیمه دوم این بازی برخلاف نیمه نخست تب و تاب چندانی نداشت و پدیده نتوانست آن طور که باید خط دفاعی پرسپولیس را تحت فشار بگذارد تا بازی با پیروزی دو گله سرخ‌ها در این بازی به پایان برسد. با کسب پیروزی در این بازی 6 امتیازی و با توجه به متوقف شدن سپاهان در بازی روز گذشته، پرسپولیس به صدر جدول لیگ برتر صعود کرد و صدرنشین جدید لیگ برتر لقب گرفت.

دقایق حساس:
دقیقه 7: ضربه امین قاسمی‌نژاد با برخورد به مدافعان پرسپولیس راهی کرنر شد.
دقیقه 8: پرتاب بلند بازیکنان پدیده پس از اثرگذاری مهاجمین این تیم به مهربان رسید که ضربه سر وی را بیرانوند مهار کرد.
دقیقه 30: ضربه امید عالیشاه از پشت محوطه جریمه پدیده با فاصله از کنار دروازه فراهانی به بیرون رفت.
دقیقه 41: پاس عمقی محمد قاسمی‌نژاد در محوطه جریمه به حسین مهربان رسید و این بازیکن اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی را بیرانوند در یک ضرب مهار کرد.
دقیقه 45+1: سیامک نعمتی از فضای پشت محوطه جریمه پدیده اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی از کنار دروازه این تیم به شکلی خطرناک به بیرون رفت.
دقیقه 52: ارسال اکبر صادقی در محوطه جریمه به امین قاسمی‌نژاد رسید که ضربه این بازیکن راهی به دروازه پرسپولیس نیافت.
دقیقه 71: پاس علیپور در محوطه جریمه به بودیمیر رسید و این بازیکن اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی از کنار دروازه پدیده به بیرون رفت.

حواشی بازی:
* زمانی که تیم پدیده برای بازدید از زمین وارد ورزشگاه شد، یحیی گل‌محمدی سرمربی این تیم از سوی بازیکنان پرسپولیس مورد تشویق قرار گرفت.
* هواداران پرسپولیس تولد سیدجلال حسینی را به او تبریک گفتند و با سر دادن شعارهایی این مسئله را به او اعلام کردند.
* هواداران پرسپولیس طرح موزائیکی برای این بازی در نظر گرفتند که شامل نشان دادن لوگوی این باشگاه است و آن را چندین بار تمرین کردند.
* چند تن از بازیکنان پرسپولیس  که هنگام گرم کردن با اعضای پدیده به خوش و بش پرداختند.
* هواداران پرسپولیس چندین بار سروش رفیعی را مورد تشویق قرار دادند و در شعار خود به پوشیدن پیراهن شماره ۷ پرسپولیس که متعلق به علی پروین، اسطوره این باشگاه است اشاره کردند.
* ترافیک بسیار شدیدی در اتوبان منتهی به درب غربی ورزشگاه آزادی وجود دارد.
* گیت‌های بلیت‌فروشی در این بازی نسبت به قبل تغییر کرده است.
* نیمکت‌های ورزشگاه آزادی دچار تغییر شده و این نیمکت‌ها حدود دو متر زیر زمین نصب شده است.