پرونده شب مدال از رای پر سرو صدای سوپر جام/توپ در زمین وزیر؛ آیا شکایت استقلال به جایی می رسد؟

به گزارش مدال، ادعای اصغر حاجیلو سرپرست باشگاه استقلال به عنوان یک مقام رسمی مبنی بر نامه بازیکنان استقلال به وزیر ورزش با این محور که ما آماده بازی در هر تاریخ و مکانی با پرسپولیس بوده و باشگاه هم فقط خواهان تعویق آن شده بوده را مصداق دخالت دولت در فوتبال و خطر تعلیق دانسته اند منتهی چه کسی است که نداند اگر بنا به اعمال فشار به فدراسیون و اتخاذ تصمیم جدیدی باشد در نهایت باز هم فدراسیون به بهانه ای از تصمیم جدید خبر می دهد و یا تلاش می شود نظر باشگاه پرسپولیس با اعمال فشار تغییر کند ......

به گزارش مدال، ادعای اصغر حاجیلو سرپرست باشگاه استقلال به عنوان یک مقام رسمی  مبنی بر نامه بازیکنان استقلال به وزیر ورزش با این محور که  ما آماده بازی  در هر تاریخ و مکانی با پرسپولیس  بوده  و باشگاه هم فقط خواهان تعویق آن  شده بوده را مصداق دخالت دولت در فوتبال و خطر تعلیق دانسته اند منتهی چه کسی است که نداند اگر بنا به اعمال فشار به فدراسیون و اتخاذ تصمیم جدیدی باشد در نهایت باز هم فدراسیون به بهانه ای از تصمیم جدید خبر می دهد و یا تلاش می شود نظر باشگاه پرسپولیس با اعمال فشار تغییر کند. چه کسی است که نداند قطعا اینگونه نیست که وزیر یا وزارت ردپایی از خود برجای بگذارند.

حالا چه کسی است که نداند  در  فدراسیون_ چه کمیته انضباطی و چه استیناف_بعد از قصه های هزار و یک شب سوپرجام که ناشی از عدم قدرت تصمیم گیری به موقع و قاطع درباره این جام و تحت تاثیر جو و فضای هواداران بودن رخ داده مدتها و هفته هاست که شاهد جنجال و حاشیه هستیم و حالا که رای سوپرجام آنگونه که مدال زودتر از همه رسانه ها خبر داد صادر شده نیز این قصه که تبدیل به غصه ای برای فدراسیون شده همچنان ادامه دارد. بعد از فاش کردن  رای سوپرجام و اولین واکنش رسمی استقلال به رای صادره از سوی مدال و همچنین رونمایی از  نامه بازیکنان استقلال به وزیر حال نیز  نقشه ادامه  راه این است که مدال پیش روی شما می گذارد؛
_به باور ما رای و نظر فدراسیون تغییر نخواهد کرد اما برخی اتفاقات ذیل ممکن است رخ دهد؛
1_شاکی شدن وزارت ورزش از باشگاه استقلال بخاطر اینکه حالا توپ جام از دست رفته از سوی باشگاه به زمین وزیر انداخته شده است.

2_اطلاع رسانی حاجیلو درباره نامه بازیکنان به وزیر  در هماهنگی با باشگاه که احتمال آن بیشتر است چرا که اگر باشگاه و وزارت هماهنگی هایی نداشتند نامه ای از سوی بازیکنان  برای وزیر ارسال نمی کردند و در ادامه رسانه ای هم نمی شد. حال آیا فتحی این نامه را بدون اطلاع وزیر تهیه و آن را رسانه ای هم کرده؟! هر چه هست باید بدنبال کشف حقیقت درباره بند یک و دو این ماجرا بود چرا که سرنخ تصمیمات و سوالات بعدی را هم می توان در همین نامه و چگونگی تهیه و  صدور و رسانه ای شدن آن جستجو کرد.

3_در مقطعی که دو سه روز مانده به تصمیم گیری درباره بازی بود گرشاسبی در مصاحبه ای اعلام داشت اگر برانکو موافق باشد حاضریم سوپرجام را نیم فصل و با بازیکنان جدید برگزار کنیم. این دقیقا همان خواسته استقلال هم بود و خیلی زود در فضای مجازی هواداران پرسپولیس و بعد تر حتی برخی  رسانه ها   آن را نتیجه اعمال فشار وزیر برای باز کردن گره کور سوپرجام در سایه توافق دو باشگاه دانستند اما برانکو ساعاتی بعد تاکید کرد ما بر مبنای این تاریخ اعلام شده تمرینات را آغاز و برنامه ریزی کرده ایم  و اگر استقلال دیر استارت زده مشکل ما نیست. حال آیا وزارت ورزش تلاش می کند که باشگاه  پرسپولیس را متقاعد به اعلام رضایت برای بازی در مقطعی دیگر کند تا اتش بحران سوپرجام جنجالی خاموش شود

4_از ما می شنوید بعید است که رای تغییر کند و توصیه احتمالی  وزارت ورزش به پرسپولیس مبنی بر بازی در تاریخی دیگر فقط یک گمانه زنی است و بس. حالا هواداران استقلال هم خوب به نتیجه رسیده و روی تحقق وعده فتحی مبنی بر شکایت به cas زوم کرده و هشتگ می زنند الوعده  وفا. هواداران پرسپولیس هم با آگاهی از تلاش و تصمیم فدراسیون که قبلا هم به باشگاه پرسپولیس اعلام شده بود بدنبال آن هستند که جشن قهرمانی در بازی نساجی برگزار شده و حتی مراسمی رسمی از سوی سازمان لیگ برگزار شود.  در  ادامه  دو نکته را هم بررسی می کنیم.

 جشن قهرمانی سرخ ها؛ در این باره باور ما این است که فدراسیون و سازمان لیگ جام را بزودی تحویل  باشگاه پرسپولیس خواهند داد و خبری از مراسمی در استادیوم ها نخواهد بود اما ممکن است پرسپولیسی ها دور افتخاری در یکی ازباز های پیش رو بزنند و  به آنها اجازه داده نمی شود که جام را در حاشیه دیداری به استادیومی ببرند و بخواهند جشنی بگیرند.

شکایت آبی ها به cas:موضوع مهم تر اما ادعای فتحی مبنی بر شکایت به دادگاه cas است. حتما می دانید که فیفا تحت هیچ شرایطی به مسایل داخلی باشگاهها ورود نمی کند و در این شرایط حالا مهم این است که همه بدانند آیا دادگاه عالی ورزش در سوییس که به cas معروف است حاضر به پذیرش و داوری این پرونده می شود؟ به نظر می رسد که فتحی در  که در پرونده گولچ، ژوزه و چند بازیکن دیگر مبالغی برای حق دادرسی پرداخت کرده) درآمد خوبی داشته این پرونده را بپذیرد یا خیر نکته مهمی است که طی روزهای گذشته کارشناسان حقوقی فوتبال ایران ترجیح داده اند بمنظور درگیر نشدن با حواشی احتمالی و یا عدم آگاهی دقیق سکوت کنند هر چند که رد شکایت  آلبدر کنگ از رای صادره در ایران به عنوان نمونه ای یاد شده که cas هم با احترام به قوانین فدراسیون های بین المللی ورزشی اعم از فیفا، فیبا، فیلا و...... شکایت استقلال درباره رای سوپرجام را بررسی نماید. با این وجود به دلیل اهمیت موضوع و ابهام در پذیرش یا رد بررسی شکایت استقللل  درباره رای سوپرجام از سوی cas منتظر ماند و بعد از ناامیدی فتحی از تغییر رای در داخل کشور و درخواست  او از cas در پی اعمال فشار هواداران شاهد چه واکنشی خواهیم بود. قصه  "سوپرجام جنجالی" اما همچنان ادامه دارد. درباره اتفاقات بعدی سوپرجام شما چه نظر و دیدگاه و پیش بینی خاصی دارید؟ نظرات شما برای دیگر مخاطبان هم جالب خواهد بود. /حسین قدوسی سردبیر مدالصورت به نتیجه نرسیدن از طریق نامه آبی ها به وزیر چاره ای ندارد جز تحقق وعده‌اش به هواداران و پیگیری پرونده در cas اما اینکه cas دادگاهی که در این سالیان  با دریافت  میلیاردها تومان بابت  حق دادرسی پرونده شاکیان خارجی  سرخابی ها (بویژه پرسپولیس که در پرونده گولچ، ژوزه و چند بازیکن دیگر مبالغی برای حق دادرسی پرداخت کرده) درآمد خوبی داشته این پرونده را بپذیرد یا خیر نکته مهمی است که طی روزهای گذشته کارشناسان حقوقی فوتبال ایران ترجیح داده اند بمنظور درگیر نشدن با حواشی احتمالی و یا عدم آگاهی دقیق سکوت کنند هر چند که رد شکایت  آلبدر کنگ از رای صادره در ایران به عنوان نمونه ای یاد شده که cas هم با احترام به قوانین فدراسیون های بین المللی ورزشی اعم از فیفا، فیبا، فیلا و...... شکایت استقلال درباره رای سوپرجام را بررسی نماید. با این وجود به دلیل اهمیت موضوع و ابهام در پذیرش یا رد بررسی شکایت استقللل  درباره رای سوپرجام از سوی cas منتظر ماند و بعد از ناامیدی فتحی از تغییر رای در داخل کشور و درخواست  او از cas در پی اعمال فشار هواداران شاهد چه واکنشی خواهیم بود. قصه  "سوپرجام جنجالی" اما همچنان ادامه دارد. درباره اتفاقات بعدی سوپرجام شما چه نظر و دیدگاه و پیش بینی خاصی دارید؟ نظرات شما برای دیگر مخاطبان هم جالب خواهد بود.

حسین قدوسی سردبیر مدال

تگ ها


فوتبال