پریدر: حکیمی فرد ۴ سال قبل مهاجرت کرد

نایب رییس بانوان فدراسیون شطرنج اعلام کرد غزل حکیمی فرد از ۴ سال قبل به سوییس مهاجرت کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، آخرین نمونه از مهاجرت ورزشکاران ایرانی به کشورهای دیگر بار دیگر در رشته شطرنج ثبت شد؛ جایی که غزل حکیمی فرد طبق اعلام فدراسیون جهانی از این پس برای تیم ملی سوییس مسابقه خواهد داد. این دختر شطرنج باز که تا چند سال قبل در عضویت تیم ملی ایران بود، به گفته مسئولان فدراسیون ۴ سال قبل به سوییس مهاجرت کرده و حالا تصمیم گرفته پرچم خود را تغییر دهد.


در این باره با شادی پریدر، نایب رییس بانوان فدراسیون که خودش جزو قهرمانان سابق شطرنج بوده، تماس گرفتیم. او درباره خبر مهاجرت غزل حکیمی فرد به "ورزش سه" گفت: غزل حکیمی‌فرد ۴سالی است که از ایران خارج شده و در کشور سوییس زندگی می‌کند. او آخرین‌بار هم همان ۴‌سال قبل برای ایران بازی کرده بود و با توجه به این فاصله زمانی از فدراسیون جهانی درخواست کرده بود تا پرچم خود را عوض کند. با توجه به گذشت ۴‌سال طبق قانون فیده می‌تواند بدون اجازه از فدراسیون ایران،‌ با این درخواست موافقت کند که این اتفاق هم افتاد.


وی در واکنش به انتقادات صورت گرفته از فدراسیون عنوان کرد: زمانی هست که یک بازیکن به خاطر شطرنج به کشور دیگری می‌رود و مهاجرت می‌کند، آن‌موقع ما می‌توانیم بگوییم باید جلوی این اتفاق را گرفت،‌ اما حکیمی‌فرد چند‌سال است که در سوییس برای ادامه تحصیل و زندگی حضور دارد و حالا حق دارد که همان‌جا شطرنج هم بازی کند. در ضمن این قضیه ‌سال گذشته اتفاق افتاده و الان فقط رسانه‌ای شده. نباید به این فضا دامن بزنیم.

بیشتر بخوانید:

دختر شطرنج باز ایرانی در تیم ملی سوییس!

با ۲۷ سال سابقه فعالیت در شطرنج کاندیدای ریاست فدراسیون شدم

 

 

تگ ها


شطرنج Chess