پرونده شب مدال درباره دو اسطوره/ درباره سکوت دردانه های ناصرخان و منصور خان

هواداران استقلال این روزها دوست دارند که بیشتر درباره فرزندان دو اسطوره فقید باشگاه و فعالیت هایشان بدانند چرا که پدران آنها از بزرگان فوتبال ایران هستند و یادشان تا همیشه جاودان خواهد ماند به گزارش خبرنگار مدال، آتوسا و آتیلا حجازی یادگار های ناصرخان حجازی اسطوره فقید استقلال هستند که خودشان نیز در عرصه ورزش و در رشته فوتبال فعالیت داشتند ......

هواداران استقلال این روزها دوست دارند که بیشتر درباره فرزندان دو اسطوره فقید باشگاه و فعالیت هایشان بدانند چرا که پدران آنها از بزرگان فوتبال ایران هستند و یادشان تا همیشه جاودان خواهد ماند

به گزارش خبرنگار مدال، آتوسا و آتیلا حجازی یادگار های ناصرخان حجازی اسطوره فقید استقلال هستند که خودشان نیز در عرصه ورزش و در رشته فوتبال فعالیت داشتند. آنان دردانه های ناصر خان هستند و نامشان نه تنها برای هواداران استقلال، بلکه برای هواداران فوتبال کاملا آشنا است. شاید کمتر کسی دقیق بداند که بعد از فوت ناصرخان، فرزندان او در چه وضعیتی هستند و چه ها کشیدند. خواهر و برادری کاملا فوتبالی که الحق در راه پدر قدم برداشتند. آتیلای ناصرخان ازسال ۷۶ تا ۷۸ پیراهن تیم استقلال را پوشید سپس به استقلال رشت رفت، جایی که پدرش سرمربی وقت بود. شاید جالب باشد اما هیچ کس اشک آتیلا را در همه این سال ها در مراسم های مختلفی که برای پدرش گرفته میشد ندید. او همیشه به دور از جنجال و حاشیه و آرام رفتار کرده و در بین هواداران استقلال محبوبیت فراوانی دارد. اگر همه جوانب را کنار بگذریم همین که او پسر ناصر حجازی است گواه محکمی برای محبوب بودن وی می باشد. اما خواهرش آتوسا که جز اولین نسل بازیکنان تیم ملی فوتسال زنان بود که در سال ۷۵ تشکیل شد. وی در خط حمله بازی می کرد و خانم گل لیگ فوتسال زنان ایران شد. او در اوج موفقیت و آمادگی از تیم ملی فوتسال خط خورد.وی در فروردین ماه ۹۵ مربیگری تیم فوتسال هنرمندان را بر عهده گرفت و هم اکنون کاپیتان تیم یاران حجازی است. همسر وی سعید رمضانی بازیکن سابق باشگاه راه آهن است. بعد از فوت پدرشان آتوسا همیشه بیشتر از آتیلا صحبت های جنجالی انجام میداد و برادرش به مراتب شخصیت آرام تری داشت. دختر ناصر حجازی به راستی که همانند یه فوتبالیست سرسخت و مقاوم است. در هنگام فوت ناصر خان، آتوسا از دیار غربت به ایران بازگشت و در روزهای پایانی زندگی پدرش در کنار او بود.

عسل و علی؛ یادگار های منصورخان پورحیدری

اما فرزندان منصورخان پورحیدری که به مراتب بی حاشیه تر از آتیلا و آتوسا بودند. بعد از فوت پدر استقلال تقریبا بار تمامی کارهای ناتمام منصور خان بر دوش علی گذاشته شد و عسلی که زمان فوت پدرش ایران نبود و به دلیل ادامه تحصیلات خودش از ایران رفته بود، خبر از دست دادن پدرش را در غربت شنید و به دلیل تداخل با امتحاناتش نتوانست به ایران بیاید و در مراسم پدرش شرکت کند. عسل گلف باز قهاری است و به این رشته ورزشی علاقه خاصی دارد و گفته می شود که اگر بیماری امان می داد و منصور خان نمی رفت در آینده ای نزدیک به همراه همسرش فریده شجاعی نزد دخترشان می رفتند. پدری که دیگر نیست تا نه تنها از حقوق خانواده اش بلکه از حق و حقوق استقلال دفاع کند و به زعم بسیاری بعد از فوتش استقلال به واقع یتیم شد.
این کم لطفی هایی که درباره مسائل مالی نسبت به دو خانواده مرحوم حجازی و پورحیدری رخ می دهد در مقابل ارزش، بزرگی و افتخارات این دو اسطوره کاملا قبیح است. دختر منصور در آمریکا مشغول تحصیل است و بالا رفتن بی رویه دلار سبب شده تا فریده شجاعی مجبور باشد در شرایط سخت زندگی ماهی ۲۶ میلیون تومان برای او واریز کند تا دخترش بتواند به تحصیل خود ادامه دهد. شاید اگر مطالبات پدر استقلال پرداخت میشد خانواده او در شرایط بهتری به زندگی خود ادامه می دادند.
دردانه های آبی، پدران بزرگ شما اسطوره هایی بودند که در تمام مدت فعالیتشان شاهد ناملایمت های فراوانی بوده اند اما ایستادگی کردند و خم به ابرو نیاوردند و به فوتبال ایران خدمت کردند. آنها به گونه ای بزرگ بودند که در مراسمشان دل آبی و قرمز سوخت و قطعا همین محبت های مردم برای شما مهم است نه کم لطفی مسئولین!

توضیح: مخاطبان مدال با توجه به اطلاعات این گزارش نظرات خود را بیان کنند تا در این پرونده خاص مشارکت داشته باشند.

تگ ها


فوتبال