پرونده توپ طلای سال 2017، لئو مسی یا رونالدو؟

چند روزی است در دنیای مجازی عکسی عجیب از مجله فرانس فوتبال 2 ماه پیش از مشحص شدن برنده توپ طلا پخش شده است که حکایت از برنده شدن لئو مسی دارد اما داستان به نظر اینطور نیست ......

چند روزی است در دنیای مجازی عکسی عجیب از مجله فرانس فوتبال 2 ماه پیش از مشحص شدن برنده توپ طلا پخش شده است که حکایت از برنده شدن لئو مسی دارد اما داستان به نظر اینطور نیست. و امروز برخی رسانه ها از شانس بالای کریستیانو رونالدو نام بردند.

از سال 1956 معرفی برترین بازیکنان سال فوتبال جهان به این شکل بود که فیفا براساس رای کاپیتان ها و مربیان تیم های ملی فوتبال جهان بازیکن سال فوتبال دنیا را معرفی می کرد و جایزه دیگری به نام توپ طلا وجود داشت که با رای خبرنگاران نشریه فرانس فوتبال به برترین بازیکن جهان اهدا می شد.
اما در سال 2010 سپ بلاتر رئیس سابق فیفا امتیاز اهدای توپ طلا را از فرانس فوتبال خرید و از آن سال به بعد برنده توپ طلای فیفا به طور مشترک با آرای خبرنگاران منتخب فرانس فوتبال، کاپیتان ها و سرمربیان تیم های ملی عضو فیفا معرفی شد. این روال تا زمان روی کار آمدن جیانی اینفانتینو ادامه داشت. اینفانتینو علاقه ای به این شیوه نداشت و سال گذشته اعلام کرد فیفا مثل گذشته جایزه بازیکن سال جهان را با عنوان (The Best) اهدا خواهد کرد. فرانس فوتبال هم به سیاق گذشته جایزه توپ طلا رابه برترین بازیکن سال اهدا خواهد کرد.سال گذشته (2016) کریستیانو رونالدو هر دو جایزه توپ طلا فرانس فوتبال و The Best فیفا را تصاحب کرد.
لیونل مسی و کریستیانو رونالدو پرافتخارترین بازیکنان جهان در این زمینه هستند.

اما 2 ماه پیش از مشخص شدن برنده توپ طلای سال 2017 فوتبال جهان که به وسیله مجله فرانس فوتبال اهدا می شود عکسی در اینترنت پخش شده است که نشان از پیروز شدن لئو مسی در این عنوان است که در این صورت با 6 توپ طلا رکورد جاودانه ای را از خود بر جای می گذارد. آمار درخشان مسی و افت عجیب کریستیانو به این شایعات دامن زد تا از هم اکنون صحبت هایی راجع به برنده این عنوان مهم آغاز شود.

از آن سو روزنامه موندو تاریخ این مراسم را روز هفتم دسامبر اعلام کرده است که نکته جالبی از این این تاریخ به دست می آید،این است که می توان با توجه به سابقه برگزاری این مراسم در نزدیکی سال نو میلادی و تغییر یکباره این تاریخ است. دلیل آن هم این است که این تاریخ درست قبل از سفر رئال به ابوظبی برای جام جهانی باشگاه هاست. در حقیقت برنامه فشرده رئال مادرید نشان می دهد که مسئولان فرانس فوتبال سعی کرده اند زمان ایده آلی را برای انتخاب رونالدو و اعلام نام او پیدا کنند.  به همین قاعده اگر قرار بر انتخاب لیونل مسی باشد برنامه بارسلونا برای آن تاریخی که این مراسم همیشه برگزار می شود خالی است و نیازی به تغییر آن نبود.

تگ ها


اخبار روز لالیگا فوتبال