پر کردن جاهای خالی، چالش جدی کمالوند

تراکتور تا بدینجا جز خرید نقی زاده فعالیت دیگری در نقل و انتقالات نداشته و این در حالی است که جای خالی زیادی بین پست های مختلف این تیم دیده می شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فصل نقل و انتقالات منتهی به لیگ بیست و یکم مدتی هست که آغاز شده و تیم های لیگ برتری هم باتوجه به بازار و گزینه های موجود فعالیت نسبتا مناسبی داشته اند و در پی تکمیل لیست خود هستند. اما تراکتور یکی از تیم های پرطرفدار و محبوب لیگ برتر برخلاف عادت چند ساله اش گویا از این قافله جا مانده و به جز خرید علیرضا نقی زاده از مس رفسنجان، نه تنها کار خاصی انجام نداده بلکه تی تی ها شاهد کوچ ستاره های خود به سایر تیم ها هم هستند. همین موضوع دغدغه این روزهای تی تی هاست که منجر به چندین مرتبه تجمع و اعتراض آن‌ها هم شده؛ به همین مناسبت نگاهی انداخته ایم به پست ها و نفراتی که تراکتور و کمالوند در اختیار دارند تا ببینیم این تیم در صورت ورود به بازار چه اولویت هایی خواهد داشت.

دروازه؛ اخباری با کلی حرف و حدیث ماند، فرعباسی فسخ کرد و رفت

در پست دروازه بانی تراکتوری ها بعد از کلی حرف و حدیث موفق به حفظ محمدرضا اخباری سنگربان باتجربه و موفق خود شده اند. اخباری که در اردوی اخیر تیم ملی حاضر بود، از آمادگی خوبی برخوردار است و با ماندنش خیال تی تی ها را به نوعی از پست دروازه بانی راحت کرده است. اما حبیب فرعباسی دروازه بان فصل گذشته تراکتور با فسخ یک طرفه قراردادش راهی ذوب آهن شده تا حسین پورحمیدی که به گفته خودش راهی تراکتور خواهد شد، رقابت جالب توجهی با اخباری برای شماره یک بودن داشته باشد. در کنار این دو سنگربان باتجربه، رضا سیف احمدی جوان نیز حضور دارد تا کمالوند خیال راحتی بابت دروازه تیمش داشته باشد و به نظر نمی رسد خریدی در این پست انجام دهد.

دفاع میانی؛ فقط هادی محمدی و کشاورز مصدوم!

یکی از پست هایی که قطعا کمبود بازیکن در آن به چشم می خورد دفاع میانی است. تی تی ها به جز هادی محمدی بازیکن تخصصی دیگری برای بازی در این پست ندارند! آن ها در این پست محمدرضا خانزاده را از دست دادند و پیمان کشاورز مدافع جوان آن ها نیز دچار مصدومیتی طولانی شده است. فصل قبل مربیان تراکتور از حمید بوحمدان نیز در این پست بهره می گرفتند که باتوجه به احتمال اندک ادامه همکاری با او، تراکتور در این پست نیاز اساسی به جذب حداقل ۲ بازیکن احساس کند.

دفاع چپ؛ رزاق پور و مسلمی پور

با وجود جدایی میثم تیموری اما در پست دفاع چپ، سید ابوالفضل رزاق پور و محمد مسلمی پور را فراز کمالوند در اختیار دارد و به نظر نمی رسد با حضور این دو مهره جوان و پرتلاش، تراکتورِ کم هزینه امسال دست به خرید بازیکن جدیدی بزند.

دفاع راست؛ تهی و خالی!

با از دست دادن مهدی تیکدری و میلاد فخرالدینی، پستی که سال قبل از نقاط قوت تراکتور بوده امسال می تواند به پاشنه آشیل این تیم تبدیل شود. کمالوند قطع به یقین باید فکری برای پر کردن این پست در تیمش کند و آنطور که به گوش می رسد مذاکراتی هم با چند تن از بازیکنان لیگ برتری داشته که یکی از آن ها مدافع راست است. البته تراکتور باید برای این پست هم حداقل دو بازیکن آماده داشته باشد.

هافبک دفاعی؛ اکبر، نقی زاده و سلامی جوان

باتوجه به احتمال کم ادامه همکاری حمید بوحمدان، تی تی ها اگر بتوانند با اکبر ایمانی هم به توافق کامل برسند، علاوه بر ایمانی، خرید جدید خود علیرضا نقی زاده و بهزاد سلامی جوان را هم در اختیار دارند. ایمانی که جزو نفرات خوب تراکتور در فصل قبل بوده و نقی زاده هم در صورت داشتن شرایط مناسب می تواند بازیکن ارزنده ای در این پست باشد. همچنین سلامی هم در چند بازی فصل قبل نشان داد که جوانی با انگیزه و پرتلاش است. لازم به ذکر است علی نجفی بازیکن قرض داده شده تراکتوری ها به ماشین سازی که در اکثر بازی ها برای تیم سبزپوش به میدان می رفت به این تیم بازگشته و می تواند با دیگر نفرات برای این پست رقابت کند. در صورت در اختیار داشتن حتمی این نفرات، احتمالا اولویت کمالوند خرید در پست های دیگر باشد.

وینگرها، خیلی بهتر نسبت به پست های دیگر!

در پست وینگر تراکتور نفراتی چون سعید واسعی، سامان نریمان جهان، سیدمحمد خرم الحسینی، علی فتحی،‌ محمد قنبری و محمد قادری حضور دارند. باوجود اینکه اکثرا نفرات جوان و جویای نامی در این پست حضور دارند ولی وضعیت قرمزها از لحاظ کمیت نسبت به سایر پست ها خیلی بهتر است. نریمان جهان که فصل قبل از خوب های تراکتور بود و سعید واسعی با انگیزه نفرات شاخص در این پست هستند و شاید کمالوند با اضافه کردن یک‌ یا دو جوان که توانایی بازی در چند پست را داشته باشند، فصل را با همین نفرات در این‌پست آغاز کند.


مهاجم‌ نوک؛ پیمان هست، عباس زاده هم‌ می‌ماند؟

ماندن یا نماندن محمد عباس زاده آقای گل فصل گذشته تراکتور موضوعی جدی در این‌پست است. اگر ادامه همکاری بین عباس زاده و تراکتور را شاهد باشیم، باتوجه به حضور پیمان بابایی و در صورت اینکه هر دو این مهاجمان در دسترس بوده و ایام خوبشان باشد، دغدغه تی تی ها به نسبت در این پست کمتر است. همچنین امین اسدی و صیاد کوکبی هم می توانند در صورت لزوم در این پست دست کمالوند را بگیرند.

به نظر شما تراکتور مدل ۱۴۰۰ در کدام پست ها نیاز به بازیکن دارد و آیا با این نفرات تیم کمالوند خواهد توانست هواداران کمال گرا و متوقع تراکتور را این فصل راضی کند؟

حامد حاجی محمدی

تگ ها


تراکتور فوتبال ایران Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال