پرونده های عجیب و جنجالی کمیته اخلاق

......

  

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت – ادوين منشا اين روز ها به سوژه اي داغ براي رسانه ها تبديل شده است. تا همين ديروز ماجراي اعتراض شديد او به انتخاب براي تست دوپينگ و پاس ندادن بازيكنان پرسپوليس در جريان بازي ها داغ بود اما حالا حضور او در كميته اخلاق سروصداي فراواني به راه انداخته است. روز گذشته بود كه خبر رسيد منشا عصر شنبه به كميته اخلاق فدراسيون فوتبال دعوت شده تا توضيحاتي در خصوص مدل موهايش به اعضاي اين كميته ارائه دهد! اين در حالي است كه منشا از سال گذشته با همين مدل مو براي پيكان فوتبال بازي كرده و مشخص نيست چرا او پس از پوشيدن پيراهن پرسپوليس به كميته اخلاق دعوت شده است. البته نه باشگاه پرسپوليس، نه خود منشا و نه فدراسيون، حضور اين بازيكن در كميته اخلاق را تاييد يا تكذيب نكرده اند تا همه چيز در حد شايعه و حرف و حديث باقي بماند. همين داستان بهانه اي شد تا نگاهي به برخي از پرونده هاي جنجالي و البته عجيب كميته اخلاق در سال هاي اخير داشته باشيم.

دروازه بان هاي جنجالي

كميته اخلاق در اين سال ها به پرونده دو دروازه بان ليگ برتري ورود كرده و هر دو دروازه بان را براي مدتي محروم كرده است. سوشا مكاني به خاطر لباس معروف به باب اسفنجي سال گذشته به كميته اخلاق رفت و شش ماه از حضور در فوتبال ايران محروم شد. محسن فروزان هم به خاطر انتشار عكس هاي خصوصي با همسرش به اين كميته رفت و براي 3 ماه از فعاليت هاي فوتبالي محروم شد، اتفاقي كه شايد در دنياي فوتبال خاص و بي نظير بوده و خواهد بود!

ماجراهاي خالكوبي

اين روزها كميته اخلاق خيلي كم به خالكوبي بازيكنان داخلي ورود مي كند اما زماني پرونده هاي زيادي بابت همين خالكوبي در اين كميته تشكيل شد. تقريبا شهريور ماه 1393 بود كه رييس وقت كميته اخلاق از برخورد با بازيكناني كه خالكوبي دارند خبر داد و پاي خيلي ها را به اين كميته باز كرد. آن زمان شايعه شد محسن فروزان، محسن بنگر، حنيف عمران زاده، پيام صادقيان، آرش برهاني و نيكبخت واحدي به همين خاطر از كميته اخلاق تذكر گرفته اند و به همين خاطر خالكوبي هاي خود را پوشانده اند. آن زمان حتي شايعه شد كميته اخلاق به خاطر خالكوبي به اشكان دژاگه هم تذكر داده و از او خواسته فكري به حال خود بكند!

عكس هاي جنجالي

يكي از عجيب ترين پرونده هاي كميته اخلاق در سال هاي اخير به مهدي رحمتي مربوط مي شود. تقريبا هشت ماه پيش بود كه دروازه بان و كاپيتان استقلال به كميته انضباطي رفت تا در خصوص عكسي كه يكي از هواداران در اردوي ارمنستان با او گرفته بود توضيحاتي ارائه كند. جالب اينكه رحمتي به خاطر همين عكس كه توسط هوادار خانم در شبكه هاي اجتماعي پخش شد با محروميت سه جلسه اي روبه رو شد. اين راي تا حدي عجيب و جنجالي بود كه رييس فدراسيون به پرونده ورود كرد تا محروميت رحمتي لغو شود. فراموش نكنيم چندي پيش شايعه شد محمدرضا خلعتبري هم به دليل عكس با يكي از خارج نشين هاي همنامش به كميته اخلاق رفت و توضيحاتي در اين خصوص ارائه داد. در اين ميان شايعه شده رضا گوچي هم به خاطر عكس هايش با برخي از خواننده هاي خارج نشين به زودي به كميته اخلاق دعوت مي شود!

موهاي جنجالي

گادوين منشا اولين بازيكني نبوده كه به خاطر مدل موهايش به كميته اخلاق يا همان ستاد منشور اخلاقي سابق دعوت شده است. در سال هاي پيش لوسيانو ادينيو به خاطر مدل موهايش به كميته اخلاق رفت و مجبور شد موهاي بلندش را كوتاه كند. او زماني كه بازيكن مس بود به خاطر موهايش جنجال به پا كرد. البته در سال هاي گذشته بازيكناني مثل اكبرپور و اميرآبادي هم بوده اند كه به خاطر مدل ريش هايشان به كميته اخلاق يا همان ستاد منوشر اخلاقي سابق رفته اند.

 

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال