پروین خطاب به نوراللهی: توپ رد شد بازیکن رد نشود!

علی پروین با نوراللهی دیدار جالبی داشت....

دعوت احمد نوراللهی از طرفداران پرسپولیس برای کمک به مردم سیل‌زده، با یک اتفاق ویژه همراه شد؛ مرد محبوب قرمزها (علی پروین) پیراهنِ گل‌زنِ دربی را به اهداکننده بیشترین کمک نقدی تقدیم کرد.
به گزارش مدال، پروین با قدردانی از احمد نوراللهی گفت: «حرکتی که این جوان انجام داد، نشان‌دهنده گوشه‌ای از اخلاق و روحیه پهلوانی اهالی فوتبال بود. فوتبالی‌ها از جامعه جدا نیستند و خیلی خوب است که رسانه‌ها هم فقط دنبال اخبار زرد نباشند و این رفتار‌ها را هم پوشش بدهند. مردم باید بدانند فوتبالیست‌ها از درد جامعه ناراحت می‌شوند و جدا از اینکه با تلاش‌شان در میادین ورزشی، شادی را برای مردم به ارمغان می‌آورند، موقع حادثه‌ها هم کنار مردم هستند.»
از خبر ازدواج احمد خوشحال شدم
پروین ادامه داد: «به احمد نوراللهی آفرین می‌گویم که هم فوتبالیست خوبی است و هم بااخلاق و بامعرفت است. خیلی خوشم آمد وقتی شنیدم احمد گفته شهرآورد روز رقابت بود و حالا موقع رفاقت است. آفرین، این حرف یعنی احمد با وجود جوانی‌اش به پختگی رسیده و چقدر خوشحال شدم شنیدم او ازدواج کرده است. ازدواج، ورزشکار را از انحراف دور می‌کند. احمد راحت می‌تواند ۱۰، ۱۲ سال دیگر برای پرسپولیس بازی کند و در اوج باشد.»
استقلال که گل خورد، نوه‌ام ناپدید شد
از پروین پرسیدیم وقتی احمد گل زد چه حالی داشتید که با لبخند گفت: «شمال بودیم، با نوه‌ام که طرفدار استقلال است بازی را می‌دیدیم. ۱۵ دقیقه اول استقلال بهتر بازی کرد، اما من معتقد بودم پرسپولیس بباز نیست و به همه گفتم یا می‌بریم و یا مساوی می‌شود. وقتی احمد گل زد، دیدم والارضا نیست (خنده) من که واقعاً کیف کردم. فوتبال احمد را دوست دارم و این گل و کار قشنگی که بعد از گلزنی انجام داد باعث شد علاقه‌ام به او بیشتر شود. عید مردم با سیل خراب شد و حرکت‌هایی مثل کار قشنگ احمد، اندکی از اندوه آن‌ها کم می‌کند.»
به نوراللهی افتخار می‌کنم
پروین با تشکر از حرکت نوراللهی گفت: «این کار‌ها ماندگار می‌شود. مردم ما قدرشناس هستند و خوبی یادشان می‌ماند. واقعاً باعث افتخارم است که بازیکنان پرسپولیس چنین معرفتی دارند. چه علی دایی باشد که در زلزله آستین همت بالا زد، چه نوراللهی و بقیه بچه‌ها که دست تک‌تک‌شان درد نکند. به پدر و مادر احمد تبریک می‌گویم که چنین فرزند بااخلاقی تربیت کردند و برایش آرزوی موفقیت دارم. دوست داشتم احمد را از نزدیک ببینم و از او به خاطر این رفتارش قدردانی کنم.»
نوراللهی: خوشحالم کنار پروین هستم
بعد از پروین نوبت به احمد نوراللهی رسید که گفت: «قبل از هر چیز خوشحالم امروز کنار علی پروین نشسته‌ام. وقتی علی‌آقا از من تعریف می‌کند، مسئولیتم ده برابر می‌شود. حقیقتش عید مردم همان‌طور که علی‌آقا گفت با سیل خراب شد و من احساس کردم شاید با این کارم قدم کوچکی بردارم. قرار شد پول به حساب هلال احمر واریز شود...
پروین: دایی را از خوبی پشیمان کردند، من هم ترسیدم!
حرف که به هلال احمر رسید، پروین گفت: «خوب کاری کردی. بنده‌خدا علی دایی در جریان زلزله، کمک‌های مردم را جمع‌آوری کرد، آخرش سراغش رفتند و از او توضیح خواستند. با اینکه همه علی را می‌شناسند و همه دیدند او با کمک‌های مردمی برای زلزله‌زده‌ها خانه ساخت. این برخورد باعث شد دایی موقع سیل دیگر این کار را نکند. به خود من هم گفتند شما جلو بیفت، مردم به حساب شما پول می‌ریزند، قبول نکردم. گفتم به اندازه خودم کمک می‌کنم و حتی یکی از دوستانم ۱۰ کامیون آماده کرده بود برای سیل‌زدگان که من فقط با مناطق سیل‌زده تماس گرفتم تا کمک‌ها واقعاً به افراد نیازمند برسد.»
شوخی پروین با نوراللهی
پروین همچنین یک شوخی جالب هم با نوراللهی کرد و گفت: «احمدجان یادت باشه توپ اگه رد شد اشکال نداره، یار رد نشه (خنده) البته فوتبال احمد را دیده‌ام، خودش ماشاءا... بزن است. دوره ما اگر بازیکن حریف یکی از همبازیان ما را دریبل می‌زد یا لایی می‌انداخت، بزن‌های تیم به او می‌گفتند نگران نباش، تلافی می‌کنیم و طوری طرف را می‌زدند که برانکارد لازم می‌شد و با پای خودش نمی‌توانست از زمین خارج شود. الان نظیر همین اتحاد و رفاقت را در تیم برانکو می‌بینم و لذت می‌برم.»

تگ ها


پرسپولیس احمد نوراللهی پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال