Banner

پرچم سرخپوشان در قطب شمال/ دیدار مدیر ماجراجو با مدیر باشگاه پرسپولیس

قطب‌نورد و صحرا نورد ایرانی پس از برافراشتن پرچم سرخپوشان برای اولین‌بار در قطب شمال، با حضور در باشگاه پرسپولیس با محمدحسن انصاری‌فرد مدیرعامل باشگاه دیدار و گفت و گو کرد...

به گزارش مدال و به نقل از روابط عمومی باشگاه پرسپولیس، دکتر حسین ناصری چند سال قبل برنامه سفر به قطب شمال را طراحی کرد که در پی آن در یک میهمانی در جمع اعضای تیم و مدیران باشگاه پرسپولیس حضور یافت و از برنامه خود برای برافراشتن پرچم پرسپولیس در قطب شمال خبر داد که مورد توجه و استقبال قرار گرفت.

این قطب نورد و صحرا نورد ایرانی، در ادامه برنامه اکتشافی، علمی و ماجراجویانه خود که تعداد آنها بنابر اعلام وی به 75 سفر می‌رسد، عزیمت به قطب جنوب با پرچم ایران و پرسپولیس را از علاقمندی‌ها و برنامه های آتی خویش می خواند. وی برای نیل به هدف و آرزوی خود و به دست آوردن آمادگی های لازم روحی، روانی و جسمی جهت تحمل و استقامت در شرایط سخت قطب شمال (نقطه شمالگان)، حدود سه ماه، دوره های سخت را به ویژه در کانادا سپری کرد. وی که خود را از هواداران سرسخت پرسپولیس می خواند در نهایت اواخر اَمرداد سال جاری موفق شد خود را به قطب شمال برساند و پرچم های ایران، پرسپولیس و باشگاه لیورپول انگلیس را در این نقطه دور از دسترس جهان، بر افرازد.
سفر وی به قطب شمال در نهایت از طریق راه های صعب العبور بوسیله کایاک، یخ نوردی و پیاده روی به مناطق قطبی شمال انجام پذیرفت.
 شایان ذکر است؛ پرچم باشگاه پرسپولیس، قهرمان لیگ برتر ایران، بعنوان سفیری از ورزش ایران، برای اولین بار در تاریخ کشور در نقطه شمالگان به اهتزاز درآمد تا در قطب شمال هم پرچم پرسپولیس بالا برود و باد به آن بوزد.
بنابر اعلام دکتر حسین ناصری، وی به عنوان سفیر محیط زیست ایران در قطب شمال و در راستای مسئولیت های اجتماعی در این سفر به مسایلی از جمله گرم شدن زمین، ذوب شدن یخ های قطبی، هوای پاک، زمین پاک و انقراض حیوانات خاص مناطق شمالگان نیز پرداخت. او در ادامه سفرهای علمی تحقیقاتی خود در تاریخ ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۸ با موضوع «گرم شدن زمین» به جنوب ویتنام سفر می‌کند.

بیشتر بخوانید:

حمایت سیدجلال از بیرانوند:ما هم حرف‌هایی برای گفتن خواهیم داشت

تگ ها


پرسپولیس محمد حسن انصاری فرد قطب‌ــــ‌شمال حسین‌ــــ‌ناصری پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال