پروژه بزرگ سرمربی پرتغالی در کلمبیا؛ آغاز انقلاب کی‌روش بدون خامس!

کارلوس کی‌روش دوران تازه‌ای را در کلمبیا آغاز کرده است. بعد از ناکامی در رقابت‌های کوپاآمه‌ریکا 2019، او حالا برای موفقیت در جام‌جهانی 2020 تلاش می‌کند...

کارلوس کی‌روش دوران تازه‌ای را در کلمبیا آغاز کرده است. بعد از ناکامی در رقابت‌های کوپاآمه‌ریکا 2019، او حالا برای موفقیت در جام‌جهانی 2020 تلاش می‌کند

به گزارش مدال، تورنمنتی که در قواره کلمبیا نیست اما یک نمایش دلپذیر و حضور نوبرانه در جمع 4 تیم پایانی می‌تواند آمال و آرزوهای کی‌روش و تری کالر باشد؛ آنچه که می‌تواند مسیر کی‌روش را برای موفقیت‌های بیشتر و قهرمانی در کوپا هموار کند.
هدفی که کی‌روش به‌شدت به‌دنبال آن است و با همان ادبیات گزنده خود آن را روایت می‌کند. یک طعنه بزرگ به کلمبیا برای آنکه به آنها گوشزد کند مدت‌هاست هیچ موفقیتی نداشته‌اند و جامی نبرده‌اند.
کی‌روش در این باره می‌گوید: «آرزویم قهرمانی در کوپاآمه‌ریکا است. آخرین‌باری که کلمبیا در کوپاآمه‌ریکا قهرمان شد در سال 2001 بود. در آن زمان هنوز تلفن آیفون، فیسبوک، گوگل، یوتیوب، توئیتر و اینستاگرام وجود نداشت. جهان از آن زمان تاکنون تغییر کرده است. ما باید محال را ممکن کنیم. تیم آماده است و این رمز موفقیت است.»
سرمربی پرتغالی در مسیر پیش رو ابتدا به جام‌جهانی و حضور آبرومند در قطر می‌اندیشد؛ سرزمینی که طی 8 سال گذشته بارها و بارها با تیم ملی ایران به آن سفر کرده و مختصات آن را مثل کف دستش می‌شناسد، از همین رو برگزاری جام در قطر برای کی‌روش یک مزیت است. در مسیر جام‌جهانی او به بازسازی و تغییر نسل در کلمبیا نیز به‌عنوان یک پروژه بزرگ فکر می‌کند. وقتی کی‌روش به کلمبیا آمد، گفته شد او می‌خواهد لیست تیم ملی کلمبیا که در جام‌جهانی 2014 و 2018 حضور داشتند را تغییر دهد و بدنه تیم را جدید کند.
کی‌روش بعد از 4 بازی دوستانه در راستای آماده‌سازی برای جام‌جهانی 2022 قطر به‌سرعت اندیشه خود را می‌خواهد در کلمبیا پیاده کند. او از همان بدو ورود به کلمبیا مأموریت خود را آغاز کرد اما در آستانه کوپاآمه‌ریکا او مجبور بود به مهره‌های از پیش امتحان پس داده، اعتماد کند. حالا و در مسیر جام‌جهانی، پروژه اصلی کی‌روش آغاز شده.
2 بازی دوستانه با شیلی و الجزایر فرصت خوبی برای کی‌روش است تا آزمون و خطاهای خود را انجام دهد. در همین راستا کی‌روش لیست 24 بازیکنش برای دیدارهای دوستانه با شیلی و الجزایر در روزهای 12 و 15 اکتبر را اعلام کرد. کی‌روش برای این دو بازی، دو ستاره سرشناس ال‌تری یعنی خامس و فالکائو دو کاپیتان کلمبیا را دعوت نکرد و این نشان از آغاز انقلاب کی‌روش در کلمبیا است. مرد پرتغالی در اولین گام قصد دارد در جام‌جهانی با کلمبیایی جدید وارد میادین شود.
 
خامس به کی‌روش: من را دعوت نکن!
ماجرای عدم دعوت خامس به تیم ملی کلمبیا اما یک توفیق اجباری برای کی‌روش بود. خامس رودریگز هفته گذشته از فهرست رئال برای بازی مقابل بروژ خط خورد؛ اتفاقی که در نگاه اول همه را شگفت‌زده کرد ولی سپس مشخص شد دلیل اصلی خط خوردن او مصدومیت مختصرش در دربی مادرید بوده است. رودریگز به‌دلیل ضربه‌ای خفیف به ناحیه ساق پا بازی را از دست داد ولی شرایط او اصلاً وخیم نیست و حتی این هفته بدون مشکل تمرین کرد اما زیدان ترجیح داد روی او ریسک نکند.
خامس که در دربی مادرید 13 دقیقه و برابر اوساسونا 8 دقیقه در میدان بود، قصد ندارد در بازی‌های دوستانه پیش روی کلمبیا شرکت کند و می‌خواهد در وقفه بازی‌های ملی زیر نظر زیدان به تمرین ادامه دهد تا بیش از پیش اعتماد مرد فرانسوی را به‌دست بیاورد.
خامس از کارلوس کی‌روش سرمربی کلمبیا درخواست کرده او را برای دو بازی دوستانه پیش رو به تیم ملی دعوت نکند و کی‌روش نیز به او پاسخ مثبت داده است. کی‌روش به خامس گفته: «تو هیچ نیازی برای اثبات خودت به من و مردم کلمبیا نداری ولی در رئال بمان و خودت را به زیدان اثبات کن.»

بیشتر بخوانید:

تقدیر فدراسیون کلمبیا از کی‌روش به خاطر 200 تایی شدن

 

تگ ها


کارلوس کی روش تیم ملی فوتبال کلمبیا خامس رودریگز فوتبال