پروین: کی روش دوست ندارد کسی دستش را بخواند

علی پروین در مورد شرایط تیم ملی در جام ملت‌ها صحبت کرد....

 

علی پروین که این روزها رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را با دقت دنبال می‌کند در مورد تغییرات و جابه‌جایی‌های کی‌روش نظر جالبی دارد.

 

به گزارش مدال، متن گفت و گوی علی پروین با ایلنا را در زیر می خوانید:

* نظرتان را در مورد بازی ایران دربرابر ویتنام جویا شویم

به نظر من بازی خوبی بود و بچه‌ها توانستند نتیجه خوبی هم بگیرند. بعد از بازی با یمن، خیلی‌ها فکر می‌کردند که تیم ملی می‌بایستی در هر بازی چند گل بزند و با گل‌های فراوان حریفانش را شکست بدهد اما به نظر من بچه‌ها در دیدار مقابل ویتنام نیز عملکرد خوبی داشتند و توانستند نتیجه خوبی بگیرند.

 

* شاید بازیکنان گل‌های‌شان را برای تیم دیگری کنار گذاشته‌اند.

من فکر می‌کنم هر تیمی تا جایی که بتواند گل می‌زند. فوتبال یک مسابقه است... یک جنگ... تیم‌ها به میدان می‌آیند تا حریف‌شان را ببرند و از پیش‌رو بردارند. این‌طور نیست که تیمی بخواهد به حریفش تعداد مشخصی گل بزند. در بازی با ویتنام هم تیم ملی تلاش زیادی کرد تا گل‌های بیشتری به ثمر برساند اما موفق نشد.

 

* عملکرد تیم ملی رضایت بخش بوده یا خیر؟

بازی با ویتنام هرچه که بود تمام شد. بچه‌های تیم ملی از حالا باید به فکر عراق باشند. من امیدوارم تیم ملی با یک نتیجه خوب عراق را شکست دهد تا به عنوان تیم اول گروه به دور بعد صعود کند. شما شک نکنید که کار اصلی و سخت تیم ملی با شروع مرحله حذفی اتفاق می‌افتد و باید تمام تمرکز و قدرت‌مان را برای این مرحله بگذاریم.

 

* تیم ملی در بازی با ویتنام تغییرات و جابه‌جایی‌های نسبتا زیادی داشت.

بدون شک هیچ‌کس مثل کی‌روش از شرایط و وضعیت تیم ملی باخبر نیست. او بهتر از هر کسی می‌داند که اوضاع و احوال تیم و بازیکنانش چطور است. به نظر من یکی از دلایلی که کی‌روش دست به این تغییرات می‌زند این است که می‌خواهد کسی دستش را نخواند. شما فراموش نکنید که تیم ملی در مرحله حذفی کار بسیار سختی را پیش‌رو دارد. با این تغییرات، اکثر بازیکنان به میدان می‌روند و از طرف دیگر بازیکنان اصلی ما خسته نمی‌شوند.  امیدوارم تیم ملی در ادامه راه هم پرقدرت جلو برود.

 

* پرسپولیس فقط یک مهاجم خارجی خرید و خبری از بازیکن جدید نیست.

با توجه به اینکه محرومیت پرسپولیس تمام شده، خیلی‌ها منتظرند تا این تیم خریدهای آنچنانی داشته باشد اما شما این را فراموش نکنید که خریدن بازیکن کار راحتی نیست. خرید یک بازیکن ممکن است یک میلیارد تا یک میلیارد و نیم هزینه داشته باشد. من امیدوارم پرسپولیس به خوبی تقویت شود تا بتواند تیم پرقدرت و خوبی بسازد. فراموش نکنید که پرسپولیس می‌بایستی جدا از بازی‌های لیگ، در رقابت‌های آسیایی حضور داشته باشد و به همین دلیل احتیاج به این تقویت و بازسازی دارد.

تگ ها


فوتبال