پروژه لاپورتا در بارسا در حال پیشروی است

۱۳۴ روز از زمانی که خوان لاپورتا برنده انتخابات ریاست بارسلونا شد می گذرد و در این مدت پروژه ای که او آغاز کرده، کم کم سر و شکلی یافته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، خوان لاپورتا ۱۳۴ روز پیش در انتخابات ریاست بارسلونا پیروز شد و از همان روز پروژه ای که برای کاتالان ها در نظر داشت را استارت زد. این پروژه اکنون به آرامی دارد شکل خود را پیدا می کند.

از همان ابتدا لاپورتا آماده بود تا پایان فصل برای شروع کار خود صبر کند و این همان کاری است که در تابستان امسال انجام داده؛ لاپورتا شروع به ایجاد تغییرات عظیم مورد نیاز در نوکمپ کرده است.

اولین قدم مهم جلب حمایت اعضای باشگاه برای تصویب پیشنهاد بازپرداخت بدهی ۵۲۵ میلیون یورویی از گلدمن ساکس بود و تا پایان ماه ژوئن او این کار را انجام داد.

 قراردادها

مدیران جدید باشگاه نیز به سرعت در بازار نقل و انتقالات به فعالیت پرداخته تا با در نظر گرفتن محدودیت های مالی بارسلونا، تیم را به شکل قابل توجهی ارتقا دهد و تقویت کند.

این امر با خرید اریک گارسیا، سرخیو آگوئرو ، ممفیس دیپای و امرسون محقق شده است، اگر چه بارسا هنوز به تقویت بیشتری نیاز دارد.

کاهش صورتحساب دستمزدها

اکنون لاپورتا مرحله کلیدی بعدی پروژه خود را پیش رو دارد؛ کاهش صورتحساب دستمزدهای باشگاه که بقای بارسلونا به این موضوع بستگی دارد.

بارسلونا می داند که کاهش قابل توجه حقوق بازیکنان فعلی که به صورت کاهش عمومی حقوق بین ۱۰ تا ۱۵ درصد خواهد بود، امری حیاتی است.

آنها باید این کار را با حذف دستمزد بازیکنان خاص از حساب و کتاب خود ترکیب کنند و در همین راستا آنتوان گریزمان کاندیدای احتمالی ترک این باشگاه در تابستان امسال است.

تمدید قرارداد مسی

این خبری است که هواداران بارسلونا از روزی که لاپورتا در ماه مارس مسئولیت این باشگاه را به دست گرفت منتظر شنیدن آن بوده اند.

اگرچه این باشگاه هنوز خبر آن را رسما اعلام نکرده، اما مارکا توافق بین طرفین را تایید کرده که این هم یک موفقیت قابل توجه برای لاپورتا است.

رای سوپرلیگ

اگرچه لاپورتا دوست دارد بارسلونا در سوپرلیگ حضور داشته باشد، اما تصمیم‌گیری در این باره را بر عهده اعضای دیگر گذاشته است.

منبع مارکا

تگ ها


لیونل مسی لاپورتا فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال