پرونده شب مدال درباره مطالبات دو اسطوره/ کاش احترام خانواده اش را نگه دارید...

اگر پورحیدری بود شفر و افتخاری کارشان را درست انجام می دادند محمد سررشته داری این روزها بحث شکایت و شکایت کس ......

اگر پورحیدری بود شفر و افتخاری کارشان را درست انجام می دادند
محمد سررشته داری
این روزها بحث شکایت و شکایت کسی به ویژه از استقلالی است که چند سال مدام اعلام کرد که در حال دادن بدهی هاست اما در عمل هیچ کاری در این رابطه نکرده بود، وسط این بدهی ها اما یک نکته آزار دهنده است و آن دوندگی های خانم فریده شجاعی همسر مرحوم پورحیدری است که هر دو از سال ها قبل که می توانستند به ورزشگاه بروند با هم برای تشویق تیم بسکتبال تاج آن دوران هم می رفتند و بعدها منصور ، خانه اش را هم برای استقلال فروخت و حتی با وجود سرطانی که داشت روی صندلی اتمی استقلال می نشست و با عصا استقلال را راهنمایی می کرد. 
دوندگی خانم شجاعی برای گرفتن حق منصور و خانواده اش در روزهایی که برخی بازیکنان 8 ماه هم برای استقلال بازی نکرده اند و پول خودشان را دریافت کرده اند و دست منصور خان از این دنیا کوتاه است واقعا ناراحت کننده است. پورحیدری کم به استقلال خدمت نکرد، هوش بسیار بالای این مربی – مدیر و تجربیات فنی او که هنوز هم از 90 درصد مربیان وطنی بالاتر به نظر می رسد سالها عصای دست استقلال شد و به ویژه جمله معروف او : « من شوخی ندارم»
جای خالی او امروز بیشتر از هر روز دیگری احساس می شود، منصورخان اگر بود کمک حال شفری بود که ایران را نمی شناسد و شاید هم می شناسد و بعضا سهل انگاری می کند. 
تصور کنید منصور پورحیدری بود و پرسپولیس و سایپا و سپاهان ده روز زودتر از استقلال تمرینات را شروع کرده بودند، او هم به شفر و هم به افتخاری و توفیقی فشار زیادی وارد می آورد و می گفت: همه تیم ها کارشان را شروع کرده اند، من که شوخی ندارم، باید بازیکنان را بیاورید و اینجا تمرینات را استارت بزنید. 

دعوا با افتخاری و شفر
او هم شفر را که برای کارشناسی در تلویزیون در ایام جام جهانی رفته بود و هم افتخاری را احضار می کرد و به دور از چشم رسانه ها آنها را دعوا می کرد و از آنها کار می خواست و برایشان مشخص می کرد که پس فردا باید جواب مردم را بدهند. امروز اما نه عمونصی و نه اصغر داداش چنین روحیه محکمی ندارند و بیشتر در کنار تیم هستند نه مدیر تیم!
پورحیدری سال آخری که با عصا روی نیمکت بود حق و حقوقش پرداخت نشد، از سال قبل از آن هم با وجود آنکه گفته شده بود هزینه بیمارستانش پرداخت می شود اما هزینه بیمارستان که 70 میلیون تومان شده بود را از حقوقش کم کردند و به این ترتیب او چیزی در حدود 300 میلیون تومان از استقلال، افشارزاده و افتخاری طلب دارد. همین مدیر که امروز نه بلکه دیروز و در تابستان شاید می توانست استقلال را جمع و جور کند و تیام و جباروف را قبل از اینکه به دام مدیر برنامه هایشان بیافتند به استقلال بیاورد و کار را تمام کند. 

حرمت خانواده اش را حفظ کنید
همین مدیر که سال ها تیام ها، مجیدی ها، جباری ها و ... را در استقلال نگه داشت بدون آنکه کسی متوجه مشکلاتشان شود. استقلال امروز خلا او را حس می کند و شاید به همین خاطر مردانگی نبود که همسر پورحیدری را اینگونه بدوانند تا بتواند هزینه های سنگین بیماری پورحیدری را جبران کند و زندگی را برای خودش و خانواده اش جلو ببرد. 
اگر منصور پورحیدری بود، امروز استقلال محکم تر از این بود که هست، منظم تر، نباز تر و پای کار تر. پورحیدری و حجازی هر دو با وجود بیماری شدید تا روزهای آخر به ورزشگاه می آمدند و در تمرینات و مسابقات حضوری فعال داشتند و تا آخرین روزهای عمر خودشان برای استقلال کار می کردند، همین حالا ، همین امروز می توان فهمید که این دو – هر دو چه نعمتی بودند. 
حالا که جای خالی آنها دیده می شود، حالا که می توان فهمید همین پورحیدری سال های سال چقدر به استقلال کمک کرده شاید بهتر باشد آقای فتحی نگاهی هم به این موضوع داشته باشد. امروز که استقلال پول دارد حداقل پول آنهایی را که واقعا به باشگاه هایشان خدمت کرده اند را بدهد. 
شاید تا دیروز استقلال و پرسپولیس هیچ پولی نداشتند، اما امروز با کمک هواداران و سامانه های هواداری پول دارند و حالا که دارند بهتر است جور روزهایی را که پول نداشتند را بکشند و اهم و فی الاهم کنند.

به قلم محمد سررشته داری _ مدیر روابط عمومی اسبق استقلال و مشاور رسانه ای مدال

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال