پرونده سری‌آ بسته شد؛رونالدو از توپ طلا، میلان از لیگ قهرمانان بازماند

رقابت‌های سری آ ایتالیا در فصل 19-2018 دیشب به کار خود پایان داد و یوونتوس با اختلاف 11 امتیاز از تیم دوم توانست صدرنشین این فصل سری آ باشد...

آلگری در شبی که رونالدو را به میدان نفرستاد به شکست 2 بر صفر مقابل سمپدوریا رضایت داد و با 90 امتیاز قهرمان مطلق سری آ را بدست آورد.

به گزارش خبرنگار مدال، با پایان یافتن دیدارهای این فصل لیگ ایتالیا، تکلیف تیم‌های سقوط کننده به سری ب ایتالیا نیز مشخص شد.
کیه وو، فروزینونه و امپولی سه تیم ته جدولی این رقابت‌ها بودند که سقوط کردند و صدر جدول به ترتیب از آن یوونتوس، ناپولی، آتالانتا، اینتر و آ ث میلان شد.
کریستیانو رونالدو که در اولین فصل حضورش در رقابت‌های سری آ ایتالیا کمتر موفق به گلزنی شده بود، دیشب در آخرین دیدار بیانکونری نیز به میدان نرفت تا پرونده تعداد گل‌های این بازیکن با 21 گل زده در این فصل بسته شود و فوق ستاره یووه از کسب توپ طلای امسال باز بماند.
فابیو کوالیارلا، مهاجم سمپدوریا که تیمش به جایگاه نهم جدول رضایت داد با 26 گل زده آقای گل سری آ شد.
رونالدو در جدول بهترین گلزنان فصل ایتالیا بعد از فابیو کوالیارلا از سامپدوریا، دووان زاپاتا از آتالانتا و کریستوف پیونتک از میلان که در طول فصل به ترتیب 26، 23 و 22 گل به ثمر رساندند، در رتبه چهارم قرار گرفت.
تیم آتالانتا موفق شد برای اولین بار در تاریخ به لیگ قهرمانان اروپا راه یابد.
میلان با وجود کسب سه امتیاز از دیدار مقابل اسپال در آخرین بازی این فصل اما به لیگ قهرمانان راه نیافت و گتوزو در این خصوص گفته است که به دلیل از دست دادن سهمیه لیگ قهرمانان آنهم با اختلاف کم، بسیار اندوهگین و ناامید است.

 

تگ ها


قهرمان سری آ جنارو گتوزو توپ طلا یووه کریستیانو رونالدو فابیو کوالیارلا Krzysztof Piątek آتالانتا سری آ فوتبال