پزشک پرسپولیس: آماده برگزاری تمرینات هستیم

دکتر حقیقت پزشک پرسپولیس می‌گوید که این تیم تا اواخر اسفند تمرینات خود را انجام داده و توانایی وفق با شرایط کرونایی را دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در روزهای اخیر شایعه حضور سه پزشک از تیم های لیگ برتری در ستاد کرونا منتشر شده که البته از سوی تیم ها به تائید نرسیده است. دکتر حقیقت یکی از پزشکان قدیمی فوتبال ایران که حالا در پرسپولیس مشغول به کار است، در گفتگو با خبرنگار ما با بی اطلاعی از این موضوع می‌گوید: من از چنین چیزی اطلاع ندارم که پزشکان در ستاد مبارزه با کرونا حضور داشته باشند یا حداقل از من دعوتی نشده است.

او درباره آغاز لیگ برتر نیز گفت: اطمینان دارم ستاد مقابله با کرونا تمام شواهد را بررسی می‌کند و تصمیم می‌گیرد. ما و روزنامه نگاران و بازیکنان صلاحیت این را نداریم که تصمیم بگیریم، این که من می‌ترسم یا دوست ندارم بازی ها برگزار شوند دلیل محکمی برای لغو مسابقات نیست. به نظر من این ستاد نگاه کلی نگرانه دارد و از جنبه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، پزشکی و ورزشی به موضوع نگاه می‌کند و بهترین تصمیم را خواهد گرفت. بنابراین نباید در جامعه ورزشی التهاب ایجاد کنیم.

علیرضا حقیقت درباره صحبت هایی مبنی بر این که ایران با پروتکل آلمان یا کره جنوبی پیش خواهد رفت، گفت: من این را نمی‌دانم اما مطمئنم ستاد کرونا تصمیمی را می‌گیرد که قابل اجرا باشد و مشکلی برای اجرای آن نباشد. ما هم منتظر این پروتکل هستیم تا کار را آغاز کنیم. ورود کرونا به ایران از اول اسفند به صورت رسمی اعلام شد و حالا ما تا آخر اسفند تمرین داشتیم و مثلا هرروز زمین تمرین را ضد عفونی می‌‎کردیم و مشکلی وجود نداشت و حالا نیز آماده این کار هستیم.

پزشک سرخ ها همچنین افزود: هرکسی که در هر شغلی باشد می‌داند که مثلا انداختن آب دهان به روی زمین کار جالبی نیست و به محیط زیست آسیب می‌رساند. حالا در مورد کرونا هم این موضوع وجود دارد و باید از چنین مسائلی جلوگیری کنیم.

وی در خصوص تیم هایی که خواستار تعطیلی مسابقات هستند نیز در پایان گفت: به نظرم کسانی که تضمین می‌خواهند که بازیکنانشان کرونا نگیرند، باید منتظر ستاد مبارزه با کرونا باشند و من حرفی در این باره ندارم اما چنین چیزی هم ممکن نیست. همانطور که گفتم نباید نظر غیرتخصصی بدهیم و باید کار را به متخصصان بسپاریم.

بیشتر بخوانید:

پرسپولیس با استوکس فسخ نکرده است

حضور مشکوک هافبک پرسپولیس در کمیته تعیین وضعیت

 

 

تگ ها


پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال