پروتکل بهداشتی مثل اساسنامه فدراسیون است/استقلال هم دروغ می گوید؟

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با بیان اینکه مسابقات این تیم در لیگ برتر تا منفی شدن تست کرونای بازیکنان این تیم باید تعلیق شود، گفت: پروتکل بهداشتی لیگ مثل اساسنامه فدراسیون فوتبال ناقص است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر،‌سعید آذری، درباره مثبت شدن تست کرونا ۱۶ نفر از اعضای تیم فولاد خوزستان گفت: با توجه به پیک دوم کرونا، این اتفاق جای تعجب ندارد. بخصوص در فوتبال که برخوردهای تن به تن رخ می دهد. بازیکنان ۲۴ ساعته تحت کنترل باشگاه نیستند و ابتلای آنها به کرونا دور از ذهن نیست. اگر هر تیمی تست معتبر کرونا بگیرد ممکن است ۷ تا ۱۰ نفر کرونایی داشته باشد.

وی ادامه داد:کسانی که شهامت دارند و اخلاق را رعایت می کنند، تعداد کرونایی های خود را اعلام می کنند. باشگاه استقلال مثل فولاد نشان داد که به اصول اخلاقی پایبند است. باشگاه های که پنهان کاری می کنند باید در آینده پاسخگوی خیلی چیزها باشند.

مدیرعامل باشگاه فولاد در پاسخ به این سئوال که تکلیف تیم فولاد با این تعداد از بازیکنان و اعضای کرونایی چه می‌شود؟ اظهار کرد: پروتکل بهداشتی فولاد، مثل اساسنامه فدراسیون است. در سرتاسر دنیا تحقیقات کرونایی ثانیه به ثانیه انجام می‌شود ولی ما با یک پروتکل نصفه و نیمه باید لیگ را تا آخر پیش ببریم. مشخص است که بالاخره یک جا ایرادات بیرون می زند.

آذری با انتقاد از بلاتکلیفی ایجاد شده از سوی مسئولان ستاد کرونا و سازمان لیگ فوتبال تصریح کرد: نمی دانم باید با کدام ساز برقصیم. پروتکل بهداشتی فوتبال، سراسر ایراد است. نمی دانم چرا از ابتدا ایفمارک را در این ماجرا سهیم نکردند. اگر ایفمارک مورد وثوق می باشد چرا در بحث کرونا به این نهاد بازی نمی دهند.

وی افزود: من با مسئولان سازمان لیگ تلفنی صحبت کردم. آقای بهاروند (سرپرست فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ) می گوید باید ۲۵ درصد از ۶۰ نفر اعضای یک تیم کرونا بگیرند تا بازیهای آن تیم تعلیق شود.   آقای سهیل مهدی (مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ) می گوید مثبت شدن تست ۲۵ درصد اعضای ثبت شده  یک تیم در سازمان لیگ شرط تعلیق مسابقه است. در یک جای دیگر گفته بودند اگر ۵ نفر از اعضای یک تیم مثبت شود، بازی لغو می‌شود.

مدیرعامل باشگاه فولاد تصریح کرد: این پروتکل بهداشتی درست مثل اساسنامه فدراسیون فوتبال است که در سال ۱۳۸۶ نوشته شد و ۱۳ سال فوتبال را با آن اداره کردیم؛ در حالی که بدنبال فوتبال روز دنیا و اصلاحات جدید نرفتیم.

آذری با بیان اینکه بازیهای تیم فرایبورگ آلمان به خاطر مثبت شدن تست ۵ عضو در این تیم به تعویق افتاد،   لطفا نگویند چون تیم فولاد در رده سوم جدول قرار گرفته، آذری از این حرف ها می زند. من از اسفندماه سال گذشته می گفتم لیگ نباید برگزار شود. الان هم می گوید این پروتکل بهداشتی نصفه و نیمه است. مسابقات یک تیم با آلوده شدن۲۵ درصد از اعضای آن تیم  باید به تعویق بیافتد و کل تیم قرنطینه شوند تا تست مجدد بگیرند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا با این وضعیت قرار است تیم فولاد در قائمشهر بمانند؟ اظهار کرد: ما باید به اهواز برگردیم. دنبال این هستیم که مکانی را برای قرنطینه بازیکنان کرونایی در نظر بگیریم  تا مدتی ایزوله باشند. نمی توانیم بازیکنان را رها کنیم. بازیکنانی هم که سالم هستند می توانند با رعایت مسائل بهداشتی به تمریناتشان ادامه بدهند تا بعد از گذشته ۱۵ روز مجددا تست دیگری از همه نفرات گرفته شود.

مدیرعامل فولاد تاکید کرد: ما به سازمان لیگ نامه زده ایم و آنها هم موظف هستند جوابمان را بدهند. رسالت اخلاقی خود را انجام دادیم. تیم ما نشان داد از لحاظ فنی حرف برای گفتن دارد. اگر دنبال بهانه برای تعطیلی مسابقات بودیم با شروع مجدد آن مخالفت می کردیم. ما دروغ می گوییم؛ آیا استقلالی ها دروغ می گویند؟

بیشتر بخوانید:

لغو بازی‌های استقلال و فولاد در دستور کار ستاد کرونا

ادعای فولادی‌ها: ثابت نکنند شکایت می‌کنیم

 

 

تگ ها


تیم فوتبال فولاد خوزستان ویروس کرونا سعید آذری فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال