پروسه شفر سازی از استراماچونی!/ استقلال باید این معادلات را حل کند

فتحی برای گرفتن تصمیم درست باید معادلاتی را حل کند، معادلاتی که اگر جواب درست نداشته باشند از استراماچونی هم یک شفر می‌سازد که با دعوا و درگیری جام از دست می‌دهد....

پروسه شفر سازی از استراماچونی!/ استقلال باید این معادلات را حل کند

محمد سررشته داری

آنچه مسلم است این که فتحی با استراماچونی به مشکلاتی برخورد کرده است و برای مدیریت این ماوقع هم این روزها تنهاست چرا که معاون ندارد، منزوی در کاناداست، میرشاد ماجدی در تایلند است و سعادتمند و پرویز مظلومی هم استعفا داده اند و تنها خلیل زاده کنارش هست. مشکل اما کجاست که استقلال در حال تبدیل سازی استراماچونی به شفر است؟ 

اسم پسرش را گذاشت رستم و ترسید صدایش کند!
می گویند طرف اسم پسرش را گذاشت رستم و بعد خودش می ترسید او را صدا بزند! ماجرای استقلال با مربیان خارجی خودش در سال های اخیر همین نکته بوده است. شفر شد شیر سفید، استراماچونی شد جنتلمن ایتالیایی  و هر دو در حال دیکته نکاتی هستند که خودشان می خواهند و البته کیست که بگوید حرف هایشان غلط است؟
 موضوع های مختلفی بین فتحی و استرا به وجود آمده یکی از آنها جذب 500 هزار یورویی ترائوره 36 ساله است که فتحی با سن و سال و قیمت بالای او موافق نیست اما استرا هم حق دارد که تیمش را با متد خود و بازیکنان مورد نظر خود در پازل تاکتیکی اش خریداری کند. 

فتحی باید این معادلات را حل کند
از آن سو فتحی کل کمیته فنی خودش را هم از دست داده و نمی تواند به پشتوانه حرف های فنی آنها محکم به منطقه فنی ورود کند، استرا هم حق دارد. او هم تیمش را با حداقل خرید های خودش می خواهد، خرید هایی که شایع شده همگی از کانال پاستولو می گذرد که مدیر برنامه خود استرا است و کمی عجیب . کلاف سردرگمی شده است که حل کردنش کار فتحی نیست انگار. 
فتحی باید بفهمد که آیا پای دلالی در میان است؟ آیا این نیاز ها واقعا فنی هستند؟ آیا استرابا شفر فرق دارد و بازیکنانش با کیفیتند یا نه او هم مسیر شفری را می رود که با خود باشگاه یک سال جنگید و هر دو در کنار هم ضرر کردند؟
 فتحی هنوز نتوانسته این معادلات را حل کند، او در حال بند بازی است، اگر بازیکن 36 ساله را با آن قیمت بالا بگیرد و بازیکن بی کیفیتی باشد، او می ماند و انتقاد ها و نزدیک به 15 میلیارد تومان هزینه برای ترائوره که البته می تواند اتحاد تیمش را هم به هم بریزد چون دیگر بازیکنان به قیمت بالا و کیفیت پایین این خرید اعتراض می کنند و جنگی نو در می گیرد و اگر این بازیکن را نگیرد، تا آخر سال مثل شفر باید با استراماچونی بجنگد و پروسه باخت- باخت برای هر دو طرف رقم بخورد!
فردا استراماچونی و فتحی جلسه دارند، جلسه ای بسیار مهم. البته فتحی سعی دارد وجود اختلاف را کتمان کند اما همزمان از جلسه ای ویژه خبر می دهد تا وجود اختلاف ها اثبات شود.


مدیر عامل تنها مانده است
فتحی دست تنهاست، این مهم ترین بحث این روزهای استقلال است. استراماچونی هم بازیکنان مد نظر خودش را می خواهد و این حق را دارد که حداقل از میان این 26 بازیکن چهار بازیکن با سلیقه خودش گرفته باشد چرا که تیم را او نبسته و عملا هر کسی که بسته بدون توجه به ایده های این مربی تیم را بسته است و بدتر اینکه 17 بازیکن از این تیم خارج شده اند و هماهنگ کردن تیم جدید کار بسیار سختی خواهد بود.

 

پروسه شفر سازی از استراماچونی
در واقع هم استراماچونی حق دارد و هم فتحی اما فراموش نکنید اصل ماجرا اینست که خانه از پای بست غلط ساخته شده است. 
استقلال اول تیم بسته آن هم بدون نظر فرهاد مجیدی و مظلومی و ... و بعد برای آن یک مربی آورده است که حالا مربی برخی بازیکنان را در بعضی پست ها قبول ندارد و نیاز به بازیکنان دیگری دارد و روی آن اصرار دارد. 
اصل ماجرا اینجاست. سال قبل هم با شفر همین اتفاق رخ داد، شفر به آلمان رفت و در نبودش تیام و جباروف و نورافکن و مجید حسینی و ... را از دست دادند و به جای اینها 6 بازیکن مصدوم خریدند تا جرقه اختلاف شفر با استقلال زده شود، جرقه ای که این تیم مردمی را تا آخر فصل آزار داد و قهرمانی را از این تیم گرفت.

بیشتر بخوانید:

 

تگ ها


وینفرد شفر آندره آ استراماچونی امیر حسین فتحی محمد سررشته‌داری لیگ برتر خلیج فارس فوتبال