پرقدرت‌ترین مدیربرنامه دنیای فوتبال؛ سوپر ایجنت ایتالیایی!

مینو رایولا پرقدرت‌ترین و ثروت‌مندترین مدیربرنامه دنیای فوتبال است....

مینو رایولا، این مرد هلندی اصالتا ایتالیایی یکی از مشهورترین مدیر‌برنامه‌های دنیای فوتبال است.
به گزارش مدال، شاید برای بسیاری از فوتبال‌دوستان هنوز سوال باشد که «رایولا» کیست. چرا در تمام بحث‌های نقل و انتقالاتی و حتی تعویض مربی‌ها نام او شنیده می‌شود و چرا او قدرتمند است. کمتر کسی می‌داند که رایولا در ابتدا فوتبالیست بوده و در تیم هلندی هارلم بازی می‌کرده است اما حالا بزرگترین و بهترین بازیکنان اروپا در اختیار او هستند.
برخی رایولا را «سوپر ایجنت» می‌نامند. او مدیربرنامه بازیکنانی چون زلاتان، پوگبا، مخیتاریان، بالوتلی و حتی استعداد جوانی چون دلیخت است و می‌توند حتی ارقام را جا به جا کند. رایولا دستمزد بالایی هم می‌گیرد و در ترانسفر پوگبا به یونایتد از قرارداد ۱۰۵ میلیون یورویی هافبک فرانسوی، ۳۵ میلیون یورو سهم او بود!
رایولا کار خود را با توسعه رستوران پدر و مادرش آغاز کرد اما بیزینس فوتبالی او با انتقال بازیکنان هلندی به ایتالیا شروع شد. رایولا در اولین انتقال در سال ۹۲ بریان روی را از آژاکس به فوجیا آورد و مدتی بعد تصمیم گرفت رسما کار خود را به عنوان یک مدیربرنامه شروع کند. بزرگترین و مهم‌ترین جا به جایی برای او، انتقال ندود از اسپارتاپراگ به لاتزیو در سال ۹۶ بود.
رایولا به هفت زبان ایتالیایی، آلمانی، انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، پرتغالی و هلندی مسلط است و شاید یکی از دلایل موفقیت او همین مسئله باشد. رایولا به دلیل منافع و نوع شغلش بارها با هواداران درگیر شده و یک‌بار از طرف فیفا به مدت ۳ ماه محروم شد اما این مسئله باعث نشد تا در کار او خللی ایجاد شود و رایولا همچنان پرقدرت به کار خود ادامه می‌دهد.
حالا نیز با توجه به مانور رسانه‌ها روی دلیخت و باشگاه‌های مختلفی که خواهان او هستند، رایولا به مرد اول نقل و انتقالات تبدیل شده و باید منتظر دریافت حقوق کلانی باشد!

 

تگ ها


مینو رایولا زلاتان ابراهیموویچ دلیخت پل_پوگبا بالوتلی سری آ فوتبال