پرونده کامل وارث قفس توری تراکتورسازان

با توجه به اینکه یکی از نیازهای اساسی باشگاه تراکتورسازی تبریز در ترکیب خود داشتن یک دروازه بان باتجربه است، همه منتظر هستند تا ببینند این باشگاه در نقل و انتقالات زمستانی در پست یاد شده چه بازیکنی را جذب خواهد کرد؟ شروع لیگ هفدهم برای همه تراکتوری ها از بازیکنان و اعضای کادر فنی گرفته تا هواداران روزهای عجیب و خاصی را به دنبال داشت ......

با توجه به اینکه یکی از نیازهای اساسی باشگاه تراکتورسازی تبریز در ترکیب خود داشتن یک دروازه بان باتجربه است، همه منتظر هستند تا ببینند این باشگاه در نقل و انتقالات زمستانی در پست یاد شده چه بازیکنی را جذب خواهد کرد؟

شروع لیگ هفدهم برای همه تراکتوری ها از بازیکنان و اعضای کادر فنی گرفته تا هواداران روزهای عجیب و خاصی را به دنبال داشت. یکی از افرادی که در این میان شرایط ویژه تری داشت، فرزین گروسیان بود. این دروازه بان که در نیم فصل دوم لیگ پانزدهم به تیم تراکتورسازی پیوسته و در طول دو فصل ذخیره محمدرضا اخباری بود، با توجه به شرایط ویژه تیم، این فرصت را یافته بود که در ترکیب اصلی قرار گرفته و شماره یک سرخ پوشان در لیگ هفدهم باشد. شاید روزی که گروسیان پای قرارداد خود با تراکتورسازی را امضا می کرد هیچ گاه فکرش را هم نمی کرد که روزی فرا برسد که بدون هیچ تهدیدی و با خیال راحت به عنوان دروازه بان اول تراکتورسازی درون دروازه این تیم بایستد. محرومیت باشگاه تراکتورسازی از نقل و انتقالات اما این فرصت را به گروسیان داد تا وی در حساس ترین و بزرگترین مقطع دوران فوتبالی خود قرار بگیرد.

همه از این فرصت به عنوان یک سکو پرتاب برای فرزین گروسیان یاد می کردند، چرا که وی با حمایت همه جانبه هواداران و شخص سرمربی تیم بازی به بازی در حال پیشروی بود و هیچ اتفاقی نمی توانست وی را از درون دروازه راهی نیمکت ذخیره ها کند. حتی برخی اشتباهات در بازی های ابتدایی از سوی گروسیان هم باعث نشد که هواداران تراکتورسازی دست از حمایت وی بردارند و یحیی گل محمدی، سرمربی تیم نیز همواره در نشست های خبری به این موضوع تاکید می کرد که دروازه بان شماره یک وی فرزین گروسیان است؛ اما باوجود اینکه این گلر جوان خود را در دروازه تراکتور پیدا کرده و شرایط بهتری نسبت به ابتدای فصل دارد، به نظر جذب یک گلر جدید قطعی است.

درحال حاضر و با نزدیک شدن به فصل نقل و انتقالات زمستانی گمانه زنی ها برای مشخص کردن دروازه بان تیم تراکتورسازی در نیم فصل دوم نیز آغاز شده است. جرقه این موضوع زمانی زده شد که علیرضا بیرانوند، دروازه ملی پوش و خبرساز تیم پرسپولیس طی اظهارنظری جنجالی اعلام کرد که قصد دارد در نیم فصل از جمع سرخ پوشان جدا شده و برای گذراندن دوران خدمت سربازی اش راهی تیم تراکتورسازی شود. این خبر که شوک بزرگی را به پرسپولیسی ها وارد کرده بود خیلی زود با واکنش باشگاه تراکتورسازی مواجه شد. باشگاه تبریزی در خصوص خبر یاد شده با صراحت اعلام کرد که علی رغم تماس بیرانوند با باشگاه تراکتورسازی و ابراز تمایلش برای پیوستن به این باشگاه، تراکتورسازی قصد خرید این بازیکن را ندارد. دلیل این موضوع نیز شرایط حساس پرسپولیسی ها عنوان شد و اینکه با توجه به این که باشگاه پرسپولیس در دوران محرومیت تراکتوری ها بازیکنی را از این باشگاه جذب نکرد، اینک در شرایط مشابهی که برای پرسپولیس به وجود آمده، باشگاه تراکتورسازی نیز قصد خرید بازیکن از این باشگاه را ندارد.

به دنبال بسته شدن این پرونده، بلافاصله نام های جدید برای ایستادن در درون دروازه تراکتورسازی از راه رسیدند؛ جدی ترین این نام ها وحید شیخ ویسی، دروازه بان استقلال خورستان بود که با توجه به شرایط نه چندان خوبش در خوزستان به دنبال جدایی از استقلال است. شیخ ویسی که چندی پیش در گفت و گو با ورزش سه اعلام کرده بود: " دلم برای بچه های تیم و آقای عبدالله ویسی می سوزد که آنها هم به مانند من به آن مسئولی که در باشگاه استقلال خوزستان حضور دارد اعتماد کردند و فکر می کنند شرایط را سروسامان می دهد. مطمئنا اگر قرار باشد همین روند ادامه دار شود نیم فصل از جمع استقلالی ها جدا خواهم شد." با توجه به صحبت های شیخ ویسی و شرایط فعلی باشگاه استقلال خوزستان و البته خبرهای ضد و نقیض در خصوص مذاکرات باشگاه تراکتورسازی با این دروازه بان، به نظر می رسد که در صورتی که همه چیز طبق روال عادی پیش برود بایستی شیخ ویسی را در زمستان فصل جاری در تراکتورسازی ببینیم، مگر اینکه خوزستانی ها برای حفظ این دروازه بان به آب و آتش بزنند و یا اینکه گزینه ای بهتر به تور تراکتوری ها در این پست بخورد.

در بحبوحه انتخاب دروازه بان برای تیم تراکتورسازی یکسری نام ها نیز مطرح شدند که به محض مطرح شدنشان مشخص بود که شایعه ای بیش نیستند. برای مثال حضور سید مهدی رحمتی، دروازه بان ناراضی استقلال در تراکتورسازی بود که به نظر نمی رسد اعتبار چندانی داشته باشد. بازگشت محمدرضا اخباری نیز خبری است که در محافل فوتبالی تبریز نقل می شود؛ اما هیچ اظهار نظر رسمی در این خصوص از سوی طرفین صورت نگرفته است. با توجه به اینکه علی دایی در ابتدای فصل اعلام کرد به هیچ عنوان حاضر نیست که اجازه ادامه حضور اخباری در تراکتورسازی را پس از اتمام دوران خدمت سربازی اش بدهد، به نظر نمی رسد که در نیم فصل نیز نظر این سرمربی در مورد دروازه بان تیمش عوض شود.

انتخاب دروازه بان خارجی گزینه دیگری است که تراکتوری ها نیم نگاهی به آن دارند و طبق اخبار دریافتی از منابع آگاه باشگاه تبریزی در صورتی که گزینه مناسبی را در این پست از میان بازیکنان خارجی پیدا کنند، قید دروازه بانان وطنی را خواهند زد.

سعید عبدی

 

تگ ها


اخبار روز Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال